2014-1 Haziran Ataması Puan Sıralaması

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında vahican85 tarafından paylaşıldı.

1. vahican85

vahican85 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    63
    Bir arkadaş bu işi organize ederse önümüzü görebiliriz.
    82.63778 (İşletme)

2. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
  3. emine4788

emine4788 Üye

Ödül Puanları:
    18
    83.0 kamu yönetimi

4. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
  5. vahican85

Ödül Puanları:
    63
  6. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Dostum bu puan listesi karaca karabuluttan alınma değil mi??ya buraya bakıldığında sırf 83 üstü 90 kişi var 430 küsür kişi içinde bunlara inanmayın yeterince itibar etmeyin,çünkü saçma salak puan yazıp kendini orada üst listede görüp tatmin olacak olan insanlar da var..Bak vahi,geçen sene bi icra listesi puan sıralaması vardı hani gümrüğün 2.alımı bazı akıllılar orada o kadar güzel kamuoyu oluşturdular ki :) sırf icra tercih edecekler için olan listede bi ton 88 puan üstü insan vardı,mülakat listesi de 50 kişiden oluşuyodu 25 kişi alınacaktı,şimdi o karacadaki liste de puanlarınızı dürüstçe girip sırlama oluşturun dedi karaca hoca ama ilk 50 de 84 puanmıydı 85 puanmıydı öle kapattı, anliycan bazılarının taktiği tuttu elemanın biri çıkıpta 60-70 tane veri girdi hep 85 puan üstü e oraya bakan biz bu listeye giremeyiz diye yazmadı bile,yav gerçek liste bi açıklandı biliyosun puanlar 83 ile 78 aralığında çıkmıştı ve düz memu da bile kaç yüz kişide bile 82.küsürlerde kapatmıştı, bilmiyosan bakabilirsin geçmiş yılların listeleri ben de mevcut bulamıyosan atabilirim de yani,,özetle bu tip şeyleri memurlar.net teki forumlarda da sık yapıyolar,,neden arama işte insan zekası bu her şey olabilir..Bu listelerin çok güvenilirliği yok, bakma sen orada 80 puan üstü girilen veri 360 kişiye yakın gözüküyo inan bana oradaki gerçek veri 250 kişi kadar falandır 80 üstü puan bile,inan ki öledir yani 83 puan üstü de 90 değil en fazla 60-65 kişi falandır..

7. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Haklısın arkadaşım doğru söylediklerin. Benim zaten dikkate aldığım karacanın ki değil gümrüğün 2013-2 mülakat listesi bakanlığın yayınladığı listeler tabi o listelerdende bir sürü kişi gitmiştir. önemli olan burada bize verilecek haziranda kadro miktarı. bu nasıl artar artırılır. Zaten bu yaşananlardan sonra dedim ya 2014 kpss yi olası ptt alımı için gireceğim yüksek almak hedefim bu yönde....

8. esma

esma İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    herkes twıttera lütfen #hazirandaİİBFye10binkadro hastang bu

9. braveheart19

braveheart19 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    son 6 aydaki alımların etkisini kesinlikle göreceğiz arkadaşlar...1500 alımda 82 ve üzeri 3500 lük bi alımda 80 tamamen gider...83 üzeri fazla kişi kalmadı buna eminim

foreverfox bunu beğendi.
  10. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat

Benim hesaplamalarıma göre ise yaklaşık 1200 lük bir alım 82 üstünün çok büyük çoğunluğunu aynı şekilde yaklaşık 2950 lik bir alım da 80 üstünün çok büyük bir çoğunluğunu ortadan kaldırır,,ve arkadaşım söylediğin gibi son 6 ay da olan (A grubunun etkisini fazlasıyla ,Gümrüğün ve Ptt nin son alımlardaki etkisilerini de ona göre biraz daha az da olsa)alımların etkisini göreceğiz..Hesaplamalarıma göre şu da var ki ,yaklaşık 850 lik bir alım bile 82.5 üstünü temzileyecektir kanısındayım gene yaklaşık 1600 lük bir alım 81.5 üstünü temziler , 2000 lik bir alımda ise tek tük 81 e yakın 80 küsürlü puanlılardan(80.9 lardan..) atananları göreceğiz diye tahmin ediyorum..Evet özetle ortalama 3000 lik bir alım şart 80 üstünün gidebilmesi için zira 80-81 aralığında yığılma fazla bilindiği gibi..Hatta 80-80.5 aralığındaki yığılma bile 80.5-81 aralığına göre fazla ,,olumlu etkisini görmesini beklediğimiz alımları bile fazlasıyla göz önünde bulundursak ta bu durum böyle..Umarım artık fazla bi kadro alırız da atanıp kurtuluruz bu dertten..

braveheart19 ve vahican85 bunu beğendi.
  11. advanced22

advanced22 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    haklı olduğun yerler foreverfox ama bence puan 81,5 altına düşmez bende son ana kadar umutluydum ama 2014/1 de bizi maalesef iyi bir kadro beklemiyor çünkü sanırım dpb açıkladığı atama izinlerini geçmeyi düşünmüyorlar böyle bir bilgi edindim dpb içerisinden mevcut kadro durumunada bakarak olası bir 800 - 1100 arası bi kadroda oluşucak durum karacanın katsayı hs en mantıklı sonuca ulaşmamızda kkıstas olabilir sanırımmm:
    İLK 11000 SIRALAMA İÇERİSİNDE OLANLAR

