2018 - GTB - Yedek Atama Süreci

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
2016 Yılı (2015-2) GTB alımlarında yedek atama süreci :

- Asil Adayların Evrak Teslim Süreci -

- Asil Adayların Kura Çekimi -

- Asil Adayların Atama Onayları -

işlemleri gerçekleştikten sonra

- Feragat sayılarına göre yedekler teker teker aranmış; Evrak Teslim süreci, Kura Çekimi ve atama onayı süreci asillerdeki gibi yeniden başlamıştır.

2016 yılında;

150 Memur Alımında - 15 kişi
50 Ön Lisans Memur Alımında - 1 kişi
300 Muhafaza Memuru Alımında - 28 kişi
50 Muayene Alımında -8 kişi
25 Raportör Alımında - 0 kişi

25 Ön Lisans Raportör Alımında - 1 kişi Feragat etmiştir.

2017 Yılı GTB alımlarındaki yedek atama süreci ise şu şekilde oldu,

- Asil Adayların Evrak Teslim Süreci

- Evrak teslim etmeyen asil adayların yerine yedek adayların dahil edilmesi

- dahil edilen yedek adayların evrak teslim süreci

- Asil ve dahil edilen yedek adayların kura çekimi

- Asil ve dahil edilen yedek adayların atama onayları.

- Kura çekimi sonrası Feragat sayılarına göre yedekler teker teker aranmış; Evrak Teslim süreci, Kura Çekimi ve atama onayı süreci asillerdeki gibi yeniden başlamıştır.

2017 (2016-2) yılında;

200 Lisans Memur Alımında - 33 Yedek (40 Yedek)
40 Döner Sermaye Memur Alımında - 7 Yedek (8 Yedekten)
50 Merkez Memur Alımında - 10 Yedek (Tamamı)
50 Tim Memur Alımında - 5 Yedek (10 Yedekten)
300 Muhafaza Memuru Alımında - 50 Yedek (Tamamı)
50 Muayene Memuru Alımında - 4 yedek (10 yedekten)

50 Raportör Alımında - 10 Yedek (Tamamı) feragat etmiştir.

Bu yıl nasıl olacak diye soranlar olacaktır. Ben 2017 yılı gibi olacağını tahmin ediyorum. Gelişmelerden sizi haberdar ederim.

Tüm yedekler bu başlık altında toplanalım. feragat haberlerini burada paylaşalım arkadaşlar.

Son düzenleme:

Burçin

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
raportörde 10 yedek vardı hepsi çağırıldı

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Eğitim
Lisans
Üni
K.Maraş Sütçü İmam Ünv.
Bölüm
İşletme
Tasra memur yedeklerin durumu ne olur acaba 10 yedek var

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Tasra memur yedeklerin durumu ne olur acaba 10 yedek var
bu alımın diğer alımlarla çakışması durumuna göre değişir başka hangi alımlar var araştırmanızı facebookta ve burada feragat edecekleri soruşturmanızı tavsiye ederim. bence 50 kişide 10 kişi makul sayı son yılki gibi olursa herkese sıra gelecektir.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Hocam muhafaza için ne dersiniz. Kaçıncı yedeğe gelir. İlk çağrılma durumunda kaçta kalır. İlk 30 a hemen gelmez heralde

Eğitim
Lisans
Üni
Eskişehir Osmangazi Ünv.
Bölüm
İktisat
Bende hep uzaktan okudum yorumlari 52.yedegim muhafazada boyle bi baslik acilinca kaydolup yorum yazmak istedim.insallah ptt olup gumrugu kazanan arkadaslar bizleride dusunul feragat ederlerde bizde atanmanin sevincini yasariz benim sirama gelmesi dusuk ihtimal ama allahtan umit kesilmez.umit var olalim.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Bende hep uzaktan okudum yorumlari 52.yedegim muhafazada boyle bi baslik acilinca kaydolup yorum yazmak istedim.insallah ptt olup gumrugu kazanan arkadaslar bizleride dusunul feragat ederlerde bizde atanmanin sevincini yasariz benim sirama gelmesi dusuk ihtimal ama allahtan umit kesilmez.umit var olalim.
Hocam geçen sene bütün yedeklere gelmiş sizede gelebilir bence.

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Hocam muhafaza için ne dersiniz. Kaçıncı yedeğe gelir. İlk çağrılma durumunda kaçta kalır. İlk 30 a hemen gelmez heralde
Ümitsiz olmayın bu aşamada durum tam anlamıyla kısmet işi. Tam herşey bitti derken yedekten sıra gelen bir çok hikaye anlatabilirim size. Ayrıca yedeklerden de feragat edenler olacaktır. Güçlü durun.

Eğitim
Lisans
Üni
Eskişehir Osmangazi Ünv.
Bölüm
İktisat
arkadaslar bugun asılların evrak tesliminde son günüydü pazartesi feragat haberleri gelir inşallah :)

Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Yedekler aranmaya başladı mı ? Bide hangi yedeğe kadar sıra geldi ne zaman öğreniriz acaba

Eğitim
Lisans
Üni
Eskişehir Osmangazi Ünv.
Bölüm
İktisat
He
Yedekler aranmaya başladı mı ? Bide hangi yedeğe kadar sıra geldi ne zaman öğreniriz acaba
Henuz hicbir haber yok diye biliyorum ben asillar evrak teslim etti ama kura icinde bi ilan cikmadi benim bildiklerim bu

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Taşra memurluk maaşları hakkında bilginiz var mı arkadaşlar?

Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Ümitsiz olmayın bu aşamada durum tam anlamıyla kısmet işi. Tam herşey bitti derken yedekten sıra gelen bir çok hikaye anlatabilirim size. Ayrıca yedeklerden de feragat edenler olacaktır. Güçlü durun.
Kura tarihi belli olmuş aranan yedekler olmuş mu anilcan bey kaçıncı yedeğe kadar sıra gelmiş acaba bilginiz var mi

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Kura tarihi belli olmuş aranan yedekler olmuş mu anilcan bey kaçıncı yedeğe kadar sıra gelmiş acaba bilginiz var mi
Yedeklerle ilgili sanıyorum bir işlem yapılmadı. Atama onayından sonra netlesir.

Eğitim
Lisans
Üni
Hacettepe Ünv.
Bölüm
Sosyal Hizmet
Arkadaşlar başka bir formu daha takip ediyorum orada bakanlığı aramış biri muhafaza için 40 kişiyi arayacaklarını söylemişler yedeklerden

Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Arkadaşlar başka bir formu daha takip ediyorum orada bakanlığı aramış biri muhafaza için 40 kişiyi arayacaklarını söylemişler yedeklerden
Kura sonuçlarına göre 55 kişilik boşluk var ama eş durumu ve diğer özel durumlar dışında 40 kişi kalır bilemiyorum ama inşallah kalır hayırlısi yinede hepimiz icin

Eğitim
Lisans
Üni
Eskişehir Osmangazi Ünv.
Bölüm
İktisat
Kura sonuçlarına göre 55 kişilik boşluk var ama eş durumu ve diğer özel durumlar dışında 40 kişi kalır bilemiyorum ama inşallah kalır hayırlısi yinede hepimiz icin
55 olmaz mi diyosunuz yani 52 deyimde benn

Eğitim
Lisans
Üni
Eskişehir Osmangazi Ünv.
Bölüm
İktisat
Arkadaslar listede muhafaza icin 242 kisiye kura cekilmis.bu kurada evrak teslim eden fakat es durumundan ayricalik taninacak kisiler yer almiyor mu yoksa 58 kisi evrak teslimi mi yapmamis bunu cok merak ettim