*2017-18 Yılı PTT Net Maaşları Aylara Göre*

Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar yeni başlayan ilk 10ndaki şehirlerden birinde çalışan personel 3000 mi alıo, diğer sayfada brütün bu oldugu maaşın 2400lerde oldugu konuşuluyor. Doğru olamaz değil mi?

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Önemli: Arkadaşlar ik dan bazıları bu tablo için bilgi sizdiriliyor etik değil gibi yorumlar yapmış burda bilgi sizacak bişey yok maaşları hesaplamak akla kara değil temel ücret belli devletin verdiği zam belli ihs kitapciginda ikramiye oranları İstanbul farkı vs belli onları toplayıp brüt ücreti hesaplıyorum internetten brutten nete çevirme programıyla net rakama ulaşıyorum akla kara değil yani bu etik olmayan bişey yok herşey PTT yönetmeliğinde yazıyor o yazanlar üzerinden herkes hesaplayabilir brüt ucretini

Sercan Öztulum

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Önemli: Arkadaşlar ik dan bazıları bu tablo için bilgi sizdiriliyor etik değil gibi yorumlar yapmış burda bilgi sizacak bişey yok maaşları hesaplamak akla kara değil temel ücret belli devletin verdiği zam belli ihs kitapciginda ikramiye oranları İstanbul farkı vs belli onları toplayıp brüt ücreti hesaplıyorum internetten brutten nete çevirme programıyla net rakama ulaşıyorum akla kara değil yani bu etik olmayan bişey yok herşey PTT yönetmeliğinde yazıyor o yazanlar üzerinden herkes hesaplayabilir brüt ucretini
Aile yardımı ve agi net olarak mı ödeniyor yoksa brüt ücrete dahil edilip ondan da vergi kesiliyor mu? Siz net eklenecek demişsiniz ancak bazı yerlerde brüte eklenip vergiden düşüleceği yazıyor.

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Brutun ustune yilda 2 maas ikramiye ki 3000 tl den 6000 tl desen ayda 500 kusur tl brut maasa ekle gise parasi var merkezde 84 tl subede 105 tl olmus sanirim ayrica yemek parasi var oda gunluk brut asgari ucretin binde 5 i olmasi lazim oda gunluk brut 10 tl yi geciyor brut maasin %5 i ilave odeme var o 10 ilde oda brut 150 yi geciyor 4000 e yaklasiyor yani brut tabi vergiler kesintiler filan cikinca @mustorun dedigi rakamlara tekabul eder yaklasik olarak.

ssiibf

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Bozok Ünv.
Bölüm
İktisat
Bes ten parami kesilmeye baslams ocaktan sonra bilgnz varmi

Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
2813 lira maaş yatmış 112 TL bes kesilmiş 67 lirada ocak farkı var ayrica 399 lu memurlar 3700 falan diyorlardı bu kurumun enayisi sanırım biziz ne isciyiz ne memur ne taşeronuz ne kadrolu garip sacmasapan birseyiz

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
2813 lira maaş yatmış 112 TL bes kesilmiş 67 lirada ocak farkı var ayrica 399 lu memurlar 3700 falan diyorlardı bu kurumun enayisi sanırım biziz ne isciyiz ne memur ne taşeronuz ne kadrolu garip sacmasapan birseyiz
Evet bu kurumun enayisi biziz.. Ve en kötüsü aptal yerine konduğumuz için gözüme uyku dahi girmiyor. Aynı işi yapıp gözümle gördüğüm 760 tl bordro farkı nedeniyle de gözüme uyku girmiyor. Sendikadan toplu olarak istifa ediyoruz merkezdeki tüm ihsli arkadaşlarla..

Pandapanda

Ah!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Aynı durumdayım ve çok zoruma gidiyor bişeyler yapmamız lazım:/