2016/1 Kadro Sayısı Sorunsalı

kuşçubaşı

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
Bilindiği gibi geçici bütçe ile 55 bin memur atama hakkı verildi. Bunun 30 bini öğretmenlere 4 bini de yükseköğretim görevlilerine ihdas edildi. Sonuç olarak geriye 21 bin kadro kalıyor ki bunun büyük bölümü sağlıkçı olur. Bize ne kalacak anlamış değilim. Hadi diyelim bu geçici bütçe ama kesin bütçe nisan ayında çıkacakmış. Nisan ayında çıkarsa son atamaya yetişmez çünkü DPB kurumlardan ne ara talep toplayacak. Malum son atama mayıs gibi olacak.

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
İibf nin sayılarla işi yok son atamada yanılmıyorsam 1400 civarı lisans kadrosunun 495 i iibf di. O yüzden ne geleceğinden ziyade nasıl dağılacağı önemli. O yüzden hesap yaparken geriye kaldı 20 bin veya 21 bin derken bir şey farketmiyor gibi geliyor ama o aradaki 1000 kadro her şeyi değiştiriyor. O merkezi atama kadrosu pek önemli değil de hangi kurumların olacağı önemli bana kalırsa. SGK son atamada yoktu hele ki şu sgk sözleşmeli duyumu da yalan çıkarsa iyi bir alım yapar gibi geliyor. Bunun yanında içişleri de son atamada göstermelik 3-5 bişi aldı onlar da alım yapar. Üniversiteler zaten olmazsa olmazımız. İnşallah kasım atamasındaki KYK gibi bonustan kurumlar çıkar da yüzleriniz güler. Çünkü KYK olmasa resmen herkes için matem olacaktı. Benim burada yazdıklarımı çoğu kişi bilir hatırlar kyk merkezi atamada almadan önce demiştim merkezi atamaya 300 kadrolu alma planları varmış 750 de sözleşmeli alıma çıkacaklarmış sene bitmeden dedim. Gördük ki 300 kadrolu duyumum doğru çıktı ama sözleşmeli alım ilana çıkmadı o yüzden bence yine merkeziden alabilir kyk eğer nisan-mayısa kadar sözleşmeli personel alımına çıkmaz ise.

Edit: Uyku sersemi telefondan yazdım hata varsa affola

Son düzenleme:

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
son 4 yıldır ilginç bir şekilde memur düz memur diye bahsettiğimiz gih memur sayıları çok azaltılmış durumda bunun sebebi el altından alım yapılması muhtemel 2016/1 de de çok yüksek rakamlar gelmeyecek gibi

kuşçubaşı

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
İibf nin sayılarla işi yok son atamada yanılmıyorsam 1400 civarı lisans kadrosunun 495 i iibf di. O yüzden ne geleceğinden ziyade nasıl dağılacağı önemli. O yüzden hesap yaparken geriye kaldı 20 bin veya 21 bin derken bir şey farketmiyor gibi geliyor ama o aradaki 1000 kadro her şeyi değiştiriyor. O merkezi atama kadrosu pek önemli değil de hangi kurumların olacağı önemli bana kalırsa. SGK son atamada yoktu hele ki şu sgk sözleşmeli duyumu da yalan çıkarsa iyi bir alım yapar gibi geliyor. Bunun yanında içişleri de son atamada göstermelik 3-5 bişi aldı onlar da alım yapar. Üniversiteler zaten olmazsa olmazımız. İnşallah kasım atamasındaki KYK gibi bonustan kurumlar çıkar da yüzleriniz güler. Çünkü KYK olmasa resmen herkes için matem olacaktı. Benim burada yazdıklarımı çoğu kişi bilir hatırlar kyk merkezi atamada almadan önce demiştim merkezi atamaya 300 kadrolu alma planları varmış 750 de sözleşmeli alıma çıkacaklarmış sene bitmeden dedim. Gördük ki 300 kadrolu duyumum doğru çıktı ama sözleşmeli alım ilana çıkmadı o yüzden bence yine merkeziden alabilir kyk eğer nisan-mayısa kadar sözleşmeli personel alımına çıkmaz ise.

Edit: Uyku sersemi telefondan yazdım hata varsa affola
Zaten sorunda tam orda. Kadro az olunca öncelikli kurumlara daha fazla kadro gidecek. Sağlıkçı açığı çok diye büyük bir bölümü oraya gider diye tahmin ediyorum ama dediğin gibi içişleri. sgk, üniler ve bazı kurumlar alım yapmadı. İnşallah bize gelecek sayı yüksek olur.

ÇayÇayÇay

Çay Varsa Huzur Var
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
2016 kadro sayısı 2015 kadro sayısı ile aynı olacaktır.

Tek farkı öğretmen daha cok sağlıkci daha çok alınacak olması :D :D

Bizlere de umut gönlümün ekmeği a dostlar :harika:

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
son 4 yıldır ilginç bir şekilde memur düz memur diye bahsettiğimiz gih memur sayıları çok azaltılmış durumda bunun sebebi el altından alım yapılması muhtemel 2016/1 de de çok yüksek rakamlar gelmeyecek gibi
Böyle duyumlar aldım açıkçası. Kimlik numaralari toplanıp listeler yapılıyor. Memurluklar satılarak bundan para kazanılıyor. Ne kadar doğru bilmiyorum su anda ama yakında açıklığa kavuşur diye umuyorum

mervenil

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Böyle duyumlar aldım açıkçası. Kimlik numaralari toplanıp listeler yapılıyor. Memurluklar satılarak bundan para kazanılıyor. Ne kadar doğru bilmiyorum su anda ama yakında açıklığa kavuşur diye umuyorum
her şey olabilir hiç bişey tuhaf gelmiyo artık :) kaça satıyolarmış ciddi soruyorum

mervenil

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
50-60 bin az gibi ama memur maaşıda belli 500.000 isteyemezlerki
allahım ne günlere kaldık neler konuşuyoruz :)

fenerli1907

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
doğuda terör olayları artınca sağlık personeli ya istifa etti yada batıya kaydı bunun sonucunda doğuda sağlık çalışanlarına ihtiyaç var benim düşüncem alımlarda doğu ağırlıklı sağlık personeli alınacak buda bizim kadroları olumsuz etkiler

kuşçubaşı

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
Anlaşılan o ki yakın zamanda kaç kadro gelecek, gelir mi, gelmez mi, şu kurum alacak mı, bu kurum almayacak mı tartışmalarına başlayacaz.