2015/2 Gümrük Taban Puan Tahminleri

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Madem @Mustor anket yapmıyor kendimiz çalıp kendimiz oynayalım :)

Ben muayenenin sanıldığı kadar aşağılara düşeceğini düşünmüyorum. İktisat, Çeko ve Uluslarda 85 üstü bekleyen çok insan var ve artık beklenecek alım da kalmadı. Forumda çok fazla göremesek de bu insanlar tercihlerini yapıp köşelerine çekilmişlerdir muhtemelen.
Memurluksa tam bir 84'ler alımı olacak gibi görünüyor. İşletmede taban puan 84',2'yi görse de sırada olan 84'lü yığın çok fazla.
Muhafazanın yıllardır devam eden tabanından şaşacağını sanmıyorum. Kendine özel handikapları bu memurluğun düşük kapatmasına neden oluyor.
Sürpriz at ise Raportörlük. Alımı az olması nedeniyle talibi çok yok gibi görünüyor.

Tahminlerime gelince

Muayene 85,3
Memurluk 83,8
Muhafaza 79,5
Raportörlük (tahmini zor olsa da) 83

NOT: Naçizane fikirlerimdir ve tartışmaya açıktır.

iibfmaliye

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
Maliye
Benim tahminim bu civarlar kapatır:
Muayene 84.5
Memurluk 83
Muhafaza 78.5
Raportörlük 83.5

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
@AHMET ÖZER hocamı da merkezideki başarılı tahminlerinden sonra analizleriyle aramızda görmek isteriz :D

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Baktım hocam onlara muayene ve raportörlük hakkında net rakam verememişsin. Ortalık karışık zor olacak haklısın :)
hocam 25 kişilik biri diğeri 50 kişilik yani işin açığı ne desem yalan olur veya yanlış yönlendirme olur..birinin hakkına gireriz bişeye yaramaz.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
arkadaşlar anket yönlendirici oluyor o yüzden yapmamak daha iyi yakında açıklanacak zaten

murot

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İşletme
Muayene 83,5
Memurluk 82,5
Muhafaza 77,9
Raportörlük 82,3
nacizane tahminlerim rezervemi alayım:tskler:

murot

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İşletme
muayenenin yüksek kapatacağını sanmıyorum 84'den aşağı olacak
muhafaza desen zaten yaş boy kilo ve şartları göz önüne alınca 78den aşağı olur gibi
memurluk ve raportörlük tahminleri en zor olanlar onlar da 83 bandından daha düşük kapatır gibime geliyor hatta raportörlük 81 kusürları görürse şaşırmayın önceki alımları da dikkate alarak yaptığım analizlerim şimdilik bunlar :harika:

bilge can

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Muayene 84.9-84.5
Memurluk 84-(83.9dusuk ihtimal)
Raportor 84-83.5
Muhafaza 79-78
Bence en iyi ihtimalle boyle olur

Gökhan60

VİP Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Abant İzzet Baysal Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
O zaman ben de nacizane tahminlerimi söyleyeyim, öncelikle benim de mensubu olduğum uls bölümü başta olmak üzere çeko ve ekonun yüksek puanlılarının muayeneye asılacağını düşünüyorum hatta en çok uls mezunlarının asılacağını tahmin ediyorum. Memurluk ise tahminimce 83 ve 84'lerin bankosu olacak. benim de ısrarla başvurduğum raportörlük ise talihlisi çok ama cesaret edeni şaibeli bölüm, muhafaza ise her zaman ki çizgisinde olur gibi. Sayısal olarak yazacak olursak bence
muayene: 84.3 ya da bu küsüratlar ve üstü
memurluk: 83 üzeri (listeye girmeyi garantilemek isteyenlerden dolayı abanmanın zirve yapacağı bölüm)
raportörlük: 82.73 olmak zorunda hacılar benim puanım bu :)
muhafaza 78.5

murot

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İşletme
Muayene 84.9-84.5
Memurluk 84-(83.9dusuk ihtimal)
Raportor 84-83.5
Muhafaza 79-78
Bence en iyi ihtimalle boyle olur
O zaman ben de nacizane tahminlerimi söyleyeyim, öncelikle benim de mensubu olduğum uls bölümü başta olmak üzere çeko ve ekonun yüksek puanlılarının muayeneye asılacağını düşünüyorum hatta en çok uls mezunlarının asılacağını tahmin ediyorum. Memurluk ise tahminimce 83 ve 84'lerin bankosu olacak. benim de ısrarla başvurduğum raportörlük ise talihlisi çok ama cesaret edeni şaibeli bölüm, muhafaza ise her zaman ki çizgisinde olur gibi. Sayısal olarak yazacak olursak bence
muayene: 84.3 ya da bu küsüratlar ve üstü
memurluk: 83 üzeri (listeye girmeyi garantilemek isteyenlerden dolayı abanmanın zirve yapacağı bölüm)
raportörlük: 82.73 olmak zorunda hacılar benim puanım bu :)
muhafaza 78.5
@Gökhan60 hocama tamamen katılıyorum @bilge can hocam gibi puanların yüksek kapatacağını düşünenler çok fazla bu konuda bir algı yaratılmış bütün forumlarda endişe hakim özellikle de memurluk ve raportörlük konusunda kimse tam tahmin veremiyor garanti olsun diye memurluk yazan çok olacak bu yüzden raporötlük beklenildiği gibi yüksek kapanmaz muayene ve muhafaza zaten üç aşağı beş yukarı belli ;)

Mustafa DURMAZ

Muhafaza Memuru
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
Turizm İşletmeciliği
Sanırım en karamsar benim 80,719 muhafaza olur mu?? daha önce hiç başvuru yapmadım ama 2014 ile yapılan son büyük alım olacağından süpriz yapmasın bize havalimanında çalışıtığım için biraz da olsa muhafazanın ne iş yaptığını biliyorum boy yaş gibi bir problemimde 185 boyum var 26 yaşında hayatının baharında muhafaza olmak için bekleyen bir garibanım

iibfmaliye

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
Maliye
Arkadaşlar merkezide olduğu gibi yanılgı çok fazla olacak puanlar epey düşecek.