2014/3 KPSS merkezi yerleştirmedir açıklaması

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Devlet Personel Başkanlığı, 2014/3 KPSS tercih işlemlerinin bir merkezi yerleştirme olduğunu açıkladı.
    Devlet Personel Başkanlığından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına kadrolu memur alımını kapsayan yerleştirme işlemlerinin bir merkezi yerleştirme olduğunu açıkladı. Bu açıklama iki açıdan önemlidir.1- Daha önce 2012/2, 2013/1 ve 2013/2 KPSS tercih işlemleriyle yerleşenler (ataması yapılsın veya yapılmasın) bu tercih işlemlerine başvuramayacaktır.2- Bu tercih işlemlerinde yerleşenler, Haziran ayındaki 2014/1 KPSS tercih işlemlerine başvuramayacaktır.İŞTE DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞININ RESMİ AÇIKLAMASISağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarına Ait 4522 Kadroya AtamaBilindiği üzere Başkanlığımızca Ocak ayında 2014 yılında yapılacak merkezi yerleştirme işlemlerine ilişkin "Merkezi Yerleştirme Takvimi" belirlenerek ilan edilmiştir. "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" in 19 uncu maddesi Kapsamında Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığının acil personel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla haziran ayında yapılacak merkezi yerleştirme öncesinde bu kurumlara yerleştirme yapılmasına karar verilmiştir.
    Bu itibarla 05 Mart-10 Mart 2014 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığına ait kadrolara yerleştirme yapılacaktır. Bu yerleştirme işlemine ait tercih kılavuzuna ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesinden ulaşılabilir.
    Yapılacak yerleştirme "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" kapsamında bir merkezi yerleştirme olup, diğer merkezi yerleştirme işlemleri için geçerli uygulama ve kurallar bu yerleştirme için de geçerlidir. Bu nedenle bu yerleştirme işlemi ile yerleşen adaylar herhangi bir şekilde haziran ayında gerçekleşecek merkezi yerleştirmeye katılamayacakladır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.[​IMG] [​IMG]

2. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    buna bir maddede ben ekliyim bu atama merkezi atama olduğuna göre 2014 de belirlenen 36 binlik alımdan yemiş oluyor

3. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    bi bu kadar da haziranda gelir sağlıkçılara kadro. yani kısacası ekstrem bi durum olmadıkça 2014/1 atamasını 2013/1'den fazla beklemek hayal.

4. iibfzede

iibfzede VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    2010 kpss de kopya çekip atananları belirleseler şutlasalar yer açsalar dicem de geç gelen adaleti s...

isletmeci1985 ve rngl bunu beğendi.
  5. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Bence burada 2 farklı nokta var.

Alınan personel 4 b statüsünde çalışacaksa , merkezi atama rakamı kontenjanında azalma yok

Atama usulu merkezi atama olarak isimlendirilerek, sağlıkçılarında oradan oraya zıplama yolunu kesmişler.

Benim kanaatim size olumsuz bir etkisi yok.

6. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293
    Bize yarari var midir peki? :(

7. BlakeGrifin

BlakeGrifin Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    yani bu durum bizim için iyi mi diyorsun ama toplamda değişen bişey olmayacak sonuçta açıklanan toplam memur kadrosuna sağlıkçılar da dahil değil mi... bunların 36 binden düşmesi demek toplam alınacak memur sayısından da düşmesi demek... bizim için değişen bişey yok ama sağlıkçıların canı sıkılmıştır buna...

8. mavad

mavad Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    zannetmiyorum kötü olacağını. her haziran 18 bin civarı kadro geliyor bu sefer de aynı gelir gih payı yüksek olur sağlık payı az olur diye düşünüyorum

9. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    merkezi atama diye belirtilmesinin sebebi biraz da Haziran alımına güvenmeyin alım yapmayabiliriz mesajı olarak da yorumlanabilir

10. mavad

mavad Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    adama bilezik gibi geçiririm anlamı da çıkarılabilir yani

11. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    İİBF için kadro sayılarına bakarsak çoktan geçirdiler bize ;)

12. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    geçen sene merkezi atamalarda rekor sayıda sağlıkçı alımı yaptık diye 7000 bin sağlıkçı alımını duyurmuşlardı. bu sene daha şimdiden 4500 oldu, konuşulan bir 4500 daha yolda 2014/1 için. her geçen gün 2014/1 için bir çıkmaza doğru gidiliyor.

13. vesaire86

vesaire86 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    İİBF'liler adına pek bir gelişme yok. 20 vhki önlisanstan istemiş. Bu önlisans sevgisini anlamakta zorlanıyorum.

Sayfayı Paylaş