2018 kpss tek başlık

mutlulukiptal

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
İşletme
Bazı soruları hatırlayamadığım için 80+ net bekliyorum ama şükür atandım

emreren

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
gy 49.25 gk 39 toplam net 88.25 bölüm işletme. netler eşimin onun için takip ediyorum.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
gy 49.25 gk 39 toplam net 88.25 bölüm işletme. netler eşimin onun için takip ediyorum.
ne desek boş emre bey,, yani eğer bir kaydırma bir şey bi hata yapmadıysam işaretlemelerde ben de temkinli olmak adına yazayım en az 45 küsür en fazla 50 küsür net gy ,, en az 41 küsür en fazla da 44 küsür net gk den bekliyorum,, yani en az 86 küsür ile en fazla 95 arası bi net bekliyorum ki bir defter kitap yüzü açmış değilim sadece son 10 gün kala 7 deneme çözüp girdim ve yeni anayasa değişikliklerine baktım., nasıl olsa çalışıyorum diye rahat girdim ve dediğim gibi bi sıkıntı çıkmazsa beklediğim net aralığı odur,, şimdi düşünüyorum da bence eskisi kadar puan getirmeyecek, bu halde girip bu kadar yaptığım için diyorum; ne yani şimdi bana 85-90 arası mı gelecek diyorum?; bu yüzden o kadar nete eskisi gibi puanlar getirmesini pek beklemiyorum yani bu zamana kadar ki gördüklerim kadarıyla düşünüyorum ki çoğu kişi 2016 ya göre daha iyi yapmış ve biraz daha fazla net bekliyor genelde,, bence yerine göre değişmekle birlikte 2016 da 80 nete gelen 82-83 puan aralığı bu sınavda aynı miktarda nete gelecek gibi duruyor özetle 90 nete 88.5-89 arası gelmez gibi yani 87 puan gelir gibi duruyor ve bence belirleyici olan genel kültür olacak, aynı miktarda net yapanlardan gk si fazla olan 0.5-1 puan daha fazla olabilir diyorum.. ayrıca beklentilerde bile 80+ net yapan kişi sayısını daha fazla gibi gözlemledim 2016 ya göre,, mesela bir de şu var kendimce analizler yapıp 2016 daki 80 puan yığılma aralığını 74-74.5 net gibi bulmuştum sınav açıklanınca da 73 nete 80 puan gelmişti ,, bu sene bu aralık 76.5-77 netlerde gibi görünüyor bakınca eğer geçen seferki gibi olursa belkide sınav açıklanınca 75-75.5 nete 80 puan gelir,, ama bence 2-3 net arası fark edecektir sınav 2016 ya göre... bana göre eşiniz bu netlerle bu sene 86-86.5 puan arası alabilir demek daha gerçekçi olacaktır.

Son düzenleme:
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
ne desek boş emre bey,, yani eğer bir kaydırma bir şey bi hata yapmadıysam işaretlemelerde ben de temkinli olmak adına yazayım en az 45 küsür en fazla 50 küsür net gy ,, en az 41 küsür en fazla da 44 küsür net gk den bekliyorum,, yani en az 86 küsür ile en fazla 95 arası bi net bekliyorum ki bir defter kitap yüzü açmış değilim sadece son 10 gün kala 7 deneme çözüp girdim ve yeni anayasa değişikliklerine baktım., nasıl olsa çalışıyorum diye rahat girdim ve dediğim gibi bi sıkıntı çıkmazsa beklediğim net aralığı odur,, şimdi düşünüyorum da bence eskisi kadar puan getirmeyecek, bu halde girip bu kadar yaptığım için diyorum; ne yani şimdi bana 85-90 arası mı gelecek diyorum?; bu yüzden o kadar nete eskisi gibi puanlar getirmesini pek beklemiyorum yani bu zamana kadar ki gördüklerim kadarıyla düşünüyorum ki çoğu kişi 2016 ya göre daha iyi yapmış ve biraz daha fazla net bekliyor genelde,, bence yerine göre değişmekle birlikte 2016 da 80 nete gelen 82-83 puan aralığı bu sınavda aynı miktarda nete gelecek gibi duruyor özetle 90 nete 88.5-89 arası gelmez gibi yani 87 puan gelir gibi duruyor ve bence belirleyici olan genel kültür olacak, aynı miktarda net yapanlardan gk si fazla olan 0.5-1 puan daha fazla olabilir diyorum.. ayrıca beklentilerde bile 80+ net yapan kişi sayısını daha fazla gibi gözlemledim 2016 ya göre,, mesela bir de şu var kendimce analizler yapıp 2016 daki 80 puan yığılma aralığını 74-74.5 net gibi bulmuştum sınav açıklanınca da 73 nete 80 puan gelmişti ,, bu sene bu aralık 76.5 - 77 netlerde gibi görünüyor bakınca eğer geçen seferki gibi olursa belkide sınav açıklanınca 75.5 nete 80 puan gelir,, ama bence 2-3 net arası fark edecektir sınav 2016 ya göre... bana göre eşiniz bu netlerle bu sene 86-86.5 puan arası alabilir demek daha gerçekçi olacaktır.
arkadaşım 10 gün kala 7 deneme çözmek ile bu netler yapılmaz. Umarım konuşmayı tartışmaya çevirmezsin

