2016 KPSS

Ereniibf

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Arkadaşlar ben 2014 kpss 83 aldım ptt,gümrük mülakatına evde biraz çalışıyorum ama merkeziden atanamam.2016 kpss b grubundan 85 üstü puan Alıp a grubundan ise guy ve vmy sınavları için (ingilizcem iyi değil) maliye,muhasebe,iktisat,hukuk(4 ders) mi çalışmam gerekli kaynak Murat Yayını ile başla dediler.evde çalışılırmı 1 Çocuğum var.b grubu için dersaneye gitmeyi düşünüyorum teşekkürler.

aturhan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Evet hocam o dediğiniz dersler guy p35 den vmy p40 p54 p57 nin herhangibiriydi hangi testin bu puanları ne kadar etkiledigine osymnin sitesinde tablosu vardi ordan bakabilirsiniz. Ben gecen yıl gittim dersaneye b icin kopuyordum derslerden toparliyordu eger sizin oyle bi sorununuz yoksa altyapinizda varsa b icin dersane zaman kaybı olur sizin icin

sudem a

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Yüzüncü Yıl Ünv.
Bölüm
İktisat
Bende çoktan talibim bu başlığa:) kpss a için dersane düşünüyorum da ihtiyaç , yargı , yediiklim hangisini önerirsiniz? ?

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bende çoktan talibim bu başlığa:) kpss a için dersane düşünüyorum da ihtiyaç , yargı , yediiklim hangisini önerirsiniz? ?
A grubunda hocalar önemli kim.koordine ediyor nasıl sistem izliyor. Bizim gokhan hocamiz vardı soyadını unuttum iktisat hocası cook.iyiydi sadece muhasebe hocamizi sevemedimdi. En dandik kurum en iyi a grubuyla anlaşır uçar gidersiniz. Bizim koordine edenimiz söylemesi ayıp yüksel bilgiliydi:D kendi gelmedi ama o ayarlıyormuş hocalari hukukcumuzda çok
iyiydi hüseyin hoca:)
Dershane yediiklim.

Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
2014 e hazırlandım 1 yıl ha atandım ha atanıyorum diyerek geçti kadroları görünce karar verdim 2016 yolu gözüktü

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Hocam geçen yıl gittim dersane zaman kaybı. Yeterli kaynak alınıp evden hazırlanarak daha başarılı olunabilir
ben evde oturup çalışan bir tip değilim hocam. biraz dikkat dağınıklığı var bende. okul yıllarımda ilkokul dahil canımın istediği ders 100 tey dediğim 0 olurdu. ben kenetlenip dinleyecem. not alacam. gelecem soru çözecem ki anladıysam konuyu ona bile gerek yok.:D babamın tabiriyle senin başarman için benim para harcamam şart:D

Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
ben evde oturup çalışan bir tip değilim hocam. biraz dikkat dağınıklığı var bende. okul yıllarımda ilkokul dahil canımın istediği ders 100 tey dediğim 0 olurdu. ben kenetlenip dinleyecem. not alacam. gelecem soru çözecem ki anladıysam konuyu ona bile gerek yok.:D babamın tabiriyle senin başarman için benim para harcamam şart:D
:D Kişiden kişiye değişir haliyle. Ben gittim pişman oldum ondan dedim senin bakış açında doğru :) Benim dersane de kötüydü feyz alamadım onun da etkisi var doğruya doğru

sudem a

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Yüzüncü Yıl Ünv.
Bölüm
İktisat
Haklısınız iktisat muhasebe hocalari çok önemli gerisi bireysel olarakta haledilir
A grubunda hocalar önemli kim.koordine ediyor nasıl sistem izliyor. Bizim gokhan hocamiz vardı soyadını unuttum iktisat hocası cook.iyiydi sadece muhasebe hocamizi sevemedimdi. En dandik kurum en iyi a grubuyla anlaşır uçar gidersiniz. Bizim koordine edenimiz söylemesi ayıp yüksel bilgiliydi:D kendi gelmedi ama o ayarlıyormuş hocalari hukukcumuzda çok
iyiydi hüseyin hoca:)
Dershane yediiklim.

