150 000 Kadro Talebi

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Katılım
23 Mar 2013
Mesajlar
4,813
Beğeniler
4,753
Şehir
Yurtdışı
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
#1
Milyonlarca memur adayının merakla beklediği, 2013 yılı memur alımı süreci başladı. Kamu kurumları, 2013 yılı için ihtiyaç duydukları personel sayılarını Devlet Personel Başkanlığı’na bildirdi. Buna göre, kamu kurumlarından, 2013 yılı için alınması planlanan memur sayısının yaklaşık iki katı talep geldi. 2013 yılı bütçe kanuna göre, devlet bu yıl içinde kamu kurumlarına 65 bin, üniversitelere de 14 bin yeni personel alacak.

En fazla Milli Eğitim'de

Memur alımları için kamu kurumlarından ihtiyaç duyulan kadro sayılarının bildirilmesi istendi. Ancak kamu kurumları planlanan sayının çok üzerinde kadro talebinde bulundu. Kamu kurumlarından gelen kadro talebi sayısı 150 bini aştı. En çok kadro talebi ise 61 bin kadro ile Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelirken, onu Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izledi.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu 26 bin, Sağlık Bakanlığı ise merkez ve taşra hastaneleri için 9 bin kadro talebinde bulundu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da 2013 yılı için 13 bin kadroya ihtiyacı olduğunu bildirirken, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden de 5 bin kadro istendi. Yine Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı da, en çok kadro isteyen kurumlar arasında yer aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin 400, Adalet Bakanlığı 4 bin 500, Maliye Bakanlığı da 2 bin kadro talebinde bulundu.

Atama 100 bine yaklaşır

KAMU kurumlarının kadro taleplerinin bildirim süresi mayıs ayı başında sona erecek. Kamu kurumlarından gelen talepler değerlendirilerek sadece acil olanlar için izin verilecek. Bu da kurumların kadro taleplerinin büyük ölçüde düşürülmesine yol açacak. Ancak 2013 yılında yeni alınacak olan memur sayısının üniversitelerle birlikte 100 bine yaklaşacağı tahmin ediliyor. 2013 yılı memur alım takvimine göre, 1. yerleştirme işlemi 24 Haziran ile 3 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. İkinci yerleştirme işlemi ise kasım ayında gerçekleştirilecek.

Kamudan 150 bin memur talebi - Memurlar.Net
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

berra

Yeni Üye
Katılım
3 Nis 2013
Mesajlar
2
Beğeniler
1
#4
milli eğitim bakanı atanamayan öğretmenlere maliye ve diğer kurumlarda kadro aramaya başlamış çalışmalar yapılıyormuş..bu durumda iibf nin kadro mücadelesi yine bir fiyaskoya dönüşür....benim anlamadığım 350 bin kişi neden bu kadar önemsiz görülüyor....meselese siyasi ise seçim zamanı bu çok güzel kullanılabilir...350 bin kişi bir de bunların aileleri akrabaları büyük bir oy potansiyeli demektir...hükümet hala daha neyin peşinde iibf mezunlarına bir defada 35 bin kadro zaten çok az....yıllardır öğretmenlere bir defade 40 bin kadro veriliyor bir de iibf nin kadrolarından 4001 ile faydalanılıyor....artık yeter bu kadar haksızlık az vicdanlı olunsun yazık bu kadar insanlara ...iibf li arkadaşlarım oylarımızı biz de öğretmenler gibi kadro sayımıza göre belirleyelim belki bunca yıllık haksızlık son bulur....
 
Katılım
17 Kas 2012
Mesajlar
6
Beğeniler
1
#5
Talep 150 bin
Muhtemel onaylanacak kadro sayısı 65 bin
MEB tek başına 61 bin talep etmiş.Zaten talep ile verilecek arasında uçurum var bence çoktan çok azdan az gitmeli.
 
Katılım
20 Mar 2013
Mesajlar
17
Beğeniler
2
#6
insanlar atanır mıyız, milli gelir ne kadar, bize bütçeden ayrılan pay nedir diye kullanmıyor oylarını malesef. belli bir kaç kalıp üzerinden şeklleniyor siyasi görüşlerimiz. laik mi değil mi, milliyetçi bir parti mi beynelminel mi vs... oysa aş olmadan bir şey olmaz. ne zaman oylarımızı siyasi partiler üzerinde baskı hiline getirebilirsek işte o zaman kazanırız
 
Üst