A GRUBU 5500

b grubu merkezi toplamı 2900

b grubu merkezi dışı tekrar tercih hakkı bulunan kadrolarda 1600 ün biraz üstü

b grubu merkezi alımdışı yerleşenlerin bulaşmadığı bir 2014/1 yaşayabilirsek

5500 + 2900 + 1600 =10000 + 1000de son atama M7 SIRALAMASI İLK 11000 İÇERİSNDEKİLER ATANIR .... ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUNN

publec ve braveheart19 bunu beğendi.
  12. braveheart19

Ödül Puanları:
    28
    hayırlısı üstadlar....bi yandan mail bi yandan şafak saymaya devam bakalım....kaldı 56 gün...

13. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    DBP nin açıkladığı atama izinlerinden hiç iç açıcı bir sayı zaten çıkmayacağı aşikar. olası dediğiniz 800-1100 kadro puanların düşmesi ????? şöyle bir olumlu durum belki olabilir kadro sayısını düşük göstermemek için maliye olur meb den belki bize kadro gelmesi olabilir. Belediyelerin etkisi ne getirir bilinmez. Tek gerçek gelecek sayının olumlu hava estirmeyeceği. O yüzden şimdiden düşük kadro gelecek havasına girmemek en iyisi yoksa haziran gelmez. çoğu arkadaş bu moralsizliklerden kpss ye bakamaz durumdadır.

foreverfox bunu beğendi.
  14. braveheart19

Ödül Puanları:
    28
    her ihtimalde kpss bakıyorum haftada 3 gunde olsa....

15. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Başka çare de yok arkadaşım mecbur bakıyoruz:(

16. braveheart19

Ödül Puanları:
    28
    @vahican85 aynen hocam tabi 2012 deki ortamı bulamıyorum...

17. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    nerde o eski ortamlarr nerdee... Bir ruhsuzluk hakim sıkıcı bunaltıcı beklemesi de sıkıyor ana ne yapacaksın yarının ne getireceği belli değil

braveheart19 bunu beğendi.
  18. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    PTT ye bizden giden kişi sayısı kaçtır, tahmini olan var mı. o sayı da 1.000 kadroda puanların kaça düşebileceğiyle ilgili gösterge olabilir gibi geliyor bana.

19. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Arkadaşım her nası olduysa silence isimli nick i olan arkadaş benim kim olduğumu bulmuş ve dün bana bir mail atarak soru sordu şaşırdım açıkcası,arkadaş cin gibi maşallah :) saolsunlar hatırlayanlarımız varmış demekki..Karacakarabulut.ta epey bir süre Karaca Hocayla birlikte yorum yapmıştım İktisatçı nickiyle zamanla İktisatçı Hoca demeye başladı arkadaşlar yardımlarım nisbetinde işte Karaca Hocayla da arada A grubu alımlar olsun mailleşşmeye devam ediyoruz gerçi uzun zamandır( 2-3 aydır falan) pek bi A grubu alım eklemediysek te 15400 küsürleri gördü A grubu alımlar..Yardım edebileceğim, bilgim dahilinde olan her konuda her arkadaşıma yardım etmeyi isterim, dönem başından beri epey bi kpss araştırması yaptım hala da elimdeki verilerle ekleyerek ve genişleterek devam ediyorum ve inanın bunu hani övünmek için söylemiyorum bir çok arkadaşı tercihleriyle haziran atamasında yerleştirmişliğim ,bu konuda çaba sarfetmişliğim,en azından çok saolsunlar karşılıksız yaptığım birşeylerin karşılığında onlardan bir hayır duası almışlığım vardır,,genel olarak bu zaman kadar ki atama dönemlerinde gelecek kadroya göre yaptığım taban tahminleri en fazla 0.1 sapma gösterdi yani o sayfaya o dönem giren çıkanlar varsa zaten yorumlarım ve öngörülerim de orada mevcuttu,biliyorlardır, işte birkaç arkadaşa mailimi özel olarak vermiştim yardımcı olmak babında,daha sonra epey bi maille karşılaştığım için her ne kadar hepsiyle ilgilenmek istesemde ulaşamamıştım bazı arkadaşlarıma çünkü o zamanlarda Karaca Hocamızın sayfasında da epey bi arkadaşın sorusuna cevap veriyordum..Özetle durumum budur,umarım bundan sonra da elimden geldiğince yardımcı olabilirim gerçi bu şekilde yardımcı olmak içime pek sinmiyo çünkü gerçekten birşeyler yapılacaksa şimdi şu zamanlar tam zamanıdır diye düşünüyorum Ankarada ikamet ediyorum zaten ve birkaç kere daha yazmıştım üst düzey kurum yetkilileriyle vekillerle bakanlarla vs. görüşmeler ayarlayabiliriz, hiç olmazsa 15-20 kişi bir araya gelip bu sıralar görüşme yapmalıyız diye düşünüyorum ben..

beterböcek ve Azizshagrath bunu beğendi.
  20. braveheart19

Ödül Puanları:
    28
    karacadaki iktisatcı senmıydın hocam @foreverfox

foreverfox bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş