2015 NİSAN KADRO ANALİZİ

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında axakali tarafından paylaşıldı.

1. axakali

axakali VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adnan Menderes Ünv..
    Bölüm:
    İktisat
    İyi akşamlar arkadaşlar. 2013/1 kpss lisans atamalarının analize etmeye calıştım.Malum kadrolar çok az ve doğru analiz şart. İktisat bolümü için yaptım iktisatçı olduğum için. Toplamda 1407 kadro açılmış 2013 haziranda ve maliye 4001, gümrük ve ptt merkezi atamada yok ve ayrıca içişleri bakanlığı kadro açmamış.Şimdi bunların ışığında
    KURUM KADRO ADEDİ
    Üniversiteler 337
    Sgk 667
    Tapu kadastro 260
    Kitler 110
    Bakanlıklar 33

Belki eski kurumlar yok İİBF'nin ama sgk tapu ve üniler tatmin edici bir kadro açarsa ve ayrıca bakanlıklar bu kadrolara gore daha çok alım yapacaktır benim tahminim 1800-2300 arası toplam İİBF kadrosunun açılacağıdır.

Bu analizi tamamen 2013/1 atamaları verileri baz alarak yaptım. Tabi seçimler yüzünden one alınmış bir atama donemindeyiz temennim daha fazla kadro açılması yonunde. 2300 den fazla kadro gelmesi maliyenin tekrar İİBF ye donmesi ayrıca merkezi alımlardan çıkan kurumların tekrar merkezi alımlara donmesiyle mümkün olacaktır aksi takdirde 5000 10000 kadro açmak istese bile hükümet pek mümkün gorunmuyor.

Şimdi bir de puan analizi yapacak olursak bunları m7/23 üzerinden sıralama analizi yapmak daha mantıklı geliyor bana.Eğer dediğim gibi 1800-2300 aralığında bir kadro açılırsa sıralamanın 4000-4500 arasında kalacağını düşünüyorum.

2. chelik chelik

chelik chelik İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dokuz Eylül Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Çevrendekilere söylede agzindan akan balı boşa harcamasınlar canak çömlek bisey koysunlar etrafınaa :harika:

3. efeat

efeat geçi

Ödül Puanları:
    278
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    arkadaşa canak çömlek gerekmezde sen arkadaşlarına soyle de sana fitne fesatlıktan muska yazsınlar.

4. alligator

alligator Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    4001 den gidenleride sayarsak belki m23 daha düşebilir.

5. ismail9696

ismail9696 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bende arkadaşın dediklerine katılıyorum. seçim anketlerini hükümetten bile daha çok takip ediyorum yeminle. gerçi bu anketleri kim yapıyor bana yada tanıdığım birine bugüne kadar denk gelmedi. ama bu başkanlık sistemini getirmek istemeleri. erdoğansız ilk seçim olması bunlara bağlı olarak bana göre atamaların nisana almaları herkeste olduğu gibi nisan atamalarında umutlandırıyor. inşallah her şey gönlümüzce olur.

mehmet_1303 bunu beğendi.
  6. GİZEM819

GİZEM819 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
  7. onur çakır

onur çakır VİP Üye

Ödül Puanları:
    78
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    diyecegın o kı 82 lere dusmez

8. işletmeci00

işletmeci00 İşletme - 84,3

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
  9. elyesailyas

elyesailyas VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Niğde Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    sağ üst tarafta ara kısmı var oraya iibf yaz karşına çıkacak olanlardan serdar kayar olana imzayı çak hocam

işletmeci00 bunu beğendi.
  10. sevda57

sevda57 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    İmzaladim 135. Olarak

11. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Şimdi elimizde olan kurumlara bakıldığında sgk, tapu, kitler ve üniversiteler var.
    Sgk 200-300 gelse, tapu 200, kitler max 150, üniversiteler 300, içişleri, sayıştay vs vs 50 desek. Ben 900-1000 kadro gelir diyorum.
    Hani gönül ister ki 5000 kadro gelsin ama bunun için gümrüğün merkeziye, maliyenin iibfye dönmesi gerekir.
    Belirsizlik zor ve şunları yazarken 400bin mezunlu fakültenin düştüğü duruma üzülmemek işten değil :(

beren27, işletmeci00 ve serin bunu beğendi.
  12. ufuk1810

ufuk1810 85,29331

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Celal Bayar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Bende geçenlerde yaptığım yorumu buraya da yapıyorum. Malum 2 arkadaş diğer konuyu çorba ettiler.
    5 küsür kişilik 2014/2 alımında 200 kadro gelmişti.
    40bin kadro verildiğini düşünelim. İİBFye yaklaşık 1600 kişilik bir kadro gelcektir aşağı yukarı.
    Açıktan alım yapan kurumlar merkezi atamaya dönmediği sürece kadro sayımız 1500-2000
    arası olacağını düşünüyorum.
    Gümrük alımlarını merkeziye aldırıp, Maliyeyi de 4001 illetinden kurtarırsak İİBF eski günlerine
    dönecektir. Kalan 2 ayda iyi çalışmamız lazım. Yoksa sonuç yine hüsran olabilir..

13. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    bi saçmalamasanıza siz ya analiz yapmayı bilmiyorsanız yapmayın ne biçim insanlarsınız genel kadronun %4 ü geldi diye yine %4 iibf olur mantığını nerden çıkardınız 40binde 1600 gelirmiş vay be herşey net yani

aygu_ci ve işletmeci00 bunu beğendi.
  14. axakali

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adnan Menderes Ünv..
    Bölüm:
    İktisat
    Inan bunlari yazarken cok utaniyorum. Cunku durumumuz hicte iyi degil. 52 ile atanan ogretmenin oldugu bir ulkede 82 ile atanamamak uzuyor beni. Durum bunu gosteriyor cok zor 82 lerin atanmasi nisanda ama surpriz olabilir tabi 3 5 kadro icin.

15. axakali

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adnan Menderes Ünv..
    Bölüm:
    İktisat
    Katiliyorum hicbirsey net degil fakat tahmin yurutmek belli verilerin isiginda mumkun gibi. Unilerin 400 e yakin hatta fazla kadro acacagini tahmin ediyorum. Sgk malum eleman eksigi cok ayni sekilde tapu da oyle. Onlarinda yukarida yazdigimin altinda kadro acmasi elbette mumkun fakat ben uzerinde bir kadro acacagini dusunuyorum. Kitler yine ayni kalabilir veya dusebilir. Yani demek istedigim hepsi mantikli tahminler mart 20 de gorecegiz az kaldi.

16. ömer akbay

ömer akbay Misafir

kendi görüşüm ve görüştüğüm rehberlikçilerin görüşü nisana olduğunu duyana kada 1100 civarı iibf kadrosuydu.nisanı duyduğumda görüştüm birden beklentilerinde 900 lük artış oldu ve 2000 civarı beklenti buda ilk 4500-5000 şansı.biz hep şunu unuturuyoruz insanların kişisel tercihleri var.illa izmir olsun illa kocaeli olsun diye..daha mezun olamayan ama puanı iyi olan arkadaslar var onlarada biraz haksızlık var ama biz durup bekliyoruz onların sene kaybı yok böyle düşünsünler..ve 87 üstü seçicidir.öyle doğuya yada beğenmediği kurum yazmazlar.yani herkez bizim gibi neresi olursa olsun modunda değil arkadaslar.o yuzden biraz olumlu olalım.mesala bi arkadasım var puanı 89 gümrük bekliyo ben bilmiorumda maaşı ek gelirleri fazlaymış.herkez için hayırlısı olsun artık ama şu kötülük tellalığını bi bırakın allah için .

17. zencefil6

zencefil6 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Hadi diyelim Gümrük muhafazaydı muayeneydi mülakat yapmak gerekiyor (biz merkezi istiyoruz o ayrı) Ya bu Maliyeyi hangi akla hizmet bizden çıkarırsınız siz aklım almıyor arkadaş düşündükçe sinirleniyorum.

işletmeci00 ve beren27 bunu beğendi.
  18. ksk_lee_burak

ksk_lee_burak VİP Üye

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bence kaç kadro geldi kaç gelecek hesabını bir kenara bırakıp açıktan alımları merkeziye çevirmenin , maliyeyi 4001'den iibfye çevirmenin yollarına bakmamız gerekiyor.

19. mehmet_1303

mehmet_1303 ~YNWA~ Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    İstesinler var ya sadece sgk ve tapudan bile 1000'er kadro gelir ama işte açmıyorlar

dpuzede ve işletmeci00 bunu beğendi.
  20. mehmet_1303

mehmet_1303 ~YNWA~ Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Birde bize kaç kadro gelirse gelsin mezun olmayanların tercih yapamayacağı faktörünü de göz önünde bulundurun (ki bu ilk defa yaşayacağımız bi durum). Mesela düz hesap 2000 kadro geldi diyelim. 2000(nisan)+200(kasım)=2200 toplam kadro ve 2200x2=4400 sıralaması olan normal şartlarda bile atanırken mezun olamayanları da hesaba katarsak bu sıralamada 5000-5500 arası olanlarda atanabilecektir. (seçici olmamak şartıyla)

zencefil6 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş