2017/2 PTT Atananlar Memnuniyet Anketi

İlk İzlenim Olarak Ptt Çalışma Şartlarından Memnun musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    43

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Sabahtan akşama kadar kargo ile parasal gişe arasında mekik dokurken, başımda her şeye bağırıp çağıran, ilk günden beri 4 ay sonra olumsuz rapor yazarım diye beni tehdit eden insan müsveddesi bir müdür bozuntusu varken nasıl memnun olayım? Hiç kimse işsiz günleri ne çabuk unuttun şimdide iş mi beğenmiyorsun demesin lütfen. Yaşamayan bilmiyor....

böyle konuşanları kaale almamak lazım her daim koşullar üzerinden insanın kendine yeni hedefler koyması gerek.

Çalıştığım yer itibari ile PTT ile içli dışlı çalışıyoruz. Sorumluluk ve yoğunluğu göz önüne alınca hele iş yerindeki gergin stressli ortan gerçekten ALLAH yardımcıları olsun... inşallah özlükleri dahada düzenlenir. En azından insanla ugraşan kurumlara yıpranma payı vermeleri şart yaa.

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
böyle konuşanları kaale almamak lazım her daim koşullar üzerinden insanın kendine yeni hedefler koyması gerek.

Çalıştığım yer itibari ile PTT ile içli dışlı çalışıyoruz. Sorumluluk ve yoğunluğu göz önüne alınca hele iş yerindeki gergin stressli ortan gerçekten ALLAH yardımcıları olsun... inşallah özlükleri dahada düzenlenir. En azından insanla ugraşan kurumlara yıpranma payı vermeleri şart yaa.
Hep demisimdir en iyi iş en az insanla ugrasilan iştir :)

Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Bende ciddi ciddi istifa etmeyi düşünüyorum ama elimde başka alternatif olmadığı için şimdilik katlanıyorum

Senfoni

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
Başlayalı iki ay olacak bende istifayı düşünüyorum özel sektörden fena sanki müşteri profilini bilmiyolar gibi müşteri memnuniyeti diye tutturuyolar hem çok yorucu üstüne birde şikayetlere savunma yazmayla uğraşıyoruz Allah hepimizi kurtarsın

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
istifa işin kolayı sgk maliye tapu nufus burada çalışanda çok farklı değil memurluk=vatandaş bu denklem üzerine kurulu kimse sizden mamül üretmenizi beklemiyor memurluk hizmet sektörü sonuçta

emrah türk

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
İktisat
NNe olmuş böyle herkes kaçacak galiba hayırlısı olsun hakkinizda

emrah türk

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
İktisat
istifa işin kolayı sgk maliye tapu nufus burada çalışanda çok farklı değil memurluk=vatandaş bu denklem üzerine kurulu kimse sizden mamül üretmenizi beklemiyor memurluk hizmet sektörü sonuçta
O kadar şube merkez gezdim eğitimlerde tanıştığım onlarca insan var ama anlatilanlar gibi bir büyük baskı görmedim herhalde yoğunluk arkadaşları zorlamış istifa ettirecek kadar bir baskı varmı sizde de başkan ?

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
O kadar şube merkez gezdim eğitimlerde tanıştığım onlarca insan var ama anlatilanlar gibi bir büyük baskı görmedim herhalde yoğunluk arkadaşları zorlamış istifa ettirecek kadar bir baskı varmı sizde de başkan ?
hocam kendi adıma söyleyim her şeyi öğretmeden şubeye verdiler. Yanımada benim gibi bir tecrübesiz verdiler her şeyi yap diyorlar. Yanımdaki sadece bildiği işleri yapıyor. Ekstra her şeyi benim bilmem gerekiyor. Yanımdakinin yanlışını bile bana söyleyip düzeltmemi bekleyen bir anlayış var. Yoksa müşteri olayı benim için çok problem değil her türlü yoğunluğa katlanıyorum zaten.

Senfoni

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
hocam kendi adıma söyleyim her şeyi öğretmeden şubeye verdiler. Yanımada benim gibi bir tecrübesiz verdiler her şeyi yap diyorlar. Yanımdaki sadece bildiği işleri yapıyor. Ekstra her şeyi benim bilmem gerekiyor. Yanımdakinin yanlışını bile bana söyleyip düzeltmemi bekleyen bir anlayış var. Yoksa müşteri olayı benim için çok problem değil her türlü yoğunluğa katlanıyorum zaten.
Bende aynı durumdayım kargo posta ve parasal gişedeyim şube çok kalabalık sgk tapu gibi yerlerle kıyas dahi kabul edemez. Hocam siz başka yere mi atandınız ondan mı istifa ettiniz

Senfoni

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
A
Allah aşkına sgk ve tapuyla nasıl kıyaslıyosunuz ağızlarında sakız üstlerinde pijama terlik çıkıp geliyolar saygı falan yok diğer yerlerle ptt nasıl aynı kefeye konur

Eğitim
Lisans
Üni
Adnan Menderes Ünv..
Bölüm
Kamu Yönetimi
Siz şimdi hangi kurumdasınız hocam
Suan Özelde takılıyorum ayrıca gümrük sonucunu bekliyorum . Belki burda beni hor görüp şımarık diyende vardır Ama ben zor şartlarda okuyup deli gibi KPSS calıstım günde beşyüz tane insanın işini yapıp lafını işiterek bir yandan da kasada açık verdim mi diye düşünmeye dayanamadım gelecek garantimiz güvencemiz de yok gece olunca numaratör sesi de kulaklarımdan düşmüyordu :) özelde çalışmak daha mı iyi diyenler de olacaktır ? Yakında özel sektör Ptt yi örnek alırsa şaşırmayın :))

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Suan Özelde takılıyorum ayrıca gümrük sonucunu bekliyorum . Belki burda beni hor görüp şımarık diyende vardır Ama ben zor şartlarda okuyup deli gibi KPSS calıstım günde beşyüz tane insanın işini yapıp lafını işiterek bir yandan da kasada açık verdim mi diye düşünmeye dayanamadım gelecek garantimiz güvencemiz de yok gece olunca numaratör sesi de kulaklarımdan düşmüyordu :) özelde çalışmak daha mı iyi diyenler de olacaktır ? Yakında özel sektör Ptt yi örnek alırsa şaşırmayın :))
Keske ptt nin ne is yaptigini calisaanlardan veya gozlemleyerek ogrenseydiniz de bosuna bir kisinin hakkina girmeseydiniz belki sizin yerinizde baska işe ihtiyac bir arkadssimiz calismis olurdu