1 Kasım...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ozgeden.88 tarafından paylaşıldı.

1. ali20

ali20 Misafir

bu rahatszılıgınız nedir sizin yahu :) arkadas imalı bir video paylasmıs bn de dogrusunu acıkladım ne var bunda.dogruyu söylemek siyaset mi oluyor ? yoksa sizin rahatsızlıgınız gercekten hükümetin bu vaadi gerceklestirecek olması mı :) cekinme söyle korkuyorsun dimi asgari ücretin 1300 lira olmasından onu da bu hükümetin yapmasından :) doğruyu söyle cok üzüldün dimi :) tabi sizin okudugunuz gazetelr izledgnz tvler malum.yalanı iftirayı okuyucusuna iyi aşılamış.en sonda oy kullanmaya giderken beyninizi kullanın demişti kendi okuruna :) bu kadar basit karsılastırma yapmayın yahu bayatladı artık bunlar ? sen hergün yemekte et mi yiyorsunda etle karsılastırıyorsun :) büyüklerine sor bu iktidardan önce ne haldeydik diye ? hakikaten zor ya okumus adamsın.siz ülke bu hükümet zamanında büyüyecek gelişecek diye korkanlardansınız.üstad zamanında ne güzel söylemiş ''bugün bizdeki muhalefet iktidarı düşürme şartıyla vatanı düşürmeye bile razıdır'' tarih:1956... size cevap vermekten sıkıldım ya hem de zaman kaybı.bosuna zahmet edip yazma cevap yazmıyorum konu izlemesini durduruyorum.

elyesailyas bunu beğendi.
  2. ali20

ali20 Misafir

Ali Babacan’ın eski bir röportajından belli bir kısmı cımbızlayan sözde gazeteciler bu sefer de seçim vaatleri üzerinden saldırmaya başladı.

1 Kasım seçimlerinde sandıktan yüzde 49’luk ezici bir oy oranı ile çıkan AK Parti tek başına iktidarı tekrardan elde ederken, AK Parti’nin bu başarısını sindiremeyen bazı medya organları ise AK Parti’nin seçim vaatleri üzerinden yalan bir algı operasyonu yapmaya çalıştı.

ESKİ TARİHLİ YALAN HABER!

Başbakan Eski Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan’ın seçim öncesinde TRT’de verdiği bir röportaj üzerinden harekete geçen sözde gazeteciler, bu röportajı bugün yapılmış gibi göstererek yalan bir habere daha imza attı.

RÖPORTAJIN DEVAMINI VERMEDİLER

Hazırladıkları haberlerde Babacan’ın “Asgari ücret komisyon tarafından tespit ediliyor ve orada işveren kesimi de var, işçi kesimi de var. Beraberce oturuluyor, konuşuluyor. Fakat hükümetin görüşü çok etkili. Yani hükümet bir şey söylediğinde o komisyonda çok etkili oluyor. Dolayısıyla biz ne açıkladık aslında? Dedik ki 2016 yılında asgari ücret net 1300 lira olacak şekilde biz hükümet olarak o komisyona tavsiyede bulunacağız dedik” ifadelerine yer vererek yalan haberlerine attıkları ”Babacan 1300 TL asgari ücret vaadinden çabuk caydı” ve ”Asgari ücret 1300 TL olacak demedik” şeklinde başlıklar ile Babacan’ın sözlerini çarpıtan sözde gazeteciler, söz konusu röportajın devamını ise haberlerine yansıtmadı.