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
:D Kişiden kişiye değişir haliyle. Ben gittim pişman oldum ondan dedim senin bakış açında doğru :) Benim dersane de kötüydü feyz alamadım onun da etkisi var doğruya doğru
çok denedim ya olmadım maalesef:( gümrüğe çalışmak bile zehir içmek gibi geldi de sevdamızdan içtik. işe yaradı mı peki? poff :(
birde temelim yok olsa anlarım belki. anlamıyorum hiçbir şey:(

ykk07

VİP Üye
Kadrolu Üye
o değilde ben 2016 Alan için ihtiyacın uzaktan eğitimi düşünüyordum,,damgauzaktaneğitim varmış,,dershaneye gidemem mecbur uzaktaneğitim olacak ama hangisi olmalı alan için..

yldrm

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
ben de geçen sene sadece kpss b ye hazırlanıp pişman olanlardanım alandan epey alım oldu..hoş şansızlık yaa bu sene oturur alandan çalışırım bu defa b den alım fazla olur ..:) ben de öncelikle yds ye yüklenip en azından geçerli bi puan almayı düşünyrm eylül den sonrada alana yüklencmm.dershane de zaman kaybı gelior bana ders ders için de gidilyrmş arkadaşlar belki muhasebe ve iktisat için giderim ama b ye de yüklenmeliyiz arkadaşlar artık her yerden şansımızı denemeliyiz ..

S.R

VİP Üye
o değilde ben 2016 Alan için ihtiyacın uzaktan eğitimi düşünüyordum,,damgauzaktaneğitim varmış,,dershaneye gidemem mecbur uzaktaneğitim olacak ama hangisi olmalı alan için..
ihtiyaç daha iyi gibi. damga sadece video şeklinde ama ihtiyaçta canlı sohbet sayesinde aklınıza takılanları sorabiliyorsunuz.

aturhan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Burdan alanci arkadaşlara sesleniyorum bugünden beri canım cikti alan kitaplarının hangisi iydir hangisini alayım diye alttaki gibi bi liste olusturdum. Kesinlikle şu kitap yerine şunu almalisin dediğiniz bi kitap varmi?

1.Dönüşum hukuk cozumlu soru
2.murat yayinlari hukuk konu anlatim
3.4t maliye
4.Murat yayinlari maliye konu anlatim
5.mikro iktisat yuksel bilgili
6.makro tufan samet ozdurak
7.Zeynel dinler cikmis sorular
8.ferhat yildiz muhasebe konu anlatim
9. Ferhat yildiz muhasebe cikmis sorular

Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
Burdan alanci arkadaşlara sesleniyorum bugünden beri canım cikti alan kitaplarının hangisi iydir hangisini alayım diye alttaki gibi bi liste olusturdum. Kesinlikle şu kitap yerine şunu almalisin dediğiniz bi kitap varmi?

3.4t maliye
pdf den çalışırım diyorsan ki bence çalış boşuna kitaba para verme

S.R

VİP Üye

3.4t maliye
hukuk hakkında çok farklı şeyler söyleyen var hukuk çok sıkıntılı ama öne çıkanlar themis, konsensus. dönüşüm de iyi bende de var ama çok hata var diyolar.
mikro-makro genel olarak erdal ünsal kullanılıyor ama ben yüksel bilgili tercih etmiştim daha sade anlattığı için. soru belli zaten ceteris paribus ve zeynel dinler kpss iktisat.
maliyede de 4T 1 numaralı kaynak ama yanına bir tane daha kitap koyulmalı bence çıkmış sorular olan.
muhasebe ferhat yıldız'ın numerus ve çıkmış sorular 2'şer kere bitirilirse hallolur başka kaynağa gerek yok, tabii bu benim düşüncem başkası çıkıp yetmez diyebilir. bu kadar.