2015/2 gumruk raportorluk yazacaklar puanlar

Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Maliye
Bende düşünmeye başladım raportörlük ama gelmez diye korkuyorum :(

mervenil

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
bende iller iyi olduğu için 86,10 la başvurmayı düşünüyorum.gümrük puanı düşmez 83-84le muhafazaya başvurun diyen kötü niyetlilere itibar etmeyin bence. bu merkezi alımda 85 üstü atanamayanlar istediği ili kurumu bekleyenler bide kadro azlığından dolayı (çalışma ekonomisi,uluslararası,ekonometri) isteyipte atanamayanlar olacaktır. herkesin gönlüne göre olsun :)

Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
83.99956 memurluğu istiyorum ama gelmezse çok üzülürüm. hala kararsızım

jamiryoo

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Hacettepe Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
84,1 puanım var ama ne yazacağımı bilemedim

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
vallahı bılmıyorum olmaz diye garantı muhafaza mı yazsam dıye duşunmuyor değilim.
Olmasına olur da genelde insanlar rotasyon sıkıntısından dolayı raportörlük falan düşünüp ikilemde kalıyorlar. Senin ikilemin gümrük memurluğu ve muhafaza arasında olduğu için ikisinin de rotasyonu ve vardiyası var. O yüzden muhafaza yazıp kendini garantiye almak istersen de mantıklı bir seçim olur kazanırsan da atandığın yerdeki memurlardan 300-350 tl daha fazla maaş alırsın :)

Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
Yığılma olur diye tereddutte kalıyor insan. Ve memurluğu kazananların yüzde 75 i sağlam referanslar la kazanacaklar. MUHAFAZA da pek o kadar referans ağırlığı olacağını düşünmüyorum

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
79 80 puanı olanlar muhafazaya yıgılır 81 ve ustu diğerlerini tercıh eder muhafaza memurlugu erkekler için bi nebze cekılebılır ama bayanlar ıçın cok zor kendım gumrukte calışıom goruyoruz muhafazacı bayanlar kpss ye tekrar gırıp kaçmaya çalışıo