İİBF Mezunları Dikkat

Konu, 'İİBF Haber Merkezi' kısmında Kafkaslı tarafından paylaşıldı.

 1. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler fakülteleri mezunları Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzman Yardımcısı olabilecek.


  Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzmanlığı Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzman Yardımcılarının mesleğe alınmaları, yetiştirilmeleri, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzmanlığına atanmaları ile Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzman Yardımcıları ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzmanlarının görev ve sorumluluklarını düzenleyen yönetmeliğe göre, uzmanlık mesleğine, giriş sınavıyla uzman yardımcısı olarak girilecek ve uzman yardımcısı kadrosuna atanabilmek için giriş sınavında başarılı olmak şartı aranacak. Giriş sınavı, kadro ve ihtiyaç durumuna göre Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği tarafından uygun görülen zamanlarda açılacak. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı veya yalnızca sözlü olarak tek aşamalı yapılacak.  Giriş sınavına katılma şartları ise şöyle:
  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler fakültelerinden veya Genel Sekreterlikçe yürütülen hizmetlerin gerektirdiği en az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumları ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,
  giriş sınavının yapılacağı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak, giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, geçerliliği bulunan merkezi sınavdan başvuru il'nında belirtilen puan türü veya puan türlerinden asgari puanı almış olmak."  Uzman yardımcılığı süresi en az üç yıl olacak. Uzman yardımcıları gerekli şartları yerine getirilmesi durumunda uzman olarak atanabilecek.
  Uzman ve uzman yardımcıları, uzmanlık gerektiren çalışmaların ve görevlerin Genel Sekreterin talimatları doğrultusunda mevzuata, plan ve programlara uygun olarak, süresinde ve eksiksiz yerine getirilmesinden, hizmetlerin adil, verimli ve etkin sunulmasından Genel Sekretere ve bağlı bulundukları birim amirlerine karşı sorumlu olacak. Uzman ve uzman yardımcıları, uzmanlık mesleğinin gerektirdiği itibar ve güven duygusunu sarsacak ve etik ilkelere aykırı düşecek nitelikte davranışlarda bulunamayacak.

  Eğitim Haberleri | abbasguclu.com.tr
   
 2. isletmekonomist

  isletmekonomist Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Mart 2013
  Mesajlar:
  78
  Beğeniler:
  31
  Ödül Puanları:
  18
  önceden hangi mezunlar alınıyormş ki
   
 3. doekmaent

  doekmaent İİBF Uzman Forum Yöneticisi

  Kayıt:
  7 Kasım 2012
  Mesajlar:
  470
  Beğeniler:
  42
  Ödül Puanları:
  28
  iibf icin guzel birsey yeni bi a grubu kadrosu cok iyi ustelik sadece iibf ve hukuk olmasi daha iyi
   
 4. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  önceli hâlini hiç imcelemedim ayrıca kaç kişi aldıklarını bile bilmiyorum 3-5 kişi ancak alıyorlardır herhalde eski ilanlarını bulup bakmak lazım
   

Sayfayı Paylaş