2013/1 (Haziran) Taban ve Tavan Puanlar

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
en düşük doğuda bi iki üniversiteydi ardahan muş filandı 82kusurler kapatmıstı galiba. sgk olarak da en düşük istanbul çatalcaydı galiba 83,8le kapatmıştı yanlışım varsa duzeltin ya da daha detaylı bilen varsa yazsın

nicknick

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
bu istanbulun hangi ilcelerini yazsak acaba butun ilceler mi cok pahali ya kiralik ev icin

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
bu istanbulun hangi ilcelerini yazsak acaba butun ilceler mi cok pahali ya kiralik ev icin
yok butun ilçelerde pahalı değil tabi ğahalı değil derken diğer pahalılara kıyasla pahalı değil :D mesela arkdaşım var fatihte oturuyo 900 veriyo galiba merkezi yer hastanelere yakın filan ama avrupa tarafı için mesela beylikdüzü arnavutköy çatalca filan daha ucuz galiba 600 civarı.

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Ya memur olalımda ALLAH bize bir kapı açar boşverin yazın nereyi bulursanız ben bile 30 tercihi doldurdum :D

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi

nicknick

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
yok butun ilçelerde pahalı değil tabi ğahalı değil derken diğer pahalılara kıyasla pahalı değil :D mesela arkdaşım var fatihte oturuyo 900 veriyo galiba merkezi yer hastanelere yakın filan ama avrupa tarafı için mesela beylikdüzü arnavutköy çatalca filan daha ucuz galiba 600 civarı.
neyse hayirlisi olsun icra 47 kisi aliyo merkez diyo ama merkez derken neyi kastediyo acep sonucta yine ilcelere dagitilmayacak mi

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
neyse hayirlisi olsun icra 47 kisi aliyo merkez diyo ama merkez derken neyi kastediyo acep sonucta yine ilcelere dagitilmayacak mi
ben cesaret edemiym istanbul yazmaya maas yetmez diye yoksa yazardım valla

arkdaşlar bu ptt ve gümrüğün merkeziye etkisi ne düzeyde olur acaba?? düz mantıkla 184 kişilk gümrük alımında 540 kişi çağırıldı ve taban 82.3ü gördü, ee şimdi ordan hareketle 400 kişilk merkezi alıma yine 82.3 leri görür mü ayrıca ptt yazanlarında tercihlerini hazirana sarkıtacağını hayal edersek? bi yorum yaparsanız sewinirim teşekkürler...

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
arkdaşlar bu ptt ve gümrüğün merkeziye etkisi ne düzeyde olur acaba?? düz mantıkla 184 kişilk gümrük alımında 540 kişi çağırıldı ve taban 82.3ü gördü, ee şimdi ordan hareketle 400 kişilk merkezi alıma yine 82.3 leri görür mü ayrıca ptt yazanlarında tercihlerini hazirana sarkıtacağını hayal edersek? bi yorum yaparsanız sewinirim teşekkürler...
açıkçası bana göre biraz zor görünüyo kasımda 82.3 leri nedeni ise millet baktı kadro gelmiyo ondan dolayı telaşa kapılıp yazacaklar son atamaya kalmak istemeyecekler belki doğuda bi iki üniv. 82 küsürleri görür kanaatindeyim

açıkçası bana göre biraz zor görünüyo kasımda 82.3 leri nedeni ise millet baktı kadro gelmiyo ondan dolayı telaşa kapılıp yazacaklar son atamaya kalmak istemeyecekler belki doğuda bi iki üniv. 82 küsürleri görür kanaatindeyim
ama darkness kardeş gümrük içinde aynı şeyleri diyorduk !! tamam gümrüğün rotasyonundan çekinen ve bazı özel sebepleri olupda gümrük yazmayanlar da vardı, sence yine de durum bu kadar kötü mü yani ptt ler çoğu yerde 82.5ler düzeyinde kaldı, demkki düzgün bir şekilde tabanda düşme eğilimi var, ben yine de biraz daha ümitvar durumdayım. bilmiyorum belkide puanım tam sınırda diye mi :)) 82.391

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
Bu dönem(2012-2014) biraz geçmiş dönemlerden farklı. Geçmiş dönemin taban puanlarına bakacak olursak ikinci atamalarda 80 puanın altında binlerce adayın atandığını göreceğizdir... Ancak bu dönem verilen kadroların azlığı sebebiyle puanla sırasıyla su misali akıyor :) ilk atamada 87+ olurken ikinci atamada 84+ oldu... Büyük ihtimal kasımda da 83+ olacaktır. Son atamada da 80+ olması en muhtemeldir. 80 üstünde yığılma her daim 80 altına göre daha azdır o yüzden zaten 1780 gibi şok kadroyla çoğunluk taban 87'den 84'e inebildi. Yani son atamada 2bin gelirse çoğunluk taban 83'den çok ahat 81 80,5lara düşer.
Tabi kadro umduğumuzdan iyi gelirse 80 altı içinde umutlanılabilir ama bunun için göç içişleri iski dsi ogm tcdd gibi kurumların iibf alımlarını artırmak gerekir.

Bu dönem(2012-2014) biraz geçmiş dönemlerden farklı. Geçmiş dönemin taban puanlarına bakacak olursak ikinci atamalarda 80 puanın altında binlerce adayın atandığını göreceğizdir... Ancak bu dönem verilen kadroların azlığı sebebiyle puanla sırasıyla su misali akıyor :) ilk atamada 87+ olurken ikinci atamada 84+ oldu... Büyük ihtimal kasımda da 83+ olacaktır. Son atamada da 80+ olması en muhtemeldir. 80 üstünde yığılma her daim 80 altına göre daha azdır o yüzden zaten 1780 gibi şok kadroyla çoğunluk taban 87'den 84'e inebildi. Yani son atamada 2bin gelirse çoğunluk taban 83'den çok ahat 81 80,5lara düşer.
Tabi kadro umduğumuzdan iyi gelirse 80 altı içinde umutlanılabilir ama bunun için göç içişleri iski dsi ogm tcdd gibi kurumların iibf alımlarını artırmak gerekir.
peki sence gümrük ve ptt nin hiç mi etkisi olmicak hani gümrükte 82.3leri gördük 55 kişilk bir alım gibi düşünürsek.. ve şimdi ordan 184 kişi daha gidecek, ayrıca ptt kazanıp da haziranı beklicek olanlarıda düşünürsek bu 83 bandı 82leri görmez mi ne dersin??

samyelialttantire43

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
gümrüğün illa etkisi olur ama ptt nin sanmıyorum etkisi olacak gümrük maaşı iyi ama ne bileyim rotasyon olayı milleti caydırıyor

gümrüğün illa etkisi olur ama ptt nin sanmıyorum etkisi olacak gümrük maaşı iyi ama ne bileyim rotasyon olayı milleti caydırıyor
evet ama sonuçta benim düşüncem her türlü 180 kişi azalacak hani yedekler o gtmeyenlerin açığını doldurur diye düşünüyorum... ayrıca bu yoklukta gümrüğü bırakıp normal memurluk düşünenin aklına da şaşarım biraz..

samyelialttantire43

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
ya aslında parça parça alımların olmasıda çok etkili adamlar koca ile bir kadro açmışlar ne olacak normalde 83 le kapatacak yer 89 la kapatıyor ama diğer taraftan en fazla kadroyu alan istanbulda 84 le kapatacak yer 82 ile kapatıyor bunlar ne yaptıklarını bilmiyor iyice salak yaptılar bizi