2014 KPSS'ye girenleri çok karanlık bir tablo bekliyor!

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Adversary tarafından paylaşıldı.

1. Adversary

Adversary Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    43
    2014 KPSS'ye girenler ilk tercihlerini 2014/2 ile yaptı. genel olarak herkesin hayal kırıklığına uğradığı çok kötü bir atama dönemiydi. Tam ümitler 2015 kadrosuna çevrilmişken maliye bakanı karanlık tabloyu çizdi.

maliye bakanının söylemine göre 2015 yılı için ayrılan 74.000 kadronun 30 bini polisler için geriye kalan kısmın ise büyük bölümü sağlıkçı ve öğretmenler için ayrılmıştır.

bu hesaba göre 2015 yılında 22.000 memur alacağını söyleyen sağlık bakanının ifadesini hesaba katarsak 40.000-22.000 geriye 18.000 kadro kalır. buradan en az 15.000 öğretmen ataması yapılsa geriye KPSS'ye giren 4.000.000 kişi için (lise, önlisans, lisans) 3.000 kadro kalır.

zaten bakanın açıklaması da bu yönde. bazı kurumların hiç alım yapmayacağını söyledi.

Haber: http://www.memurlar.net/haber/490697/

2015 yılında 2 atamada 3.000 kadro için yorum sizin arkadaşlar..

çağlayanerdoğan, Mustor ve dembaba007 bunu beğendi.
  2. işletmeci00

işletmeci00 İşletme - 84,3

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    lanet olsun hakkımı yıyenlere hakkım haram olsun !

chaborz ve dembaba007 bunu beğendi.
  3. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Adversay, sen bu konularda oldukça tecrübelisin. Gerçi sayılar ortada ama... Senin olası senaryo tahminlerin ve bunların gerçekleşme ihtimali ne ? 2. ve 3. atamada toplam 3 bin kadro gelme ihtimali sözkonusu mu... 2014 yılı için de kısıtlama yapacağız demişti ama lisansa toplamda 14 bin civarı bir şey gelmedi mi ?

4. direniibf

direniibf VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Yorumumu yapıyorum: Maliye Bakanı Mehmet Şimşek diyor ki bu ülkede KIÇ9N9 da yırtsan memur olamayacaksın. Bizim polislerimiz ve öğretmenlerimiz varken siz kimsikinis ki ? Biz zaten kadrolarımız arka kapıdan doldurduk ön kapıyı daha fazla zorlamayın. Ha bu arada sınav ücretinden yakınıp duruyorsunuz. Girme kardeşim sınava bizim için daha iyi 40 tl karşılığında sana kadro mu verecem. Daha neler...

5. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    aynen haklısın...polis ten çürüğe çıkanlarıda nakille vhki ye yada bilgisayar işletmnliğine alıolar...terör magduru ..engelli ataması..vekil çoçugunu müşavirliği derken erio işte kadrolar

Fatih Yüksek ve direniibf bunu beğendi.
  6. Adversary

Adversary Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    43
    hocam açıklamayı maliye bakanı yapmamış olsa daha iyi senaryolar üretilebilirdi. ancak sayılar ortada. burada 2 tane olumlu senaryo kırılımı olabilir. bunlardan birisi sağlık bakanlığının alacağı personel sayısının tamamının kadrolu alınmamasıdır. eğer 22.000 kişiden örneğin 7.000-8.000 kişi sözleşmeli alınırsa bu durum 74.000 kadroya yansımaz ve +8.000 kazancımız olur. bunun yanında ikinci bir senaryo olarak öğretmenler için bir torba kanun ile +15.000 atama izni verilebilir. bu durumda 15.000+15.000 değil de 10.000+15.000 gibi bir atama olur ve kadrolardan biraz daha bize kaydırılır. en iyi senaryo ile 8.000+5.000 toplamda 13.000 kadro kazanırız. bu durumda 13.000+3.000 16.000 kadro olur. bunun %65'i lisans mezunu olursa yaklaşık 10.000 kadro eder 2 atama toplamında. 7.000-8.000 arası haziranda 2.000-3.000 arası kasımda alım olur.. bunların içinden ne kadar iibf olur onu bilmek imkansız..

CANER ve direniibf bunu beğendi.
  7. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Doldu dolduuuu kadrolar.mevcutlari da zamaninda kadroya geçirdikleri icin temizleyemiyorlar da..siz de avcunuzu yalayin diyor bakan. Durumun ozeti bu.durumlar daha da kotuye gidecek demiştim zaten.senaryolar bir bir gerçek oluyor...

chaborz ve Nanick bunu beğendi.
  8. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Bu kadar bedduayla ne yapacaklar,nasil kalkacaklar bunun altindan... acimiyorum hicbirine...beter olsun hepsi...

chaborz, Nanick ve direniibf bunu beğendi.
  9. ismail9696

ismail9696 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    hepimize geçmiş olsun. puanlarımız iyi kötü farketmez hepimizin elinde patladı

10. ankara06

ankara06 Üye

Ödül Puanları:
    8
    İBFF ailesi olarak bunu biz hak ettik abi mücadele edelim diyoruz 10 kişi bile çıkmıyor. Eylem yapmayalım ters teper diyenler var bundan daha kötü ne olur. mehmet şimşek stand up show devam ediyor durmak yok..

