2.5 Ayda nasıl hazırlanmalı?

kobaivan

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Selam arkadaşlar. KPSS ye bu kadar kısa bir süre kala alan derslerini çalışmak , anlamak bu en az 75 - 80 gibi bir puan almak çok mu zordur ?Günde 8 - 10 saat arası çalışmak arayı kapatır mı ? Sanırım seneye devam edicem. Bu kadar kısa zamanda nasıl başlamalı yani konu anlatımlar mı çıkmış sorular mı ? Ve bir ululslararası illişkiler mezunu olarak önceliğim hangi dersler olmalı ? İktisat , muhasebe , Maliye ?

Teşekkürler
Selami Köse

Warning

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
Selam arkadaşlar. KPSS ye bu kadar kısa bir süre kala alan derslerini çalışmak , anlamak bu en az 75 - 80 gibi bir puan almak çok mu zordur ?Günde 8 - 10 saat arası çalışmak arayı kapatır mı ? Sanırım seneye devam edicem. Bu kadar kısa zamanda nasıl başlamalı yani konu anlatımlar mı çıkmış sorular mı ? Ve bir ululslararası illişkiler mezunu olarak önceliğim hangi dersler olmalı ? İktisat , muhasebe , Maliye ?

Teşekkürler
Selami Köse
hocam eğer alt yapın varsa sadece hatırlatma amaçlı bir çalışma yapabilirsin. tek önceliğin guy sınavı için gerekli olan maliye muhasebe hukuk ve iktisat olsun çünkü diğer ilanlar 85 üstü puanlarla kapatıyor bu arada umarım yds ye girmişsinizdir çünkü girmediyseniz a grubuna çalışmaya niyetlenmekten vazgeçebilirsiniz.

kobaivan

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
YDS girdim dostum .Burada önemli olan puan hesaplaması için girmek gerektiği sanırım.Çünkü iyi bir puan alamadım .

aslii

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye

Teşekkürler
Selami Köse
maliye ve muhasebeyi daha kolay halledebilirsiniz diye düşünüyorum şuan için iktisat ve hukuka ağırlık verin.onları hallederseniz zaten daha avantajlı olursunuz.bir günü 3 derse bölüp öyle çalışabilirsiniz daha faydalı olur.

Tarsuslu

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
@kobaivan

Naçizane şunu söylemek isterim, uygulamak ya da uygulamamak senin elinde: Bence bu seneden başla çalışmalara ve gelecek sene için altyapını oluştur. Seneye de iyice çök derslere ve 2016'daki sınava daha bomba gibi hazırlanmış bir şekilde gir. Bu seneki sınava da katılabilirsin tabii. İşin içinde A grubu olunca olayın bu kadar kısa bir sürede hallolması çok zor görünüyor çünkü.

Karar senin. :)

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Boğaziçi Ünv.
Bölüm
Maliye