2014 kpss çalışma programı

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında bitter tarafından paylaşıldı.

1. bitter

bitter Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar merhaba ben işletme mezunuyum 2012 kpss puanım 76.51 bu puanla atanma umudumu çoktan kestim yargının modüler konu anlatımı ve soru bankasını aldım tekrar sınava hazırlanmaya karar verdim bu defa evde kendim hazırlanmak istiyorum ama bana adam akıllı bi program lazım bu konuyla ilgili paylaşımlarınızı bekliyorum.
    Birde alandan hazırlanma konusunda tereddütlüyüm bu kadar zamanda yetiştirebilirmiyim ve nelerden sorumluyum hiç bilgim yok açıkçası yol gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

2. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    moduler setler acikcasi ben pek begenmiyorum icine bi kac guncellenmis.soru koyup al sana 2014 yapiyolar tek tek kitap daha iyi buna benzer forumda basliklarda mevcut verilen cevaplar yetersiz gelirse oradan bakabilirsin acikcasi hangi derslerin kotu onu belirlemen lazim eksikliklerini kapata kapata evde calisamiyorsan verimli kutuphaneye gidebilirsin eksik konularin bitince bol bol deneme coz 2 saate yetistirmeye calis

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    evde çalışma güzel kardeşim...sabah kalk güzel bir kahvaltı yap al kitaplarını bi okuma salonu yada kütüphaneye git...

9:00-12:00 arası 40 dk ders 20 dk mola şeklinde 3 ders
    13:00-17:00 arası 40 dk 20 dk mola şeklinde ister 3 ister 4 ders çalış

sistem için önce bir tane kitap seti edin.
    her ders için farklı çalışma stratejileri oluştur.öncelikle bir çalışma temposu oluşturmalısın.sıkılsanda patlasanda o masadan kalkmamalısın.
    türkçe için; mutlaka kitap okumalısın
    matematik için bol soru
    tarih için mutlaka konuları bilgi düzeyi olarak sağlam bilmelisin.
    coğrafya için bilgi ve neden sonuç ilişkisi bağlamında bilmelisin.
    vatandaşlık için,vatandaşlık kitabından değil ( kaymakamlık sınavları için anayasa ve idare hukuku kitapları var) onu edin soru kaçırmazsın...
    günde 1 tanede gazete oku ,haberleri dinle güncelide yakalarsın.

4. bitter

bitter Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    yardımlarınız için teşekkür ederim öncelikle evde yalnızım zaten aksama kadar çalışma odamda var o yuzden kütüphaneden daha şanslıyım derslerim şöyleki tarihten 2012de 24 net yaptım coğrafyadan 14 vatandşlıktan 10 çıkarmıştım yine beni batıran tükçe oldu vede heyecan faktörü zaman yetiştirememem o yuzden matematiğe bakamadım matematiğim fena sayılmaz ama zaman yüzünden 15 çıkarabilmiştim 2012de yargı dershanesine gittim ama o zaman çalışıyoken h.sonu kurslarına katılabilmiştim ordaki tarih hocası Sn.Vehbi hocam sayesinde 10 tane tarih yapamazken 24 net çıkardımki bu benim için büyük başarıydı.bir dizi şanssızlıklar yüzünden yüksek puan çıkaramadım.
    Bu yıl eşim işe gittikten sonra zamanım çok çalışmayı günlük 3 ders sabah-öğleden sonra 3 ders soru çözmek şeklinde değerlendireyim diyorum.normalde çok kitap okumuş bi insanım zaten matematikten biraz daha hızlanmalıyım eksiklerimin farkındayım.sözel dersleri özet şeklinde çalışıp akşamda eşime anlatıp soruları birlikte tekrar çözerim hem çalışan hem anlatan olursam daha faydalı olabilir diye düşünüyorum.
    yani özetle günde 3 dersten 1er konu hakkıyla anlayıp anlatıp sorularını çözerek son haftalardada bol soru tekrar ve denemelerle umarım başarılı olurum ve umarım heyecansız bi sınav geçiririm

5. enerji

enerji Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    @bitter Mümin Sekmanın Kesintisiz Öğrenme isimli bir kitabı kısa ve akıcı bir kitap, okumanı öneririm.

Sayfayı Paylaş