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
arkadaşım 10 gün kala 7 deneme çözmek ile bu netler yapılmaz. Umarım konuşmayı tartışmaya çevirmezsin
tartışma derken? ben olanı söylüyorum, ev arkadaşım da ben de kyk da çalışıyoruz ona bile sorabilirsin diycem olmayacak şimdi,, nöbetlerimi birleştirip hafta sonu sözlümün yanına istanbula gidiyordum üstelik boş zamanlarımda,, ama şu var matım iyidir, matçıyım bu sınavda da 27 işaretledim diyorum ya eğer bi kaydırma yapmadıysam 27 de 27 gelecek Allah ın izniyle en çok da orası kazandıracak gibi,, 2016 sınavında 46 küsür net gk m vardı 34 civarı da gy m ve türkçe batıktı zira sınava stresten 2 saatlik uykuyla girmiştim geceden türkçede uyudum, türkçeden de 14 net civarı çekmiş matematikten ise yetiştirememiştim ve o sınava da 1.5-2 ay çalışmıştım y. lisans gibi gereksiz birşey uğraşmaktan dolayı,, ayrıca herkesin bilgi birikimi farklıdır dostum,, şimdi sana bir şey diyeceğim bir arkadaşım da bu sınavdan şu anda en az 95 net bekliyor ve sınava 4 ay çalışmıştı ama rahat çalışıyordu öyle asılmadan elimde az buçuk puanım dursun diye sınava son 1 ay kala çok beklediği ve kendisini güvendirdikleri iş olmadı sinirlenip bırakacam bu işi dedi 10 gün kadar ara verdi, bizzat yakın arkadaşım yani son 2.5-3 hafta kala nişanlısının kendisini derleyip toplamasıyla geri döndü ve o şekilde sınava girdi o da dokuz eylül iktisat mezunu hatta,, o yüzden her şey olur ve o yüzden diyorum ya 2016 daki gibi netlere bence daha düşük puanlar gelir diye, genel iyi yapmış zaten,, ayrıca kimseye bir şey ıspatlamak veya kimseyi herhangi bir düşünceye inandırmak zorunda değilim, beni bilen biliyor dostum ben olanı yazdım, öyle de oldu zaten

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Buradaki arkadaslarin çoğu kpss tecrubesi olan arkadaslar. Surekli olarak mulakatlara hazırlık yaptığımız için genel kultur bilgilerimiz tazeydi. Biraz da matematik bilgin varsa bu sınavda 80+ alan bu forumda çoğunlukta oldu. Burayı baz alıp herkes yapmış demek çok doğru değil bence. Çünkü kpss'ye hazirlanmadik desek de mulakatlara hazırlandık ikisi de aynı dersler neticede. O yüzden ya 2016 ya da 2014 puanlariyla eşdeğer olur puanlar az gelmez bence.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
ben analiz yaparken bir yer yeri veya birkaç yeri baz almam kesinlikle; genelin analizini yapmaya çalışırım., en az netten en yükseğe,, bakalım 25 gün kaldı açıklanınca göreceğiz, ayrıca söylediklerim kesindir demiyorum ama yıllardır yaklaşık olarak tutuyor, gene diyorum bana göre genele baktığımda 2-3 net fark edeceğini görüyorum,, herkesin hakkında en hayırlısı olsun inşallah...