112 Acil Çağrı Merkezleri

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Adversary tarafından paylaşıldı.

1. Adversary

Adversary Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    43
    Arkadaşlar İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden teyit ettiğim kadarıyla içişlerine alınacak personel 112 acil çağrı merkezlerine verilecek. acil çağrı merkezleri büyükşehir belediyesi bulunan illerde valiliğe bağlı olarak kurulan yatırım izleme ve koordinasyon başkanlığı bünyesinde, diğer illerde ise valilikler bünyesinde kurulan birimlerdir.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı aşağıdaki birimlerden oluşur.

a) Yatırım İzleme Müdürlüğü
    b) Rehberlik ve Denetim Müdürlüğü
    c) Strateji ve Koordinasyon Müdürlüğü
    d) 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü
    e) İdari ve Mali İşler Müdürlüğü
    f) Doğal Kaynaklar, Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü

Yani sizin atanacağınız yer yeni kurulan yatırım izleme bünyesinde bir müdürlük.

112 acil çağrı müdürlüğü halen ülkede kullanılmakta olan tüm acil çağrı numaralarını (110-112-155-156 vs.) tek bir numarada birleştirip gelen çağrıları ilgili kamu kurumlarına iletmekle görevli. şu an teşkilatlanma çalışmaları devam etmekte.

yatırım izleme koordinasyonluğunu bilmeyenler için özetle kapatılan özel idarelerin yerine kurulan birimlerdir diyebiliriz. ancak doğrudan onların işini yapmayıp genel olarak mahalli idarelerin başında duracak bir demokles kılıcı görevini görecek..

112'ye atananlar ise mevzuat gereği idari büroya, muhasebe ve satın almaya, bilgi işleme, kalite koordinasyon ve değerlendirmeye ya da çağrı alıcıları birimine verilecek. dolayısıyla atanan herkes çağrılara bakacak diye bir şey olmayacak. valilik sizi hangi birime atarsa orada çalışacaksınız. tabi her zaman çağrıya da verilebileceksiniz.

yatırım izleme başkanı vali yardımcısı olan bir başkanlık. doğrudan bakanlığın bir birimine bağlı değil. büyükşehirlerde valiliklere bağlı olarak kurulan bir birim. bu nedenle müdürlerinin atanması veya personel görevlendirmeleri valilik oluruyla yapılıyor.

şu an bu birimin yükselme sınavına girip girmeyeceği belirsizliğini koruyor. yönetmelikte açık bir ifade yok. ancak ben içişleri bakanlığının bir idari birim olması, memurlarının içişleri memuru olması ve özel idare gibi mahalli idare yönetimi olmaması sebebiyle buralarda çalışanların yükselme sınavına girebileceğini düşünüyorum. ayrıca mevzuat taşra teşkilatından bahsediyor. yatırım izleme personeli de taşra teşkilatı personeli. tabi bu benim şahsi görüşüm. yasal olarak bir açıklama henüz mevcut değil. (Not: bağlı kuruluşlar yükselmeye giremiyor. mesela emniyette çalışan büro memurları)

her ikisinin yönetmelikleri için:

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü 112
    Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü yatırım izleme

seeding, HoRoZ'28, Mustor ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. nesliii

nesliii Üye

Ödül Puanları:
    258
    tesekkurler hocam gercekten cok yaralı bir baslık omus , peki vardiya calısması planda nasıl olcakmıs bunun hakkında bişi soylediler mi , bir memurun mesela haftasonu tatili soz konusu olabilcek mi diger idare memurları gibi

3. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    çok önemli bir bilgi ozaman içişlerini tercih edecekler bunu dikkate almalı vardiyalı yazmasının amacı bu demkki

4. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Başlık güzel olmuş elinize sağlık...Çağrı merkezinde çalışacak kişiler haricinde diğer birimlerde görevli olanların vardiyası olmaz. çağrı merkezi de 3 vardiya çalışır nöbet usulü olur.

5. Adversary

Ödül Puanları:
    43
    vardiyanın 8 saati geçeceğini sanmıyorum. yemek ile 9 saat olur ve 3 vardiya olur. çünkü fazla mesai yaptırma kalktı malum. ücret ödemiyor devlet. zorunlu hallerde ise her 8 saatlik mesaiye 1 gün izin vermek zorunda..

nesliii ve HoRoZ'28 bunu beğendi.
  6. coded007

coded007 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Arkadaslar Antalya 112 cagri merkezinden aldigim bilgiye gore alinacak personel cagri alma biriminde gorevlendirilecektir ve vardiya sistemi 12 saat calisma / 48 saat istiharat seklinde olacaktir.

