Bizi Takip Edin
Follow us on Twitter Follow us on Facebook Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree3Beğeni

Konu: 2014 kpss zor mu olur kolay mı ?

... xeox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2014 kpss zor mu olur kolay mı ?

benim tahminim sınava girecek kisi sayısı her sene artıyor çift senede yapılan kpsslerçok zor olmuyor ama eleyici sorularda artış olacagını düşünüyorum. bölüm bölüm analiz yaparsak hangi bölümün hangi dersin zor veya kolay olacagini düşünüyosunuz? güncel sorular çok acayip gelecek gibi 2013 den belli

İİBF Yönetici Kardinal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle kolay olmayacaktır. 2012 ve sonrası ösym'nin yaptığı kpss ales vs. bakınca bunu anlamak zor değil...
    Sonrasında sözel derslerin zor olacağı kanaatindeyim yani matematikte çok bir kasılma beklemiyorum. Dediğiniz gibi güncel zor olur bunun yanı sıra çoğrafya tüm zamanların en zor sınavı olacak gibi 2013'de çok kekti kek hakları bitti yani haha. Türkçe yine standart olur 2012 2013 şeklinde sözel mantık yine zorlayıcı olacaktır yapan +2 eklesin puanına
    braveheart19 Bunu Beğendi.

İİBF Uzman luis1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sıralama sınavı ama ben cok zor olmasına karsıyım o zaman bılenle bılmeyen arasında fark kalmıyor orta duzey olmalı 2006 ıle 2008 gıbı. Hadı 2010 olsun.

Elma Kurdu incir reçelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

son ales sınavını herkes zor diyor..bence kpss de zor olacak...biraz zorlayıcı sorular gelecek türkçe ve matematikte.

tarih her zamanki gibi bilgi düzeyinde dikkat edilmeyen yerlerden gelecektir.güncel konusundada soru kapsamı baya geniş dönem olarak.
    dünya'nın en uzun hüznü yağıyor,
    yorgun ve yenilmiş insanlığımızın üstüne

#şiirsokakta

İİBF Uzman KuSSEn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok zor olmz tahminmce 2012 ayarnda gelir birz genel kültr zorlar onn dışnda 2013 veya 2011 gibi zor gelmez 2012 ayarnda gelr tahmnmce

... xeox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı KuSSEn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok zor olmz tahminmce 2012 ayarnda gelir birz genel kültr zorlar onn dışnda 2013 veya 2011 gibi zor gelmez 2012 ayarnda gelr tahmnmce
    genel olarak 2012 kıvamında bi sınav bekliyorum bende bu mantık soruları ve güncl belirleyici olur gerisi çok sıkıntı yaratmaz gibi 2013 kpss ye yeni baktım mat ve turkçe brz zor geldi guncelde baya takip gerektiren cinsten ama puanlarda ona göre oluyo ben biraz zor olmasi taraftariyim abartiya kacilmadan

İİBF Uzman braveheart19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hiç bir kpss nin bir önceki kpss den daha kolay olduğunu görmedim.sınavın zorluğu sınava giren kişi sayısıyla doğru orantılı olarak artacaktır görüşündeyim

% 100 Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zor ötesi olacak 2012 yaptıkları açıklama sınavın tarzını alese çekmeleri uzun sorular zaman yetmemesi ve güncel diye sordukları bazı soruların güncel olmaamsı da buna eklenince bence aşırı zor bi sınav bekliyorum

-Duvardaki Rutubet- beterböcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eğer geçen seneki gibi matematik ve vatandaşlık soruları gelirse yandık ki ne yandık....

Üye işletmekpss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence zor olacaktır. Ancak sayısal mantık sözel mantık gibi soruların sapması yüksek olacağından bu soruları doğru yanıtlayan adaylara yüksek puan olarak dönecektir.

İİBF Üyesi euronymousee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zaman problem olur 30 dk kültürü halletmek lzm ki yeterli bi süre. Mat 40dk gerisini türkçe benim gibi 16 yanlış yapmayın Türkçede

İİBF Uzman KuSSEn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abi tek yılla karşlştrmyn lütfn 2011 de çok zordu 2012 daha kolaydı 2012 ayarnda gelr mat zor gibi gelyda inann bana matı iyi olanlar pis pis gülyo bu sorualrmı daha iyi 15 net yapan 5 nete düşecek ama 26-27 net yapan yne aynı kalacak onuın dşnda bi güncel zorlştı o bariz gerisi o dkar farketmez benm görşm tabi 2012 ayarnda mat birz mantık soruları bide geüncel sorular zorlar hepsi o gerisi aynı

Mücadele Grubu Üyesi izmirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şöyle birşey dikkatimi çekti. zorluk derecesi genelde üniversiteye giriş sınavıyla paralel gidiyor. ben 2012de kpss'ye hazırlanırken kardeşim ygs ve lys'ye hazırlanıyordu ve ygs'de türkçe paragrafları uzun çıkmıştı ve kardeşim de dahil olmak üzere çoğu insan Türkçe yüzünden sınavı yetiştirememişti. 2012deki kpss'de de Türkçe soruları normalden uzun gelmişti ve çoğu insanı Türkçe oyaladığı için zamanı yetiştirememişlerdi.

Elma Kurdu incir reçelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmirli ösym yaptığı tüm sınavlarda o yıl paralel sorular sorar...kpss den önceki ösymin yaptığı bir sınav soru çeşiti hakkında fikir verir
    yıllardır böyle sistem
    dünya'nın en uzun hüznü yağıyor,
    yorgun ve yenilmiş insanlığımızın üstüne

#şiirsokakta

Mücadele Grubu Üyesi izmirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet bence de bu sebeple kpss'ye kadar olacak ales ygs/lys tarzı sınavları takip etmemiz gerek. gerçi sanırım artık sorular yayınlanmayacak ama sınava girenlerden bir ön bilgimiz olur

Üye homelesscowboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bence zor olacak sorular kolay bile olsa sınav kazanmak zor olacak binlerce aday çok bilinçli şekilde sadece bu sınava çalışıyor biz ise sabahtan akşama kadar işten eve gelince de kitap açacak halimiz kalmıyor 2012 de hazırlanmadan 85.118 aldım 2014 e hazırlanıyorum ama sınavlarım daha düşük geliyor haziran alımında tercih yapacağım inş gelir yoksa 2014 e stresli girerim

İİBF Uzman samyelialttantire43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

85 puanın olmasına rağmen neden yeniden hazırlanıyorsun hedefin dhmi galiba

Alıntı samyelialttantire43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    85 puanın olmasına rağmen neden yeniden hazırlanıyorsun hedefin dhmi galiba
    elinde puanın bulunsun nasıl bir fırsat çıkacağını bilemezsin bence 85 düşük bir puan ii yerler için 86 puanım olsaydı tigemi kazanmıştım şimdi

İİBF Uzman samyelialttantire43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tamam da ne bileyim senin kisi büyük bir hırs helal olsun derim ne diyeyim

Alıntı samyelialttantire43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam da ne bileyim senin kisi büyük bir hırs helal olsun derim ne diyeyim
    sen çalışmıyon mu 2014 e

Bookmarks