2014 KPSS A GRUBUNA HAZIRLIK

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında Kardinal tarafından paylaşıldı.

1. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    hem merkezi atamaları kovalarım hem işimde çalışır hemde kpss'ye hazırlanırım diyenler için...
    Evet arkadaşlar yukarıda saydığım yoğunluklarda kalın ders kitaplarından çalışarak alan işini halledemeyecekseniz eğer:
    -İhtiyaç yayıncılık maliye konu anlatımlısı( tek kitaptır ve bir numaradır gidin kime sorarsanız sorun kpss için size yeterli olur diyecektir herkes) soru bankası olarak : 4T
    -İhtiyaç yayıncılık iktisat konu anlatımlısı( set halindedir mikro makro parabanka vs. ayrı ayrıdır kpss için yeterlidir yani erdal ünsal zeynel dinler vs. çalışmaya gerek yok ) soru bankası olarak: Zeynel dinler çıkmış sorular ya da ceteris paribüs)
    -Murat yayıncılık hukuk konu anlatımlısı ( tek kitaptır ve muazzamdır) soru bankası: dönüşüm
    -Muhasebe için konu anlatımlı olarak kaynak öneremeyeceğim ben orhan sevilengül ders kitabından çalışmıştım :) soru bankası olarak NUMERUS kesinlikle...
    ....
    gy ve gk'de çalışın bir yandan ve 2014'de tüm puan türlerinde 80 ve üstü alarak hedeflerinize koşun.
    Bir örnek vereyim : kpssp113'te 82 83 alırsan sgk denetmenliği için direkt mülakata kalıyorsunuz yani kurum kpss harici kendisi sınav yapmıyor. Yüksek puanlar alım göç, sgk, maliye uzmanlıklarına ve müfettişliklerine girebilmek için mücadele edin yani edelim hep birlikte :)

2. darkness666

darkness666 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    293
    @Kardinal abi cidden mi ihtiyaç maliye iktisat iyi ben gittim yuksel bilgili filan aldım erdal unsal var ceteris var. var oglu var ama bi turlu cesaret edemedim erdal unsal oyle bi anlatıyo ki kafa bi milyon oluyo ya

3. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    Erdal yüksel bilgisli vs. iyiler alanda bir numaralar ancak benim dediğim işte b grubunu kovalayan merkezi bekleyen yada bir işte çalışanlar için. ayrıca tüm gün evde olsam bile ihtiyaçın maliyesine bakardım bana göre yeterli. zaten memurlarnette a grubu forumunda da zamanında iyi övülmüştü 2013 basımı.

4. darkness666

darkness666 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    293
    eyvallah kardeşim dediğini değerlendirecem benim de amacım atanana kadar a ya bakmak iste bugun yarın diye diye erteliyorum hep ama başlıyacak bikaç gune

5. benüşendimsenüşenme

benüşendimsenüşenme Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Bende bir sürü kitap aldım ama cesaret edemedim sadece p49 ve p35den anca 73leri görebildim :)

6. Ser

Ser Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    8
    ihtiyacın uzaktan eğitim videolu dersleri de güzel

7. tuanaa

tuanaa Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    8
    bende varım beni de sayın :) ilk yılım allah yardımcımız olsun

8. edep6504

edep6504 Üye

Ödül Puanları:
    8
    yds de kaç soru yapmak yeterli olur

9. adige0127

adige0127 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    pekı a grubuna hıc hazırlanmamıs bırı olarak orta sevıye bı a sınav bılgısıne kac ayda ulasılabılır

10. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    4 ayda ulaşırsın.çalışma sürene bağlı .
    ben yayınevinden ziyade hoca kitaplarını öneriyorum.zira öyle kazandım.