BABACAN ALTINI ÇİZEREK SÖYLÜYOR: 1.300 TL NETTİR

Babacan seçim öncesinde TRT’yer verdiği röportajında 1300 TL’lik asgari ücret vaadi ile ilgili söz konusu teklifi Asgari Ücret Komisyonu’na ileteceğini belirtirken, bu teklifi hükümete ilettikten sonra işverenin çok bir şey söyleyemeyeceğini ve bu konuda her hangi bir spekülasyona girilmemesi gerektiğini hatırlatırken, ”Bizim 1,300 Lira vaadimiz nettir ve 2016’da uygulanacak bir rakamdır. Bu rakam bekar çalışan için uygulanacak bir rakamdır. Evli olan çalışanlarımızın eline daha fazla rakam geçecektir.” diyor

3. sinoplu

sinoplu Güzel düşün güzel yaşa Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Şu var 2016 da net 1300 olacak mı bakacaz
    Meydanlarda 1300 tl olacak dediler malumundur ki

4. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Zaten tartışmaya gerek yok seçim beyannamesinde de asgari ücret tespit komisyonuna bu şekliyle teklif verileceği yazıyor
    Bunda beni ilgilendiren birşey yok benim kardeşlerim asgari ücretle çalışan insanlar ama
    Asgari ücret artsa sevinirim tabiiki sadece onlar adına ki artması da lazım en az 1500 tl olması gerekirdi bugünki şartlarda ama neden cımbızlamaymış zoruna gitmelermiş gibi hatta sadece hakaret eden gazeteler okursunuz gibi yorumlar gelmiş
    Ben bunu gündemden düşmesin diye paylaştım başka yerlerde başka insanlar da evlenmek istediği kadın veya erkek tiplerine benzer fotolar da paylaşıyor malum o da seçim vaadiydi tabi biraz da esprili paylaşımlar
    Bu konu bu forumda çok kişiyi ilgilendiriyor önce hakkınızı arayın sonra tuttuğunuz partiyi eleştiren olursa eleştirebilirsiniz
    Yoksa dediğim gibi asgari ücret beni bağlamıyor benle ilgili değil

5. thepunisher

thepunisher İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    burası siyaset yapma yeri değil sen bu sayfada ve bir kaç konu başlığında bunu yapıyorsun sadece asgari ücret meselesi değil çok istiyorsan siyaset yapmak git partine yap . hahah mantıgına bak hergün et mi yiyormuşum hangi zamandaki askeri ücretin ne oldğu et veya altın alım oranlarına göre vb. bakarak ölçülür . yeni nesil yobazların atatürk' e çatmak için kullandıkları cumhuriyet düşmanı, kendisinden farklı düşünenleri 'lağım faresi' olarak nitelendirecek kadar fanatik, kalemini satıp adnan menderes'ten para isteyecek kadar da ilkesiz bir adam islam öncesi göçebelik dönemi türk tarihini yok sayarak değme oryantaliste taş çıkartmış üstad !!"benim geçmişim çöplüktür! ve çöplüğü de sadece köpekler karıştırır!".. vaktimi yeterince harcadın bari işe yarar bişeyler paylaşta bana sana başkalarına bi faydası olsun siyaset yapacam dıosan ya gıt face te grup aç yada kendıne bı blog aç yada bi siyasi partıye gıt yap . burasının amacı bellii .

6. ali20

ali20 Misafir

yok hocam sana bir lafım olmadı kusura bakma

sinoplu bunu beğendi.
  7. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    sen şimdi bize cemaatçi dersin:) ama doğru yani yapacak bişey yok...

mervenil bunu beğendi.
  8. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Yok genel söyledim sen veya başkası için değil
    Şimdi oturup izleme zamanı neler vaatettiler neler gerçekleşecek bakkacaz hep beraber başka Türkiye yok

ali20 bunu beğendi.
  9. ali20

ali20 Misafir

insaallah hocam

sinoplu bunu beğendi.
  10. kasemandoni

kasemandoni VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    ülke siyasetine baktığımda 90 lı yıllardan itibaren genel olarak en iyi partinin şu anki iktidar partisi olduğunu düşünüyorum. peki bu sağlıklı bi analiz sayılır mı? tabi ki hayır. karşılaştırma yaparak seçim yapmak elbette mantıklı ama bu seçtiğimizin mükemmel/harika olduğu anlamına gelmez. inanın bu konuda ergenlere kısmen imreniyorum. çünkü zamandan ve mekandan bağımsız olarak karar verebiliyorlar. geçmiş koalisyon dönemlerini, ülkede yaşanan krizleri hatırlamyorlar. dolayısıyla herşeyden bağımsız, mukayese yapmaksızın, saf bir şekilde günümüz yönetimini değerlendiriyorlar.

