2014 kpss zor mu olur kolay mı ?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında xeox tarafından paylaşıldı.

1. xeox

xeox ... Mücadele Grubu

benim tahminim sınava girecek kisi sayısı her sene artıyor çift senede yapılan kpsslerçok zor olmuyor ama eleyici sorularda artış olacagını düşünüyorum. bölüm bölüm analiz yaparsak hangi bölümün hangi dersin zor veya kolay olacagini düşünüyosunuz? güncel sorular çok acayip gelecek gibi 2013 den belli :)

2. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Öncelikle kolay olmayacaktır. 2012 ve sonrası ösym'nin yaptığı kpss ales vs. bakınca bunu anlamak zor değil...
    Sonrasında sözel derslerin zor olacağı kanaatindeyim yani matematikte çok bir kasılma beklemiyorum. Dediğiniz gibi güncel zor olur bunun yanı sıra çoğrafya tüm zamanların en zor sınavı olacak gibi 2013'de çok kekti :) kek hakları bitti yani haha. Türkçe yine standart olur 2012 2013 şeklinde sözel mantık yine zorlayıcı olacaktır yapan +2 eklesin puanına :)

braveheart19 bunu beğendi.
  3. luis1907

luis1907 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Bölüm:
    İktisat
    Sıralama sınavı ama ben cok zor olmasına karsıyım o zaman bılenle bılmeyen arasında fark kalmıyor orta duzey olmalı 2006 ıle 2008 gıbı. Hadı 2010 olsun.

4. incir reçelim

incir reçelim Abbas Yolcu Kadrolu Üye

Bölüm:
    İktisat
    son ales sınavını herkes zor diyor..bence kpss de zor olacak...biraz zorlayıcı sorular gelecek türkçe ve matematikte.

tarih her zamanki gibi bilgi düzeyinde dikkat edilmeyen yerlerden gelecektir.güncel konusundada soru kapsamı baya geniş dönem olarak.

5. KuSSEn

KuSSEn Üye

çok zor olmz tahminmce 2012 ayarnda gelir birz genel kültr zorlar onn dışnda 2013 veya 2011 gibi zor gelmez 2012 ayarnda gelr tahmnmce

6. xeox

xeox ... Mücadele Grubu

genel olarak 2012 kıvamında bi sınav bekliyorum bende bu mantık soruları ve güncl belirleyici olur gerisi çok sıkıntı yaratmaz gibi 2013 kpss ye yeni baktım mat ve turkçe brz zor geldi guncelde baya takip gerektiren cinsten ama puanlarda ona göre oluyo ben biraz zor olmasi taraftariyim abartiya kacilmadan

7. braveheart19

braveheart19 İyi Bilinen Üye

hiç bir kpss nin bir önceki kpss den daha kolay olduğunu görmedim.sınavın zorluğu sınava giren kişi sayısıyla doğru orantılı olarak artacaktır görüşündeyim :(

8. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

zor ötesi olacak 2012 yaptıkları açıklama sınavın tarzını alese çekmeleri uzun sorular zaman yetmemesi ve güncel diye sordukları bazı soruların güncel olmaamsı da buna eklenince bence aşırı zor bi sınav bekliyorum

9. beterböcek

beterböcek yağmursever üye Mücadele Grubu

Bölüm:
    İşletme
    eğer geçen seneki gibi matematik ve vatandaşlık soruları gelirse yandık ki ne yandık....

10. işletmekpss

işletmekpss Yeni Üye

Bence zor olacaktır. Ancak sayısal mantık sözel mantık gibi soruların sapması yüksek olacağından bu soruları doğru yanıtlayan adaylara yüksek puan olarak dönecektir.

11. euronymousee

euronymousee Yeni Üye

Zaman problem olur 30 dk kültürü halletmek lzm ki yeterli bi süre. Mat 40dk gerisini türkçe benim gibi 16 yanlış yapmayın Türkçede :)

12. KuSSEn

KuSSEn Üye

abi tek yılla karşlştrmyn lütfn 2011 de çok zordu 2012 daha kolaydı 2012 ayarnda gelr mat zor gibi gelyda inann bana matı iyi olanlar pis pis gülyo bu sorualrmı daha iyi 15 net yapan 5 nete düşecek ama 26-27 net yapan yne aynı kalacak onuın dşnda bi güncel zorlştı o bariz gerisi o dkar farketmez benm görşm tabi 2012 ayarnda mat birz mantık soruları bide geüncel sorular zorlar hepsi o gerisi aynı

13. izmirli

izmirli Aktif Üye Mücadele Grubu

şöyle birşey dikkatimi çekti. zorluk derecesi genelde üniversiteye giriş sınavıyla paralel gidiyor. ben 2012de kpss'ye hazırlanırken kardeşim ygs ve lys'ye hazırlanıyordu ve ygs'de türkçe paragrafları uzun çıkmıştı ve kardeşim de dahil olmak üzere çoğu insan Türkçe yüzünden sınavı yetiştirememişti. 2012deki kpss'de de Türkçe soruları normalden uzun gelmişti ve çoğu insanı Türkçe oyaladığı için zamanı yetiştirememişlerdi.

14. incir reçelim

incir reçelim Abbas Yolcu Kadrolu Üye

Bölüm:
    İktisat
    izmirli ösym yaptığı tüm sınavlarda o yıl paralel sorular sorar...kpss den önceki ösymin yaptığı bir sınav soru çeşiti hakkında fikir verir
    yıllardır böyle sistem

15. izmirli

izmirli Aktif Üye Mücadele Grubu

evet bence de bu sebeple kpss'ye kadar olacak ales ygs/lys tarzı sınavları takip etmemiz gerek. gerçi sanırım artık sorular yayınlanmayacak ama sınava girenlerden bir ön bilgimiz olur

16. homelesscowboy

homelesscowboy Yeni Üye

bence zor olacak sorular kolay bile olsa sınav kazanmak zor olacak binlerce aday çok bilinçli şekilde sadece bu sınava çalışıyor biz ise sabahtan akşama kadar işten eve gelince de kitap açacak halimiz kalmıyor 2012 de hazırlanmadan 85.118 aldım 2014 e hazırlanıyorum ama sınavlarım daha düşük geliyor haziran alımında tercih yapacağım inş gelir yoksa 2014 e stresli girerim

17. samyelialttantire43

samyelialttantire43 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

85 puanın olmasına rağmen neden yeniden hazırlanıyorsun hedefin dhmi galiba

18. homelesscowboy

homelesscowboy Yeni Üye

elinde puanın bulunsun nasıl bir fırsat çıkacağını bilemezsin bence 85 düşük bir puan ii yerler için 86 puanım olsaydı tigemi kazanmıştım şimdi

19. samyelialttantire43

samyelialttantire43 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

tamam da ne bileyim senin kisi büyük bir hırs helal olsun derim ne diyeyim

20. homelesscowboy

homelesscowboy Yeni Üye

sen çalışmıyon mu 2014 e

Sayfayı Paylaş

Misafirler şu kelimeleri aratarak bu sayfayı buldu:

1. 2014 kpss nasıl olur

,
  2. kpss zor mu

,