2015 74 Bin Kadronun 20 Bini Belli Oldu

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Sağlık Bakanlığı 2015'te 20 bin personel alacak

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Sağlık Bakanlığı olarak 2015 yılında 20 bin personel alacaklarını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Ebola ve MERS virüsü ve konsolosluklara gönderilen sarı tozla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Gümüş, gazetecilerin sorularına da cevap verdi. 2015 yılı için 20 bin personel alınacağını açıkladı.

"Ameliyathanelerde hekim yani operatörler ve hemşireler var. Hemşirelerin görev tanımı var. Birde orada yardımcı personellerimiz hastaların alınması ve transfer edilmesi getirilip götürülmesi görevleri var. Malzemenin ameliyathanedeki zimmeti hemşirelere ait oluyor genel olarak. Hemşire bütün malzemeyi alır tüm kullanacağımız malzemeyi açar ve tekrar geri verir. Buradaki zimmet hemşirelerdedir. Bütün dünyada da böyle. Ancak bunu yardımcı sağlık personelinin yapması son derece yanlış. Yeni bir kavram getireceğiz. Birincisi uzman ebelik bununla ilgili çalışmamız devam ediyor. yani doğumları koordine edecek ebelerimizin uzman statüsü verilerek eğitimlerden geçirilerek yine ameliyathane teknikerlerimizin yardımcı sağlık personelinin vasıflarını arttırarak sadece hastayı getirme götürme değil diğer işleri de eğitim ve sertifikasyondan sonra ameliyathanedeki en büyük yardımcı pozisyonuna getirerek değerlendireceğiz. 2015 yılı için söylüyorum bizim alacağımız yine personel sayısı bütçeden sonra belli olacak genel olarak 20 bin civarında sağlık personeli alacağız. Burada daha ziyade uzman, tekniker pozisyonundaki yüksekokuldan mezun olmuş teknikerleri değerlendireceğiz. Bunun çalışmasını arkadaşlarımız yapıyor."

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
kaldı 54 bin kadro....

30 bin meb olsa kaldı 24 bin kadro...

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Bize 2000 filan kalır heralde. 10.000 kadromuz bile olsa birçoğumuz atanır...

iibf kadro

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
velevki 2000 atadı tahminen kaça düşer taban puan??

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
kasımda 300 falan gelir hazıran da da en az 1500-2000 arası bir kadro gelir. Karamsar biri olarak bunu söylüyorum. Eğer şubat ta öğretmen ataması olmazsa haziranda 2000 i rahat geçer bize gelecek kadro. Yalnız arkadaşlar facebook taki gruptan bizi takip edin. Sürekli Twitter çalışmaları yapıyoruz. Katılım ne kadar yüksek olursa kadro o kadar iyi olur. Gelin arkadaşlar gelin :)

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
500 kasım 1500 haziran 2000x2,5= 5000 m7 sırası yapar oda 84e geliyor glb

Son düzenleme:

işletmeci00

İşletme - 84,3
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
gitti kadrolar bize yine birşey kalmadı :(

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
gitti kadrolar bize yine birşey kalmadı :(
Bu neyin karamsarlığı? üstelik o puanla bi de. hersey 2012-2014 dönemi gibi berbat bile olsa havada karada atanırsın o puanla. 2012'ye göre puanın 86'ya denk geliyo. ahlayıp vahlamanın bi anlamı yok 80 puanlılar ne yapsın o zaman !

özkan10

Herşeyin hayırlısı...
Eğitim
Lisans
Üni
Adnan Menderes Ünv..
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ya polyannaciligi ne zaman birakacak iibf merak ediyorum.ben 2014/1 sukur atandim bakiyorum bizim zamanimizda hatalar ayni sekilde haziran da 1500 2000 mis neye göre kime göre bize 393 kadro geldi hic mi istatistiklere bakmiyorsunuz? secimlermis bizim dönemde istenilmedigi kadar secim oldu yerel seciminden cumhurbaskanligi secimine kadar sonuç? Simdi rahat uyuyabilirsiniz af edersiniz ..