11. bahtsız bedevi

bahtsız bedevi VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    98
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    ortada iyiye yorulacak bir tablo yok kimse ümitlenmesin çünkü büyük hayal kırıklığı yaşarsınız bakan olacak zat acıkca söyledi ptt gümrük zabıt katipliği aklınıza gelen ne varsa başvurun merkezi atama sembolik oldu artık

muhtarrr42 bunu beğendi.
  12. pelin döndü

pelin döndü Aktif Üye

Ödül Puanları:
    308
    Bölüm:
    İktisat
    bazı kamu kurumlarına alım olmayacak denilen yerler uzmanlıklar olabiilir diye düşünüyorum :) sonuçta merkezi alımlarda kurumlar talep toplama tarihlerinde dpb'na açıklarını bildiriyo :kötü:

muhtarrr42 bunu beğendi.
  13. estralla69

estralla69 Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    Görünen köy kılavuz istemedi...
    Diğer bir seçenek ölümü gösterip sıtmaya razı edecekler. Yeni kimlik olayında yaptıkları gibi...
    (Bu arada 30bin polis değil polis doktor vs yazıyor haberde)

14. çağlayanerdoğan

çağlayanerdoğan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    arkadaşlar iibf liler olarak öğretmenler gibi kamuoyu oluştursak bizde kadro istesek bir gündem yaratsak etkili bir şekilde 300 kadro nedir allah aşkına.

15. çağlayanerdoğan

çağlayanerdoğan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    benim şöyle bir teklifim var fox da sesimizi duyurmaya çalışalım sadece fox ta da değil yapabildiğimiz kadar medya kuruluşlarına twitter üzerinden ulaşalım emin olun bir şeyler çıkacaktır. ne dersiniz?

16. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    Günümüzde maalesef artık memur olmak çok zor özellikle B grubu sınavında alacağın puan ile olmak daha da zor. 2008, 2010 kpss'cileri hatta hatta 2012 kpss'cileri bir nebze daha şanslıydılar zira en azından 2012'de 76 ile muhafaza memuru olan var 2010'nu falan hiç saymıyorum merkezi 78 , gümrük 72 kapatmıştı, her geçen yıl kadrolar doldu, giren gitmiyor üstüne birde gazi şehit yakınlarının birinci derecesine ek olarak ikinci derece olan akrabalarına da kadro verilince kamu şişti. Aynı durumun A grubuna da sirayet edeceği kanısındayım zira 2010 yılından bu yana kamuda uzmanlaşma adına epeyce kariyer meslek grubu alındı seneye a grubunda da klasik alımlar olur 500 guy vs. gibi

2015 yılında iibf merkezide maksimum 900 kadro alır (kasım+haziran) kimse bir gram fazlasını beklemesin

incir reçelim bunu beğendi.
  17. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Çoktandır alım konularına yorum yapmıyordum ama devlet personel rejimine yönelik bir kaç yorum yapayım. İktidar devlet personel sistemini tamamen " taşeronlaştırma" derdinde. Bu şu demek oluyor doktoru, öğretmeni, memuru hepsi şirket personeli olacak devlet hizmet alımı yoluyla dışardan temin edecek ihtiyacı kadar personeli, burada amaç kamuya yük olan personel giderlerini en aza indirmek . eğer gündemi takip ettiyseniz su an aklımda değil yasa numarası ama bu yönde bir kanun kabul edildi, Hükümet yapacaklarını bir bir sıralayıp sırası geleni isleme koyuyor.

örneğin 2008 lerde biz okulda derste görüyorduk, her birey kendi sigorta primini yatıracak diye su an GSS ile bu aynen uygulanıyor. adamın isi yok gücü yok sen adama borç çıkartıyorsun neyse çok fasla girmicem bu konulara.

vel hasılı kelam tablo tahmin ettiğinizden daha da kötüye gidebilir . girişimciliği deneyin yada özelde bir şeyler yapmaya çalısın, illa kamu diyen a grubuna yönelsin veya alternatif bölüm okusun.

son çıkan terör kanunu ile şehit yakınlarının işe alınmasıyla GİH kadroları tamamen onlarla dolacak şu an doluyor da.

chaborz, isletmeci1985 ve Kardinal bunu beğendi.
  18. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    Devletimiz biraz aceleci davranıyor maalesef henüz özel sektör şaha kalkmadı şahsen ben inşaat sektörü hariç büyüdüğümüz bir sektör göremiyorum yani kısacası katma değer yaratan teknik, kapasiteye ve yatırıma ulaşılmadan devlet küçülmeye gitti gidiyor ; bu da toplumda şiddetli sorunlara yol açacak gibi

kişi başına düşen gelir şu olmuş bu olmuş ancak ben bakıyorum devlet harici bir işte çalışan kimseler 900-1000-1200 civarı kazanıyorlar bu para mı arkadaş

19. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Torpilliler işten çıkarılsın, kamudaki açığı siz o zaman görürsünüz.

20. çağlayanerdoğan

çağlayanerdoğan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    arkadaşlar 2015 şubat ayında 15 bin öğretmen atanacakmış bizde sesimizi duyuralım öğretmenler sesini duyurduğu için ek atama yapılıyor bizde üstümüze düşeni yapalım.

Sayfayı Paylaş