2018 kpss tek başlık

Alperrkamuss

Site Müdavimi
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme
tartışma derken? ben olanı söylüyorum, ev arkadaşım da ben de kyk da çalışıyoruz ona bile sorabilirsin diycem olmayacak şimdi,, nöbetlerimi birleştirip hafta sonu sözlümün yanına istanbula gidiyordum üstelik boş zamanlarımda,, ama şu var matım iyidir, matçıyım bu sınavda da 27 işaretledim diyorum ya eğer bi kaydırma yapmadıysam 27 de 27 gelecek Allah ın izniyle en çok da orası kazandıracak gibi,, 2016 sınavında 46 küsür net gk m vardı 34 civarı da gy m ve türkçe batıktı zira sınava stresten 2 saatlik uykuyla girmiştim geceden türkçede uyudum, türkçeden de 14 net civarı çekmiş matematikten ise yetiştirememiştim ve o sınava da 1.5-2 ay çalışmıştım y. lisans gibi gereksiz birşey uğraşmaktan dolayı,, ayrıca herkesin bilgi birikimi farklıdır dostum,, şimdi sana bir şey diyeceğim bir arkadaşım da bu sınavdan şu anda en az 95 net bekliyor ve sınava 4 ay çalışmıştı ama rahat çalışıyordu öyle asılmadan elimde az buçuk puanım dursun diye sınava son 1 ay kala çok beklediği ve kendisini güvendirdikleri iş olmadı sinirlenip bırakacam bu işi dedi 10 gün kadar ara verdi, bizzat yakın arkadaşım yani son 2.5-3 hafta kala nişanlısının kendisini derleyip toplamasıyla geri döndü ve o şekilde sınava girdi o da dokuz eylül iktisat mezunu hatta,, o yüzden her şey olur ve o yüzden diyorum ya 2016 daki gibi netlere bence daha düşük puanlar gelir diye, genel iyi yapmış zaten,, ayrıca kimseye bir şey ıspatlamak veya kimseyi herhangi bir düşünceye inandırmak zorunda değilim, beni bilen biliyor dostum ben olanı yazdım, öyle de oldu zaten
Hocam haklı olabilirsiniz lakin yukarıda arkadaşın dediği gibi daha önce KPSS tecrübesi olan bir insanla bu sene çalışan bir insan arasında pek fark olmaması sınavın tam olarak bilgi sinamamasidir(gk' den bahsediyorum). O yüzden sıralamaların pekte değişeceğini sanmıyorum.

Rosa lux.

Buralar renklendi.
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
ben analiz yaparken bir yer yeri veya birkaç yeri baz almam kesinlikle; genelin analizini yapmaya çalışırım., en az netten en yükseğe,, bakalım 25 gün kaldı açıklanınca göreceğiz, ayrıca söylediklerim kesindir demiyorum ama yıllardır yaklaşık olarak tutuyor, gene diyorum bana göre genele baktığımda 2-3 net fark edeceğini görüyorum,, herkesin hakkında en hayırlısı olsun inşallah...
Hepimizinki tahmin zaten hocam ama siz fazla karamsar gibisiniz inşallah yanilirsiniz :)

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Hocam haklı olabilirsiniz lakin yukarıda arkadaşın dediği gibi daha önce KPSS tecrübesi olan bir insanla bu sene çalışan bir insan arasında pek fark olmaması sınavın tam olarak bilgi sinamamasidir(gk' den bahsediyorum). O yüzden sıralamaların pekte değişeceğini sanmıyorum.
haklısın Alper kardeşim lakin sıralama meselesinden ziyade benim gördüğüm şey toplamda 2-3 arası bir net farkı olduğu, bahsetmeye çalıştığım şey en düşük bekleyenlerde de en yüksek bekleyenlerde de geçen döneme göre toplamda 2-3 net fazla bir beklenti olması,, en doğrusunu açıklanınca zaten göreceğiz, ben zaten bana göre öyle olur diyorum kesin demiyorum ama şunu da belirtmek isterim ki az çok tutuyor,, açıklanınca göreceğiz belkide en doğrusu hiçbir şey yazmamam olurdu, bakalım bekleyip görelim, umarım ben yanılırım..

Tbtbtt

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
Türkçe mat çalışmadan belli bi seviye üstü gelmesi ilginç bence türkçe mat paslanılan bi bölüm hız açısından gk yı 1 kerede çalışşan 10 kez çalışşanda aynı