7. nesliii

nesliii Üye

Ödül Puanları:
    258
    hocam tam olarak siz mi öğrendiniz bunu peki

8. coded007

coded007 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Evet hocam bizzat ben konustum yetkili kisi ile. Su an faal olan iki merkez var bildigim kadari ile. Bunlar Isparta ve Antalya. Bu merkezleri arayip sizlerde bilgi alabilirsiniz.

9. nesliii

nesliii Üye

Ödül Puanları:
    258
    sagolun aramıstım da dusurememiştim hocam evet 2 il var , siz napmayı dusunuyosunuz peki tercih edecek misiniz

10. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    12/48 en iyisidir....

11. nesliii

nesliii Üye

Ödül Puanları:
    258
    vardiya oldugu için peki diğer normal memurlardan maas konusunda bi farkı olur mu ki

12. seeding

Ödül Puanları:
    43
    vardiya olması maaşını etkilemez...diğer memurlar gibi 40 saat çalışıyorsun...

13. kamuyöneticisi84

kamuyöneticisi84 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar eşim 112 de att telefonlara bakıyor 12/48 çalışıyor buraya girecek memurlar da 12/48 çalışacaklarmış duyum doğru maaşlarda normal memurlardan üyksek olacaktır 112 lerde ek ödeme var çünkü

14. seeding

Ödül Puanları:
    43
    @Adversary hocam şayet 12/48 çalışılıyorsa hafta 40 saat nasıl tamamlanır ? 12 saat çalış 2 gün izin yaparsak 1 haftada 2gün ara ile 3 vardiya 36 saat eder ?

15. samyelialttantire43

samyelialttantire43 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    43
    Aslinda tam benlik is ya 12 saat calis 48 saat dinlen
    GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

16. seeding

Ödül Puanları:
    43
    acaba öyle mi ? daha yeni kurulan bir sistem..alt yapısı yeni oluşturuluyor...ayrıca özelde call center çalışan herkes uzak dur diyor...

17. samyelialttantire43

samyelialttantire43 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    43
    Hayir is degil calisma saatleri guzel

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

18. Adversary

Ödül Puanları:
    43
    hocam 12/48 ile çalışma şu an için yasal değil. yani bu çalışmayı yapan herkes ücretini alıyor. ama bazı istisna kurumlar dışında her yerde mesai kalktı malum. devlet ya ücretini ödemek zorunda ya da iznini vermek zorunda. başbakan genelde gönderdi fazla çalışma için izin verin diye. çünkü hükümet fazla mesai ödemesi yapmaya yanaşmak istemiyor.. 12*3 gün çalışsa 36 saat yapar. ya kalan 4 saatlik süreyi çalışmıyorlar ya artan 8 saatin ücreti alıyorlar ya da 12/24 çalışmıyorlar. 8'er saatle 3 vardiya var demektir o zaman. bu sorun şu an adliyelerde var mesela. memurlar çoğu akşam 7'ye 8'e kadar çalışıyor. mesai de alamıyor. ancak adliyelere mesai ödemesi geldi gelecek. devlet bununla baş edemez çünkü. ya parası verecek ya iznini verecek ki izin devletin işine gelmez, izin verecek kadar vakit olsa fazla mesai yaptırmaz :) ya da çalıştırmayacak. gene de somut durumu öğrenmek için memur olarak çalışan kişilerle görüşmek gerekli. ancak unutulmamalı ki 112 merkezlerinde çalışan herkes memur değil. taşeronlar çoğunlukta şu anda. çünkü sistem oturmadı ve sistem oturana kadar valinin her türlü adam çalıştırma hakkı mevcut. taşeron demek ise emek hırsızlığı demek malum. arayıp da taşeron birisiyle konuşursanız 48/8 çalışıyorum da diyebilir :) konuştuğunuz kişi vhki olmalı yani..

seeding bunu beğendi.
  19. cide

cide Üye

Ödül Puanları:
    18
    bunun başvurusu ösym kılavuzunda mı arkadşlar anlamadım ben

20. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    iç işleri kadroları osym klavuzunda mevcut.

Sayfayı Paylaş