dediğim gibi mukayese yaparsam eğer iktidar partisi iyi. ama mukayeseden bağımsız bir şekilde analiz yapmak gerekirse bir çok konuda hataları var. muhalif gazete ve tvlere bakmama gerek yok sadece kendi aklımla analiz yapıyorum:

-bir çok büyük şirkete milyarlarca liralık cezalar yazıldı. fakat bir süre sonra "uzlaşma" adı altında bu cezaların çok büyük bi kısmı silindi. kendime dönüp baktığımda... 7bin tl olan öğrenim borcum 15bin tl olmuş, sözde yapılandırma yapmışlar ama evlere şenlik. zenginlere sağlanan avantaj benim gibilere sağlanmadı. sanırım oyu ben veriyorum hizmeti başkası alıyo, en azından bu konuda. bu adaletsizliktir.

-geçtiğimiz yıllarda kpss soruları çalındı. sınavdan sonra birçok kişi itiraz etti, çünkü yüzlerce 1. çıkmıştı ve bunların çoğu karı-koca veya akraba idi. soruların çalındığı besbellydi. yök başkanı "kazanamayanların isyanı" diyip olayı küçümsemiş, mağdurları çekememezlikle/kıskançlıkla suçlamıştı adeta. iktidardakiler ise "araştırdık, bişi yokmuş, tatmin oldum..." benzeri şeyler söylemişlerdi. fakat aradan yıllar geçince aynı yöneticiler mitinglerde "falancaların" kpss sorularını çaldığını bas bas bağırıp haykırıyorlardı. sonrasında yapılan kpss soruşturmasında bi sürü kişi gözaltına alındı fakat hepsi serbest bırakıldı. yanılmıyorsam şu anda bu soruşturma kapsamında sadece 1 (bir) kişi içeride. o da soruşturmayı yürüten savcıyı telefonla tehdit etmişti. yani "adi suç"tan dolayı. mart yerel seçimleri öncesi gazete manşetlerine bakın: "740bin paralelci memur görevden alınacak" gibisinden haberler. bu suistimaldir.

-hangi ülkede işsizden, öğrenciden avantadan para alınıyo? ülkemizde gss adı altında gariban işsizden para alınmak istendi, alındı da. işin ironik tarafı "bu adaletsizliği(!) kaldırmak" iktidar partisinin seçim vaatlerinden biriydi. sanki adaletsizliği başkaları yapmış da kendisi düzeltiyo. bu komedidir.

bunlar gibi onlarca şey sayabilirim. işin kötü yanı eleştirilere kulak tıkanması, mağdurların görmezden gelinmesi. inşallah düzelir. inşallah iktidar partisi adı gibi adaletli olur.

antibiyotik ve ali20 bunu beğendi.
  11. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer

Tamam o zaman bi de şu açıdan bak... geçmişte vay efendim koalisyon vardı kriz vardı tek parti olunca istikrar olur diyorsunuz da o zaman terör neden hala bitirilemedi 13 yıldır, işsizlik neden bitirilemedi, demokrasi hukuk neden hala rayına girmedi? Neden hala ASGARİ ÜCRET açlık sınırının altında. tek başına iktidar olupta bunları yapsalardı amenna ama yok beceremiyorlar... Geçmişte yaşananlar beni ilgilendir miyor arkadaşım ben kendi yaşadığım sorunlara bakalım demek ki tek başına iktidar ya da koalisyona bağlı değilmiş istikrar ki kendi aralarında bile istikrarlı değiller. Bugün terör örgütüyle görüşen namussuzdur şefersizdir diyen ertesi gün evet görüştük diyosa, bugün silahlar bırakıldı deyip ertesi gün silah yığınak yaptıklarını biliyorduk ama müdahele etmedik diyorsa ben bi vatandaş olarak İSTİKRAR ı sorgularım. Yıl olmuş nerdeyse 2016 BİZ HALA YOLLARLA KÖPRÜLERLE övünüyoruz. Böylr bişey olabilir mi yaa allasen.

Son düzenleme: 3 Kasım 2015
    mehmet arıkan ve kasemandoni bunu beğendi.
  12. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Burda dsp mhp anap hükümetini ayrı değerlendirmemiz gerek zira 17 ağustos 1999 der susarım
    Allah öyle bir deprem İnşallah yaşatmaz bir daha
    Bundan mukayese etmek zor doğal olarak
    Ayrıca her iktidar kendi dönemiyle mukayese edilmeli benim görüşüm bu

thepunisher bunu beğendi.
  13. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Diğer söylediklerinin her harfine imzamı atarım hepsi doğru tespitler kesinlikle

14. kasemandoni

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    ben de aynı şeyi anlatmaya çalıştım fakat sanırım tam olarak anlatamadım. partilerin birbirleri ile veya geçmiş dönem siyasi yapıyla mukayese edilmeleri çok yanlış, aldatıcı. illa mukayese edilip doğru analiz yapılacaksa terazinin diğer yanına "adalet, ahlak, doğruluk" ... gibi değişmez değerler konulmalı, diğer partiler veya geçmiş dönem partileri değil.

15. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Ama o değerler en çok bu dönemde değişti, hemde üzgünüm ama din adı altında oldu... 90 lari hatırlıyorum mesela. Ne kadar da yoksul olsakta mutluyduk. İnsanlar birbirleriyle daha samimi idi. Iliskiler sevdalar bu kadar yozlasmamisti. Ben öyle düşünüyorum.

16. kasemandoni

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    söylediğin şeylerde kısmen haklısın. din istismar edilerek neler yapılmadı ki? günümüze baktığımda karl marx ın "din afyondur" sözüne eksik de olsa katılıyorum mmalesef. Allah dini insanları uyandırmak için göndermiş fakat bazı uyanık girişimciler onu uyku ilacına/afyona çevirmiş. üzülme ya boşver. istersen şimdi de mutlu olabilirsin :)

ozgeden.88 bunu beğendi.
  17. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Dünya değişti ama
    O zamanlar tabletti telefondu internetti yoktu bunlar köylerde çocuk nüfusu daha fazlaydı tv de trt vardı sadece mecbur dışarı çıkıyorduk şimdi öyle mi
    Ben 81 liyim 86 da galiba anaokuluna başladım o yaşta kendim giderdim okula kendim gelirdim 2 km kadar vardı uzaklığı belki daha fazlaydı okulun servis falan nerde araba yoktu o zamanlar nerdeyse şimdi insanlar yolun karşısındaki okula bile neredeyse göndermiyor kendi başına çocuğu
    90 larda gece 12 ye kadar gelmezdik dışarıdan şehir de küçük gerçi herkes herkesi tanır nüfus 30 bin anca
    Hasılı kelam o dönemler öyleydi tabi ama şimdi benim kız eve geliyor onu bırak 4 yaşında oğlum tabletin şifreyi açıyo YouTube a giriyo çizgi film aratıyo beğenmeyince bide değiştiriyor
    Üstüne hırto anne eve gidelim babam kapmasın tableti diyomuş dışarı falan çıktıklarında bu çocuk nasıl dışarıda oynasın
    Buna teknoloji zehirlenmesi diyorum ben zehirlendik biz

ozgeden.88 bunu beğendi.
  18. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Acaba gerçekten biz büyüdükce mi kirlendi dünya yani biz mi kirlettik yoksa zaten kirlenecegi vardı da bizim buyudugumuz zamana mi denk geldi? Çok merak ediyom.

19. kasemandoni

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    az önce ben yazacaktım bunu yeminle, benden çok yaşayacan. bence biz büyüdükçe kirlendik ;)

ozgeden.88 bunu beğendi.
  20. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Peki bizden öncekiler büyüdüğünde neden kirletmediler? Hadi buna cevap ver:)

Sayfayı Paylaş