2016/2 tercih sonuçları açıklandı.

pent up

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Atanan herkese hayırlı olsun darısı bekleyene olsun inşallah. Bende bi bakan danışmanından önümüzdeki günlerde alım olacak diye duydum ama kendi kurumlarınımı kastetti khk ile almayı mı kastetti bilmiyorum ama ilk khk da ki çıkarılan memur yerine açıktan alım almalarını umud ediyorum tez vakitte inşallah

FarklıYorumcu

Tecrübeli İİBF'li
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
4te 3 ümitsizim. normalde kulak asmam.. ağustosta yüklü dendi aralık olunca 200e indik.. tekpiyi azaltmak için dedikodu çoğalır.. tabi ki ikna olmadık!!! Ama arada 300 400 lük mart alımı yine fena sayılmaz denebilir. Fazlasında gözüm yok.

FarklıYorumcu

Tecrübeli İİBF'li
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
martta falan bir şey yok. bu ekonomik gidişatta haziran ataması sembolik olmasın diye dua etsin herkes.
300ü geçen ara alım olursa kendimi karlı sayarım. haziranda da 500.. öğretmenler 2 0 30 bin sağlıkçı 10 000 vs vs alsın martta umrumda olmaz. ama bize 300 400 civarı alım fena sayılmaz.

Nurgur

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
300ü geçen ara alım olursa kendimi karlı sayarım. haziranda da 500.. öğretmenler 2 0 30 bin sağlıkçı 10 000 vs vs alsın martta umrumda olmaz. ama bize 300 400 civarı alım fena sayılmaz.
Diğerlerine binler veriliyorda neden bize 300-400,kac bin mezunu var iibf nin ?Kusura bakmayin ben burda bencillik goruyorum...

Serencam

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Hakkımızı savunacak bir bürokrat da Yok ki !halbuki çoğu bu bölümlerden mezun ,iş bize kalmış biz de zaten sesimizi duyuramıyoruz, bu kısır döngü böylece devam ediyor,edecek de

FarklıYorumcu

Tecrübeli İİBF'li
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
Diğerlerine binler veriliyorda neden bize 300-400,kac bin mezunu var iibf nin ?Kusura bakmayin ben burda bencillik goruyorum...
ben yüzde 1 kadro dediğimde beni gruptan atmışlardı:) .. şu an iibf mücadele grubuna üye bile değilim. iibfliler.net facebook sayfasını da tak,p etmiyorum. twitterda da onlarla birlik değilim.. ben asiyim. bencillikmiş. ortada 200 kadro verilmiş ve bütçe kanununda toplam 5000 kadro çıkmış. ve önceki yıllar da ortadayken 300 400 ptt kyk sözleşmeli hatta haziranla çakıştırsalar da olur:) .. ama haziranda 500e yakın bari olsun.. ama pazarlık payım yok hükümete..etrafımdakiler bana müjde diyorlar. ben de martta +500 gelirse söz veriyorum sizi haklı sayıyorum eğer 500 kadro dahi gelmezse sizleri tanışıklıktan ya da arkadaşlıktan reddetsem bu iddiaya girebilir mi:) ..insanlar hissetmiyorlar ne dediklerini.

pent up

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Martta 300 500 derken gümrük PTT kyk gibi açıktan alımlardan mı beklentin var anlamadım? Ben Marta kadar kyk harici hiç alım beklemiyorum malesef Referandumda etki etmicek bize hükümet her seçim dönemi bi öğretmenleri ciddiye alır. Ya biz iibfliler çok pasif olduğumuz için yada bizi ciddi bi seçmen görmüyorlar sanırım :hasta:

gül aslan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Arkadaşlar haziran alımlarında da aralıktaki gibi bir kadro verilirse iibfye, puanlar düşmez mi?

FarklıYorumcu

Tecrübeli İİBF'li
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
ara alım mutlaka olacak.. olmaz diye bir şey yok.. hazrian yorumunda kimse 500üs geçer yorum yapamıyor zaten.. ama mart nisan arası 500e kadar ara alım olmalı ki haziranda en kötü yer bari 85e altını görme ihtimali olsun.

gül aslan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Ya mantık olarak düşmesi lazım ama yeni mezun olanlar, beğenmeyip bekleyenleri de hesaba katarsak yine yüksek olabilir :(
6 ay daha bekleyip yine mi hüsran olucak sonu:( Bu gidişle 88lere 89lara yine olur gözüyle bakamıyoruz:agla:İnşallah haziranda daha yüksek bi sayı alırız.

hasbihâl

Bismillah, her hayrın başıdır.
Eğitim
Lisans
Üni
Harran Ünv.
Bölüm
İktisat
Yeni atanan iibf li arkadaşlara ,yeni iş hayatında başarılar :) geriye kalan kardeslerime hayırlı rızık kapıları açılması dileğiyle :asik:

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İşletme
6 ay daha bekleyip yine mi hüsran olucak sonu:( Bu gidişle 88lere 89lara yine olur gözüyle bakamıyoruz:agla:İnşallah haziranda daha yüksek bi sayı alırız.
Hocam naptiniz ya. İlk atamada iibf 85 küsürlere düştü :). Et ve süt 87 lere düştü. 2. Atamada seçici olmayan 85 lerin atanacagini düşüyorum

gül aslan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Hocam naptiniz ya. İlk atamada iibf 85 küsürlere düştü :). Et ve süt 87 lere düştü. 2. Atamada seçici olmayan 85 lerin atanacagini düşüyorum
Kendi bölümüm için yaptığım bir yorumdu aslında.:uzgnm: Seçici olmadığım halde 88.9 ile hiçbir yer gelmedi. Haziranda da böyle mi olur endişesindeyim ama tabi diğer bölümler bize nazaran daha şanslı.

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İşletme
Bölümüzü bilmiyorum ama bence o puana cok endişeli olmayin 4001 bile gelir. Zira ben 86.6(işletme) dan çok umutluyum :)

gül aslan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Bölümüzü bilmiyorum ama bence o puana cok endişeli olmayin 4001 bile gelir. Zira ben 86.6(işletme) dan çok umutluyum :)
Bölümümüm uluslararası ilişkiler,ve haziranda puanların yine aynı kalacağı endişesini taşımadan da edemiyorum:oops: