2016-2018 arası iibfli alımı

Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
İşletme
Merhaba arkadaşlar, 2016 puaniyla 2 yil boyunca merkezi atamadan kac kişi alındı bilen ve paylaşabilecek var mı aramızda ?

KpssRehber

**KpssDanışmanı Sorularınızı sorabilirsiniz**
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi

kamucudnz

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uşak Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Hocam bu linkte bölümümü de seçtiğimde; tercih edebileceğim kadroları ve sayılarını mı görüyorum yoksa sadece benim bölümümden atanan kadroları ve sayılarını mı ? Yani mesela ben kamu yönetimini seçtiğimde açılan listede bir işletme veya maliye mezunununda atandığı kadroyu mu görürüm yoksa sadece kamu yönetimi mezunu kişilerin atandığı kadroları mı ?

KpssRehber

Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Hocam bu linkte bölümümü de seçtiğimde; tercih edebileceğim kadroları ve sayılarını mı görüyorum yoksa sadece benim bölümümden atanan kadroları ve sayılarını mı ? Yani mesela ben kamu yönetimini seçtiğimde açılan listede bir işletme veya maliye mezunununda atandığı kadroyu mu görürüm yoksa sadece kamu yönetimi mezunu kişilerin atandığı kadroları mı ?
Tercih edebileceğin kadroları görürsün hocam genelde 4421 4431 4503 vs kodlarla birlikte açılır kadrolar. Sadece 4503 tek tük olabilir

Son düzenleme:
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
İşletme
Hocam 2016 kpss ile atanan en düşük puanlı iibf linin brans sıralaması hakkında bilginiz var mı. Branş derken m7 yi sormak istedim aslında. Kendi siralamam hakkında en azından yorum yapabilmek için soruyorum. Teşekkürler

KpssRehber

Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Hocam 2016 kpss ile atanan en düşük puanlı iibf linin brans sıralaması hakkında bilginiz var mı. Branş derken m7 yi sormak istedim aslında. Kendi siralamam hakkında en azından yorum yapabilmek için soruyorum. Teşekkürler
Geçen atama dönemi "işletme" için konuşuyorum 83.34 ile Çaykur'a atanmış son atama taban puanı bu m7 muhtemelen 5000+ civarı olması lazım tahminimce.

Son düzenleme:

ever

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Doğuş Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar sgk memur maaşları ne kadar fikri olan var mi herkes kitlere odaklanmış ama malum bu sene puanlar cok yüksek 399 dan ziyede 657 daha ihtimalli görüyor 85 90 puan arasına... 3000liranin altında düz memur maaşı var mı

KpssRehber

Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Arkadaşlar sgk memur maaşları ne kadar fikri olan var mi herkes kitlere odaklanmış ama malum bu sene puanlar cok yüksek 399 dan ziyede 657 daha ihtimalli görüyor 85 90 puan arasına... 3000liranin altında düz memur maaşı var mı
Ocak ayında gelecek zamlarla birlikte 3000 TL altı maaş kalmaz bence.Bu arada bazı 399 KHK ler düşük kapatıyor 657'den kişiden kişiye değişiyor mesela geçen atama dönemiminde SGK'lar yüksekti bazı kitlerden bunun nedeni tayin koşulları ve insanların kendi memleketinde çalışma isteği olabilir.

ever

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Doğuş Ünv.
Bölüm
İşletme
Ocak ayında gelecek zamlarla birlikte 3000 TL altı maaş kalmaz bence.Bu arada bazı 399 KHK ler düşük kapatıyor 657'den kişiden kişiye değişiyor mesela geçen atama dönemiminde SGK'lar yüksekti bazı kitlerden bunun nedeni tayin koşulları ve insanların kendi memleketinde çalışma isteği olabilir.
Aslında ben de sgk istiyorum ama bu 2.800lira maaş alıyorsunuz dedikoduları canımı sıktı mesela ben istanbul sgk atansam ev kiram 1.700lira civarı olacak ki devlet memuruna yemek parası da vermiyor diye biliyorum artı yol parasıyla benim 2.800gibi bir maasla bekar bir sekilde gecinebilme ihtimalim cok zor olacaktır kafam çok karısık

KpssRehber

Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Aslında ben de sgk istiyorum ama bu 2.800lira maaş alıyorsunuz dedikoduları canımı sıktı mesela ben istanbul sgk atansam ev kiram 1.700lira civarı olacak ki devlet memuruna yemek parası da vermiyor diye biliyorum artı yol parasıyla benim 2.800gibi bir maasla bekar bir sekilde gecinebilme ihtimalim cok zor olacaktır kafam çok karısık
Ev kirası değişir semtlere göre ama büyük şehirlerde genel olarak yaşam zordur sadece parasal olarak değil psikolojik olarakta yıpratır insanı ancak aile falan ordaysa bir nebze kolaylaşır hayat.Bana soracak olursan ben memleketimde çalışmak isterim kişiden kişiye değişir tabi bu durum ama maaşlar ocakta %10'a yakın artacak Yalnız şu da var fiyatlarda %100'e yakın artıyor.Dediğim gibi İstanbul ancak memleketse avantajlı diğer açılardan her bakımdan problem.

ever

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Doğuş Ünv.
Bölüm
İşletme
Ev kirası değişir semtlere göre ama büyük şehirlerde genel olarak yaşam zordur sadece parasal olarak değil psikolojik olarakta yıpratır insanı ancak aile falan ordaysa bir nebze kolaylaşır hayat.Bana soracak olursan ben memleketimde çalışmak isterim kişiden kişiye değişir tabi bu durum ama maaşlar ocakta %10'a yakın artacak Yalnız şu da var fiyatlarda %100'e yakın artıyor.Dediğim gibi İstanbul ancak memleketse avantajlı diğer açılardan her bakımdan problem.
Kesinlikle katılıyorum ögrencilik hayatımda istanbulda çok zorlandım ama kendi memleketim de ne yazık ki kurum alımları yapılmıyor ya da çok az o yüzden bazı kitlerde ve özellikle tayin olması mümküm 657 ye tabi kurumlari deneyeceğim bakalim artık

ozge93

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
hocam bende kit ve 657 arasindayim cok aslinda alimlarda belli degilken cok bisy soyleyemiyorz ama hem tayin hakki olsun istyrm hem de maasi ve calisma kosullari iyi olsun hakkimizda hayirlisi olsun artik

Cansıkıntısı1

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
İktisat
Sanırım geçen alımda Sgk en düşük 83 ile kapatmıştı. Bu puan sahibi m7 de tahmini kaç binincidir?

Börükan

58'
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
İlk atama 210 civarı , ikinci atama 510 civarı idi diğerlerini hatırlamıyorum ama.

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
İşletme