2 bin 761 şehit ve gazi yakınını daha atanıyor.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

 1. Mustor

  Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

  Kayıt:
  22 Kasım 2013
  Mesajlar:
  4.292
  Beğeniler:
  2.830
  Ödül Puanları:
  788
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Sakarya Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da gerçekleştirilen Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdamı Kura Çekim Törenine katıldı. Burada konuşan Davutoğlu, 2 bin 761 şehit ve gazi yakınının atanacağını belirtti.

  Başbakan Davutoğlu, konuşmasında 77 milyonun vatanı uğruna fedakarlık yapacağını vurgulayarak "Allah hiçbir zaman bizi yeni bir şehit cenazesi taşımak onun cenaze namazını kılmak gibi zor bir görevi yapmayı bize nasip etmesin. Ama dostumuz ve düşmanımız bilsin ki eğer bir gün şu veya bu gerekçeyle onurumuzu, izzetimizi, şerefimizi korumak gerekirse nasıl şehitlerimiz bir an bile tereddüt etmeden Çanakkale'de Sarıkamış'ta yakın dönemde teröre karşı mücadele ederken vatan topraklarının her bir yerinde canlarını feda etmek konusunda hiçbir tereddüt göstermemişlerse 77 milyonun her bir ferdi de böyle bir fedakarlık gerektiğinde 1 saniye dahi tereddüt etmeyecektir" dedi.

  Davutoğlu, ayrıca şehit yakınlarına ve gazilere ücretsiz seyahat müjdesi vererek bu ay içinde ücretsiz seyahat kartlarının takdim edileceğini söyledi.

  "SİZE BIRAKTIĞIMIZ EMANETE SAHİP ÇIKIN, DİYECEKLERDİR"

  Bugün bizim millet olduğumuzu anlamak isteyenler, yurt içindeki ve yurt dışındaki şehitliklere gitsinler diyen Davutoğlu, "Görecekler ki oradaki her bir vatan toprağında yatan şehitler, eğer dikkatlice kulaklarını o şehitliklere verseler onlara manen hitap edeceklerdir. Size bıraktığımız emanete sahip çıkın yoksa hesap gününde elimiz yakanızdadır diyeceklerdir" ifadelerini kullandı.

  "MUHTAÇLIK ŞARTINI KALDIRDIK"

  ''Çok yakın zamanda şehit verdiğimiz kardeşlerimizin yakınlarına sahip çıkmak bizim için boynumuzun borcu olan şerefli bir görevdir' diyen Davutoğlu, gazilerin de büyük bir ünvana sahip olduğunu belirtti. Şehit ve gazi yakınlarına her zaman ellerinden geldiklerini yapacaklarını söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Vazifeleri nedeni ile hayatını kaybeden kamu görevlilerinin anne babalarına maaş bağlanmasındaki muhtaçlık şartını kaldırdık. Çünkü bu şehitlerimizin ve gazimizin bir ölçüde ikramıdır. Onlar adına verilen bir maaştır. Muhtaçlık şartı kaldırıldı" diye konuştu.

  "BU VATANIN HER BİR YERİNE ÜCRETSİZ SEYAHAT KARTI İLE SEYAHAT EDEBİLECEKLER"

  Bir müjdeyi de vermek istiyorum diyen Davutoğlu, "Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize ücretsiz seyahat kartları hazırlandı. İnşallah bu ay içinde sizlere takdim edilecek. Madem ki sizin yakınlarınız bu vatan için şehit düştüler bu vatanın her bir yerine ücretsiz seyahat kartı ile seyahat edebilecekler" dedi.

  "ALLAH ŞEHİT CENAZESİ TAŞIMAK GİBİ ZOR BİR GÖREVİ YAPMAYI NASİP ETMESİN"

  Başbakan Davutoğlu, 77 milyonun vatanı uğruna fedakarlık yapacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Allah hiçbir aileye yakın acısı getirmesin. Hiçbir zaman bizi yeni bir şehit cenazesi taşımak onun cenaze namazını kılmak gibi zor bir görevi yapmayı bize nasip etmesin. Ama dostumuz ve düşmanımız bilsin ki eğer bir gün şu veya bu gerekçeyle onurumuzu, izzetimizi, şerefimizi korumak gerekirse nasıl şehitlerimiz bir an bile tereddüt etmeden Çanakkale'de Sarıkamış'ta yakın dönemde teröre karşı mücadele ederken vatan topraklarının her bir yerinde canlarını feda etmek konusunda hiçbir tereddüt göstermemişlerse 77 milyonun her bir ferdi de böyle bir fedakarlık gerektiğinde 1 saniye dahi tereddüt etmeyecektir."

  Kaynak: Hürriyet
   

Sayfayı Paylaş