2011 yilindan bu yana 300 bin kisi sinavsiz memur olmus

Kadrolarin elimizden alinmasi ve su torpil belasi yuzunden cektigimiz sikintinin hesabini nasil verecekler acaba
Sınavsız ve mülakatsız 300 bin kişi devlet memuru oldu

-----

Atama bekleyen memurların umutlarını ellerinden alacak memur alımı skandalları ortaya çıkmaya devam ediyor. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, 2011'den bu yana sınavsız ve mülakatsız 300 bin kişinin devlet memuru yapıldığını açıkladı. İşte tüm detaylar..

Atama bekleyen memurların umutlarını ellerinden alacak memur alımı skandalları ortaya çıkmaya devam ediyor. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, 2011'den bu yana sınavsız ve mülakatsız 300 bin kişinin devlet memuru yapıldığını açıkladı. İşte tüm detaylar..

Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, binlerce öğretmen adayı yıllardan beri atanmayı beklerken, birçok üniversite mezunu memur olabilmek için ders çalışırken "AK Partililerin yakınlarını KPSS'siz devlet memurluğuna atadığı" iddialarına kamuoyunun büyük tepki gösterdiğini kaydetti. İstisnai kadrolar ile ilgili değişikliğin vakit kaybetmeden yapılması gerektiğini belirten Türkkan, bu konuda kanun teklifi verdiğini anımsattı.

Türkkan, "İstisnai kadrolara atamalarda sınav şartı getirilmeli, istisnai kadro tanımı kanundan çıkartılmalıdır" diye konuştu. Türkkan "sözleşmeli personel" uygulamasının da KPSS şartı aranmadan kamuya memur almanın en kestirme yolu haline geldiğini, 2011'den bu yana bu yolla 300 bin kişinin sınavsız ve mülakatsız kadroya alındığını savundu.

Kaynak : http://www.kamuturk.net/sinavsiz-ve-mulakatsiz-300-bin-kisi-devlet-memuru-oldu-33145-haberi/

Moderatörün son düzenlenenleri:

Cagabo

Kamu Yönetimi - 82,7
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bütün bu olup bitenleri halaa görmezden gelen okumuş etmiş insanlar var, yazık ki ne yazık.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
birde mucadele edecez diyorlar 300 bin kişi daha almak içindir bence kimseyi atmazlarda atsalar bile önemli kurumlarda onlardan olmayanları atar yerıne torpille alırlar millette helal olsun bak bak nasıl hakkımızı alıyorlar diye allah sonlarını getirsin hak yıyenın ... artık torpil yapanlara kızmayın çunku torpilsiz işe girmek yasak o yüzden herkes torpil arıyor bu sistemı getirene lanet olsun

yıldız

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
Maliye
evet torpil yapıyolar ama olsun hizmet yapıyolar,yol yapıyolar ,toki ev yapıyor.işte geldiğimiz yeni türkiyenin ahlak ve düşünce yapısı

Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İşletme
aman sokağa çıkıp da bunu söylemeyin dostlarım emin olun: ''tabii ki tanıdıkları güvendikleri adamları memur yapacaklar gidip dinsizleri,ateistleri, paralelcileri mi memur yapacaklardı '' derler bir de üstüne dayak yersiniz paralelci diye yaftalanıp sonunuz karakolda bile bitebilir aman diyeyim geldiğimiz durum ne yazık ki budur

Eğitim
Lisans
Üni
Mehmet Akif Ersoy Ünv.
Bölüm
İşletme
bizim milletimiz biliyor ama umrunda değil... haksızlık karşısında susan DİLSİZ ŞEYTANDIR... HZ. ALİ..