2016 haziran atama sayı analiz/tahmin.

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında hacı hasim tarafından paylaşıldı.

1. hacı hasim

hacı hasim İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    değerli dostlar, malum son çare son atama. bu konuda ön görüleriniz nelerdir? lütfen gerçekçi yazılar yazalım. Serzenişlerimizde elbette haklıyız ama amaç önümüzü tahmin edebilme ve formu biraz daha hareketlendirmek bu anlamda. bence ; 4000 civarı bir atama rakamı verilecek ve yaklaşık olarak bunun 500 ü iibf ye ayrılacak. burdan yola cıkarsak son puanların 83,5 dolaylarında kalacağını tahmin ediyorum. Lehimize yanılmak ümidiyle....

2. Ömür SAKA

Ömür SAKA Üye

Ödül Puanları:
    58
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Öğretmen ataması ağustos ta yapılmazsa ki bakan öle dedi bize çok iyi bir sayı gelecektir

ozgeden.88 ve hacı hasim bunu beğendi.
  3. hacı hasim

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    ne sebeple böyle değerlendirdin?

4. murot

murot Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    kardeş neye göre 4000 neye göre 500 sayılarını çıkardın şimdiden böyle bir tahmin yapmak imkansız daha kurumların kadro talepleri toplanacak kod dağılımları yapılacak vs belki 1000 kadro verilir belki de 100.000 kadro gelir bunu kimse bilemez beyin fırtınası yaparken saçma bir şekilde insanları yanlış yönlendiren şeyler yazmayın

5. axakali

axakali VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adnan Menderes Ünv..
    Bölüm:
    İktisat
    Hocam heyecanini anliyorum fakat daha cok erken boyle bir analiz yapmak icin. Bilindigi uzre 97 bin kadro var ve bunun 30 binini ogretmenler kullandi bu ay. Saglik bakanligi da 14 bin memur alinacagini belirtmisti gectigimiz gunlerde ve baska done yok simdilik. Bundan dolayi 4bin olur 5bin olur demek icin cok erken. Bi arkadas agustos ogretmen alimi olmayabilir demis ben ihtimal vermiyorum kesin olur. Gectigimiz yillarda da boyle soylentiler hep oldu ama herzaman da ogretmen atamasi olmustur. Birakin agustosu adamlar subatta bile 30bin gibi bir kadro aldi. Simdilik sadece tahminde bulunulabilir. Gecmis yillar baz alinirsa ve merkezi atamadan kurumlar cikmisken cok da bir sey beklemeyin. 2016/1 atamalarin daha ne zaman olacagi belli degilken rakam telaffuz etmek yanlis olur. Ilerleyen zamanlarda daha saglikli yorumlar yapilabilir.

işletmeci00 bunu beğendi.
  6. hacı hasim

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    kardeş tahmin yapmak için klavuzun yayınlanmasını mı beklemek lazım? zaten tahmin belirsiz bir duruma dair, kişinin bilgi ve birikimlerinden deneyimlerinden yola çıkarak ortaya koyduğu öngörüdür. doğru cıkar ya da cıkmaz o ayrı bir konu. hem saçmaysa okuyup yorum yapmak zorunda değilsin sen. bi öngörüden dolayı kafan karışıyosa da işin zor bence. forumlar fikir alışverişi ve bazen de sohbet içindir. boş eleştri yapmayalım lütfen.

7. murot

murot Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    ne boş insanlar mezun olmuş diyorum bazen iibflerden ben ne diyorum sen neresinden anlıyorsun arkadaş boş boş konuşacağına iki tweet at iki fax at iki mail desek yapmazsınız bol keseden konuşur insanların canını sıkmaktan başka bi işe yaramazsınız sırf böyle saçma bi konuyu tartışmak için hesap aldığın belli asıl sen forumun felsefesini anlamışsın gelmiş burada insanların umutlarını kırıcı tahminler yapacağına hiç tahmin yapma gerek yok

Son düzenleme: 18 Şubat 2016
  8. hacı hasim

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    en boş adamların en bariz örneği sensin! senden destur mu alacağım konu açarken. sana ne kardeşim attığım atmadığım tweet ten filan . işine bak hadi.

9. c.sereni

c.sereni KYK/85,58 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    2016 tahminim SGK alım yaparsa 100ün üzerinde olur. Yapmazsa ikili rakamlara kesin düşeriz.
    SGKdan başka kurumumuz kalmadı :(

hacı hasim bunu beğendi.
  10. hacı hasim

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    kyk ile ilgili duyumlar kısmına bakınca, atama dönemine yakın ya da son atama ile çakışacak şekilde 1000-1400 arası bi sözleşmeli alım yapılacağı ciddi şekilde dillendiriliyor. bu alım şayet olursa bu da elimizi epey bi rahatlatır diye umut ediyorum ya hayırlısı bakalım

11. c.sereni

c.sereni KYK/85,58 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Merkezi zaten ölü. Ben ona ölü adını koydum :)
    Açıktan alımlarla bir yere girdik girdik giremedik zaten büyük çabayla aldığımız bu puanları bi daha da zor alırız, alsak da bi işe yaramıyor :D

12. hacı hasim

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    atanamamak başlı başına bir dert zaten, bi de üstüne belirsizlik olunca insan yıpranıo. ama yine de ümit var olmak lazım.