11. özlemizmir

özlemizmir Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Arkadaslar merhaba sızlerden fıkır almak ıstıyorum mumkunse..
    Ben aslında bu yıl sadece ıdarı yargı hakımlıgıne hazırlanmayı planlıyordum ancak baktım kı mufettıslık guy vs cok alım yapıyor bır yandan da pek calısmadan 2013 kpss a da 70-78 arası puan gelınce bıraz calısıp 80 -82 lere cıkabılecegımı dusunerek bu yıl calısıp 2014 kpss a gırmeye karar verdım..Geçen yıl murat yayınları hukuk konu anlatım soru bankası yaprak testler ıle donusum hukuk 2 lı setı,abakus muhasebe ,murat muhasebe ve malıye ,murat soru bankaları,ders notları,ceza altın serı,ıdare hukuku kemal gozler,medenı hukuk zapata,ıdarı yargı themıs,malıye soru cengızhan dogruyol ,kamu yonetımı ahmet nohutcu ,zeynel dınler cıkmıs sorular ıktısat ve dıgerlerını aldım ..Ancak calıstın mı dersenız gecen yıl mezun oldugum ıcın okulla bırlıkte pek calısamadım.Velhassıl sımdı tekrar sınava gırmek ıstıyorum bu kez hedefım p49,35,113 ..sıyaset bılımı kamu yonetımı mezunu olmama ragmen kaymakmlık dusunmedıgım ıcın kamu yonetımı calısmamaya karar verdım..kendıme malıye ,hukuk ,muhasebe derslerını sectım bunlara yuklenecegım bunun yanında ne kadar yapabılırsem okadar ıktısat...bu kaynaklardan yenılemem gereken degısıklık olan var mı?bunlar dısında mutlaka olmalı dedıgınız bır kaynak var mı?
    Bu yıl planım konu anlatımına pek takılmadan hukukları murattan bırkezokuyup daha sonra sınava kadar sureklı soru cozmek.Sızce yanlıs mı dusunuyorum??
    Dershaneye gıden ,planlı calısan,benım gıbı memur olup haftasonları calısacak olan arkadaslardan calısma yonetımı ıcın fıkır ıstıyorum..Hangı dersten baslamalı,nasıl calısmalı?Tum gun ıdare hukuku calıstım ama kafamda bır plan yapamadıgım ıcın sıraya koyamadıgım ıcın havada kaldı gıbı gelıyor.
    Yardımlarınızı beklıyorum,tesekkurler..İyi çalışmalar...

12. angora_s

angora_s Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    alan grubuna yeni başlayacak biri olarak 6-7 da ve çalışan birisi sınava kadar yetişebilir mi?

13. enerji

enerji Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    Ben de bunu düşünüyorum yılbaşında işten ayrılıp 6 ay boyunca hem bye hem a ya hazırlanıyım diyorum...
    Acaba tek yıllarda yapılan A sınavı ile çift yıllarda yapılan arasında zorluk farkı var mı ki?

14. Endien

Endien Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Ben de bir soru sorsam örneğin ben A grubuna hiç çalışmadım fakat A grubundan netlerim fena değil 74-75 puan ve üstü olanlar var p3 de 80 üstü şimdi diyelim vmy sınavında veya Guy sınavında 70 puan üstü alan mulakata hak kazanır yazıyor sınavda örneğin 100 soru var 70 net mi yapcaz yoksa gene standart sapma vs oluyormu 100 soruluk sınavda kaç net yapmamız lazım bilen biri varsa söyleyebilir mi?

15. enerji

enerji Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    Tabi standart sapma oluyordur endien. Bu yıl VMY için 5 alım ilanı açıldı diye biliyorum ikisinde minimum başvuru puanı 80, üçünde ise 75 olarak baz alındı. Tabi 100 sorudan 75ini yapan 75 puan almıyor standart sapması neyin vardır. : )

16. Endien

Endien Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    A grubundan 2-3 ay çalışmayı düşünüyorum B nin suyu çıktı artık...işten de çıktım arayış içerisindeyim halim fena.

17. enerji

enerji Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    Ben de iki hafta sonra işten çıkacağım ama çevreden de çok çekiniyorum benim de halim fena endien yaş oldu 28 hala elimde bir meslek yok. Senin a grubu için altyapın var mı, 2-3 ayda hazırlanabilecek misin?

18. Endien

Endien Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Herhangi bir altyapım yok ben senden daha büyüğüm 2007 de mezun oldum 3-4 sene muhasebe ve idari işlerde ve çok abest işlerde çalıştım :) aklımda kalan kadar işte altyapı başka yok şansımı denesemmi diyorum sadece.

19. enerji

enerji Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    2010da mezun oldum iki yıl ymm bürosunda 6 ay gümrük firmasında çalıştım değerlendiremedim şu an sanayide ön muhasebe ve paketleme işleri yapıyorum, bugün -5 derecede dışarıda mal çektim. : )

AZAZEL bunu beğendi.
  20. Endien

Endien Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Aslında Üni. çok donanımlı bitirdiğimi düşünüyorum sonra özelde yükselirim dedim bir havalar tabi memur mu olcaz dedik aldım boyumun ölçüsünü şimdi ptt olsa can atcam o haldeyim çok hatalarım var.Şuan en azından bir kaç tane A grubu sınavına girebilirim diye düşünüyorum çalışsammı yoksa çalışmasam mı kararsızım.

AZAZEL ve enerji bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş