2017/2 PTT Atananlar Memnuniyet Anketi

İlk İzlenim Olarak Ptt Çalışma Şartlarından Memnun musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    43

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Keske ptt nin ne is yaptigini calisaanlardan veya gozlemleyerek ogrenseydiniz de bosuna bir kisinin hakkina girmeseydiniz belki sizin yerinizde baska işe ihtiyac bir arkadssimiz calismis olurdu
Yedek girebilir yerine bence bu arada bordrolar çıkık mart ayının ikbs de var

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme

emrah türk

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
İktisat
İstifa eden veya düşünen ((((özellikle iş yüzünden)))) is evet zor ama istifa edecek kadar değildir hele ki ikinci bir işin yoksa yarın PTT iyi mi kötü mü olur bilmiyorum ama yapılanlar iyiye doğru gidiyor veya isterse batsın sorun değil çok çok işimiz olmaz Allah başka kapı gösterir ve sunu da diyeyim YSK nin lise önlisans ve lisans almasi isabet olmuş inşallah bundan sonra PTT de İİBF almaz en azından herkes faydalanmış olur sonuçta ihtiyacı olan iş arıyor

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Aynen hocam İnsallah daha iyi olcak bukez insallah herkes PTT ye girmek için can atar :D

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
İstifa eden veya düşünen ((((özellikle iş yüzünden)))) is evet zor ama istifa edecek kadar değildir hele ki ikinci bir işin yoksa yarın PTT iyi mi kötü mü olur bilmiyorum ama yapılanlar iyiye doğru gidiyor veya isterse batsın sorun değil çok çok işimiz olmaz Allah başka kapı gösterir ve sunu da diyeyim YSK nin lise önlisans ve lisans almasi isabet olmuş inşallah bundan sonra PTT de İİBF almaz en azından herkes faydalanmış olur sonuçta ihtiyacı olan iş arıyor
İyiye doğru giden ne? Ben hiçbir şey göremiyorum.

Calimeroo

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Son cümleyi demesen iyiydi 20 sene okumuş maddi manevi hertürlü fedakarlığı yapmış insanlarla lise mezunu aynı alıma basvurmamalı ne olursa olsun bir farkın yoksa üniversitenin gereği de yok. 30 yaşına gelmiş insanın işe ihtiyacı ile 18 yaşındaki insanın ihtiyacının gerekçeleri farklıdır herkesin işe ihtiyacı var evet ama her yaşın sorumluluğu ayrıdır.

emrah türk

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
İktisat
Son cümleyi demesen iyiydi 20 sene okumuş maddi manevi hertürlü fedakarlığı yapmış insanlarla lise mezunu aynı alıma basvurmamalı ne olursa olsun bir farkın yoksa üniversitenin gereği de yok. 30 yaşına gelmiş insanın işe ihtiyacı ile 18 yaşındaki insanın ihtiyacının gerekçeleri farklıdır herkesin işe ihtiyacı var evet ama her yaşın sorumluluğu ayrıdır.
İnsanlarin işi begenmemesi karşısında söylenmiş bir soz madem iş zor memmuyetsizlik çok istifa ediliyor bırakan işi yapacak olanlar yapsın yoksa bende İİBF mezunu zorluk çekmiş biriyim

emrah türk

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
İktisat
İyiye doğru giden ne? Ben hiçbir şey göremiyorum.
Allah senden razı ola dikkat edersen kötü gidip batarsa da demişim benim açımdan şuan iyi :)) sonuçta herkes kendini düşünüyor bencillik yapıyorum şuan iyi hatta daha iyiye gidiyor ha batarsa da umrumda değil herkes gibi bende aç kalırım :))sen kaçınci yılını doldurdun istifa ettirecek kadar ne gördün ya da diyelim oldu çok kötü bu zamanda istifa edilir mi ?

Calimeroo

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
İnsanlarin işi begenmemesi karşısında söylenmiş bir soz madem iş zor memmuyetsizlik çok istifa ediliyor bırakan işi yapacak olanlar yapsın yoksa bende İİBF mezunu zorluk çekmiş biriyim
İstifa edenlere hitaben yazıldığını pek anlamadım genel duruma onay verdiniz sandım k.bakmayın o acıdan. Evet bende gecen bir haberde görmüştğm ptt ye atanan birisi dünyayı gezmeye karar vermiş işe gitmemiş hayallerini gerceklestiriyormuş ben kendimi düşündüm o sonuç açıklandığında haftalarca aglamıştım suanki durumumda pek parlak degil yarınımı göremez oldum o komisyon elinin tersiyle itebilecek kadar cesur olanı secmek yerine ben gbileri secseydi şuan o koltukların boşalan kısmı olmayacaktı. Çok kaybetmemiş insanlar cesurdur ben yapamazdm zaten o fırsatı yaradan vermedi

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
Allah senden razı ola dikkat edersen kötü gidip batarsa da demişim benim açımdan şuan iyi :)) sonuçta herkes kendini düşünüyor bencillik yapıyorum şuan iyi hatta daha iyiye gidiyor ha batarsa da umrumda değil herkes gibi bende aç kalırım :))sen kaçınci yılını doldurdun istifa ettirecek kadar ne gördün ya da diyelim oldu çok kötü bu zamanda istifa edilir mi ?

İstifa olayı ayrı. Ben sadece kurumda iyiye giden ne onu öğrenmek istedim.

emrah türk

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
İktisat
İstifa olayı ayrı. Ben sadece kurumda iyiye giden ne onu öğrenmek istedim.
Mesala es tayin olayı çözüldü bu benim için ve herkes için iyiye giden en büyük durum norm diye diye insanın canını bezdirdiler tabi bide herkesin çalıştığı yer, yoğunluk, müdürlük falan değiştiği için bana iyi başkasına kötü olabilir şuan benim başmüdürlük olarak iyileşme var destek alabiliyoruz yani şuan bana göre iyiye gidiyor tabi başka yerler nasıl beni ilgilendirmez ve genel olarak durumda kötüye giden birşey yok

Eğitim
Lisans
Üni
Adnan Menderes Ünv..
Bölüm
Kamu Yönetimi
Keske ptt nin ne is yaptigini calisaanlardan veya gozlemleyerek ogrenseydiniz de bosuna bir kisinin hakkina girmeseydiniz belki sizin yerinizde baska işe ihtiyac bir arkadssimiz calismis olurdu
Keşke ezber konuşmayıp sorsaydınız önce . Ben sırf başkasının hakkı yanmasın diye ılk hafta istifa ettim üç dört Ay sonra da istifa edebilirdim değil mi .

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Keşke ezber konuşmayıp sorsaydınız önce . Ben sırf başkasının hakkı yanmasın diye ılk hafta istifa ettim üç dört Ay sonra da istifa edebilirdim değil mi .
çok zekice davranmısınız.. baskasının hakkı yanmasın derken bu hareketinizbile bir baskasını 3 4 ay gs bekletir hadi onu geçtim siz PTT hakkında bu kötü yorumları yazarken 1 haftadamı karar verdiniz tam insan sarrafı olmusunuz ozaman özürdilerim :)

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
ayrıca 3 kuruşluk maaş dedinyaa Şükret şükret bu piayasada asgari ücretle 12 saat çalısanlar var azcık şükür

forbidden zone

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
PTT zor kurum işin içine girmeden kimse anlamaz istifa etmeyi düşünenler yaşayıp tecrübe Edip ondan sonra bu kararı alıyorlar.

Bu forumda PTT ye dair söylenen şeylerin hepsi doğru bana göre eksik bile . İstifa edenleri anlıyorum bu şekilde devam etmek zor durum.

Ptt de calisipta başmüdürlükte çalışmayan kimse işinden memnun değildir memnunum diyen kendini kandıriyordur bana göre .

İşsizlik zor ancak stresli bir iş hayati da en az onun kadar zor.

PTT de zihniyet zor değişir.

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
#özelsektöryüzügörmemişlerinptttenyakınması

bu heçtekten devam edelim :cool:
nezaman bir müştereiye kızcak olsam özel sektörde maaş günümün geldiği halde patronun bugun para yok haftaya veriririz diyerek sadaka gibi bir asgari ücreti vermeye tenezzül edemediği günler aklıma geldikce değil müşteriyle kavga etmek kanka oluyorum şuan :D

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
nezaman bir müştereiye kızcak olsam özel sektörde maaş günümün geldiği halde patronun bugun para yok haftaya veriririz diyerek sadaka gibi bir asgari ücreti vermeye tenezzül edemediği günler aklıma geldikce değil müşteriyle kavga etmek kanka oluyorum şuan :D
Her ozel sektör oyle degil ama kisinin daha once calistigi yere bakmak lazim birde calisma temposu ve maasa kiyas icin tabi :)

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Her ozel sektör oyle degil ama kisinin daha once calistigi yere bakmak lazim birde calisma temposu ve maasa kiyas icin tabi :)
tabiiki her özel aynı değil hocam eğer calıstıgın kurum SABANCI KOÇ VB yerler değilse :D :D