13. Ömür SAKA

Ömür SAKA Üye

Ödül Puanları:
    58
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Bakan alimlarin subata endekslenecigini açıkladı o tahminle olmaz diyorum ben her şubatta öğretmen ataması yapılacak yıl bazında olursa süper olur tabii

hacı hasim bunu beğendi.
  14. diabolik

diabolik Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Ekonometri
    kardeş öğretmen tepkilerinden çekinirler. öğretmenler bizim gibi pısırık vur kafasına ekmeğini al adamlar değil açlık eylemi oturma eylemi her yolu denerler. yorum yaparken adamların daha önceki eylemlerini az araştırın da öyle yazın. biz iibf olarak ki bu site de başta olmak üzere sesimizi duyuracak tek mercii ye sahip değiliz. öğretmenler öyle değil birader sendikasından zartına zurtuna arkasına alıyor

elyesailyas bunu beğendi.
  15. 2014

2014 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    8
    bu kardesimiz iibfye verilen rakamı tutturmus çok önceden. acaba taban tahminide tutarmı

16. hacı hasim

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    arkadaşlardan bazıları o dönemde çok tepki göstermişti tahmlerime. 2005 yılından beridir faal olarak kpss sınav süreci ve sonrasındaki atama süreçlerinin içindeyim ve sıkı takip ederim. bu kyk kısmen ve özellikle ptt iibf ye epey yaradı. 83,5 taban tahminim hala geçerli. ptt mülakata kalanların puanlarına bakarsanız anlarsınız ne demek istediğimi. şehir bazında hemen her ilde ilk 3 aday 84 puan üstü. sonra hemen puanlar 83lerde geziyor. antalya izmir muğla denizli bursa gibi büyükşehirlde dahi durum aynı. taşraya geçince hele doğuya doğru puanlar dip yapıyor. istanbul da benim nazarımda doğu gibidir puan olarak, yaşamın pahalılığı kent keşmekeşi filan iticidir her zaman yeni memur adaylarına. ist ptt de 79lara indi son aday. nerde bu yüksek puanlılar?? hadi extreme puanı olanlar kararlılıkla bekliyor merkeziyi diyelim. bunlar 50 yi geçmez. kaldı ki her iibf mezunu iibf kadrolarına gitmiyor. 4001 den atananlar var eski alımlarda. bu atamada da 4001 den tercih yapıp atananlar olacak. vs vs.... özetle; TAHMİNİMCE= taban 83,5

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. 2014

2014 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    8
    hocam inş söylediğiniz gibi puanlar düşer. bir çok insan var burda belirsizlikten kafayı yemek üzere olan bende dahil. inş hepimiz için hayırlı olan yerleri kazanırız.

ozgeden.88 bunu beğendi.
  18. kuşçubaşı

kuşçubaşı VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    Hocam tamam da PTT yi yüksek puanlılar yazmadıki yani herkes yazmadı. Bide bu sonradan iibf bitiren yüksek puanlı mühendisler var haziranda mezun oldular, onlar taban puanı yükseltmez mi sence

19. hacı hasim

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    çok etken var sayın hocam, en keskin ve belirsiz etkiyi A GRUBU alımlar yapıyor. alandan atananlar 2015 kpss alan puanları gelene kadar 2014 sınavı ile önünüzden gitti. 2015 kpss puanından sonraki alımlarda 2014ya da 2015 puanlılar A grubu alımlara başvurabildi. örneğin x krumu 500 kişilik uzman yardımcısı alımına cıktı. mülakatı kazanıp atananların kaçı 2014 puanlı kaçı2015? sonra bunların kaçının p3 puanı senden daha yüksek? atanan grupta bulunanların kaçı herhangi bir yerde b grubu kadroya atanmışken oradan a grubuna atandı gibi. bu belirsizliklerden dolayı A grubu alımların merkeZi alımlara etkisini göremiyoruz. Ancak ptt ve kyk mülakatına kalan iibfli puanlarına bakınca sanıyorum a grubu alımların olumlu olumsuz etkisini kısmen fark edebiliyoruz. önümüzdeki bayağı bi yüksek p3 puanlı arkadaşı eritmiş gibi duruyor. her alım dönemi karamsarca ve duygusalca yapılan yorumlar ortalıkta gezer. yok son alımda bile 85i düşmez diyenler gibi tahminleri görebiliyoruz. inşallah 83lerin dahi altına iner. gönül isterki tek bir emek dahi boşa gitmesin. umut vermek gibi bi niyetim yok. belkide çok bariz şekilde yanılacağım. ama bence tablo bu. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin...

ozgeden.88 ve iibfselin bunu beğendi.
  20. hacı hasim

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    puan kaç @2014?