Alperrkamuss

Site Müdavimi
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme
haklısın Alper kardeşim lakin sıralama meselesinden ziyade benim gördüğüm şey toplamda 2-3 arası bir net farkı olduğu, bahsetmeye çalıştığım şey en düşük bekleyenlerde de en yüksek bekleyenlerde de geçen döneme göre toplamda 2-3 net fazla bir beklenti olması,, en doğrusunu açıklanınca zaten göreceğiz, ben zaten bana göre öyle olur diyorum kesin demiyorum ama şunu da belirtmek isterim ki az çok tutuyor,, açıklanınca göreceğiz belkide en doğrusu hiçbir şey yazmamam olurdu, bakalım bekleyip görelim, umarım ben yanılırım..
Öngörüsü biraz sıkıntılı bir sınav bakalım düşükte gelebilir hocam hayırlısı olsun.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Bana da ilginç geldi ama şu da var ki bunu kendim yaşadım sınava rahat girmek de farkettiriyor,, 2016 ya girmeden 2-2 buçuk saatlik uykuyla stresle girdim; bu sene ise 6 saate yakın uyumuştum.. o zaman 120 dk idi; sınav bu sene ilk kez 130 dakikada girdim,, ayrıca sözel mantık kolaydı ve yaptım hepsini de inanın bi 10-15 saniyem daha olsa ilkini işaretleme fırsatı bulduğum mantığın geri kalanlarını da işaretleyecektim sınav bitti tam son 3 tanesini bulduğum halde işaretleyemedim, daha çok deneme sınavı çözsem daha hızlı da davranabilirdim bence,, çıktığımda üzüldüm ama neyse artık geçti gitti zaten sınava gümrük için girmiştim, umarım girdiğim son gümrük mülakatı olur da bu sınava gerek bile kalmaz.

Alperrkamuss

Site Müdavimi
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme
Bana da ilginç geldi ama şu da var ki bunu kendim yaşadım sınava rahat girmek de farkettiriyor,, 2016 ya girmeden 2-2 buçuk saatlik uykuyla stresle girdim; bu sene ise 6 saate yakın uyumuştum.. o zaman 120 dk idi; sınav bu sene ilk kez 130 dakikada girdim,, ayrıca sözel mantık kolaydı ve yaptım hepsini de inanın bi 10-15 saniyem daha olsa ilkini işaretleme fırsatı bulduğum mantığın geri kalanlarını da işaretleyecektim sınav bitti tam son 3 tanesini bulduğum halde işaretleyemedim, daha çok deneme sınavı çözsem daha hızlı da davranabilirdim bence,, çıktığımda üzüldüm ama neyse artık geçti gitti zaten sınava gümrük için girmiştim, umarım girdiğim son gümrük mülakatı olur da bu sınava gerek bile kalmaz.
Hakkınızda hayırlısı olsun hocam umarım olur. Dediğiniz sınav rahatlığı da çok büyük bir etken ;)

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Hepinizin netleri iyi galiba. Sınav kolay mıydı bilmiyorum ama netlerinize yüksek puan gelmeyebilir.

ÖSERKANG

İyi Bilinen Üye
Gy 48d 1y gk 35d 23 y.sizce kaç puan civarı gelir hesaplama robotları 84 civarı diyor? Ve 2.sorum türkçenin full olması ek bi puan katkısı yaparmı standart sapmadan?

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Gy 48d 1y gk 35d 23 y.sizce kaç puan civarı gelir hesaplama robotları 84 civarı diyor? Ve 2.sorum türkçenin full olması ek bi puan katkısı yaparmı standart sapmadan?
O netlere 2016 da gy sapması farkettirdiği için yani toplamda 77 net bile olsa 84 e yakın hatta 84 diyebileceğimiz puanı getirmişti ,, bence bu sınavdan tersini yapsaydın yani Gk 48 e 1 ... gibi biraz farkettirirdi açıkcası ben bu sınavda gk sapmasının etkileyebileceğini düşünüyorum ki öyle bile olsa o toplam netlere bu sene 1-1.5 puan kadar aşağısı gelebilir.. normalde toplamda o kadar nete 2016 da Veya herhangi bir yılda o puan da gelmez ama bir bölümün full olması gene etki edecektir sapmadan tabi, ondan dolayı zaten puan o kadar yükseliyor, o net bandı yapanlardan 2-2.5 puan farkettiriyor öyle olunca...(Bu tahminler şahsi fikrimdir kesin demiyorum.)

Son düzenleme:

ÖSERKANG

İyi Bilinen Üye
O netlere 2016 da gy sapması farkettirdiği için yani toplamda 77 net bile olsa 84 e yakın hatta 84 diyebileceğimiz puanı getirmişti ,, bence bu sınavdan tersini yapsaydın yani Gk 48 e 1 ... gibi biraz farkettirirdi açıkcası ben bu sınavda gk sapmasının etkileyebileceğini düşünüyorum ki öyle bile olsa o toplam netlere bu sene 1-1.5 puan kadar aşağısı gelebilir.. normalde toplamda o kadar nete 2016 da Veya herhangi bir yılda o puan da gelmez ama bir bölümün full olması gene etki edecektir sapmadan tabi, ondan dolayı zaten puan o kadar yükseliyor, o net bandı yapanlardan 2-2.5 puan farkettiriyor öyle olunca...(Bu tahminler şahsi fikrimdir kesin demiyorum.)
Yani 83 puan falan diyosunuz? Kpss uzmanı da 83.4 diyo 2018 tahmini.ben de standart sapmanın matematikte olacağını da düşünüyorum adam gibi yapabildim diyene rastlamadım herkes bi yetiştiremedim diyo

ÖSERKANG

İyi Bilinen Üye
Yani standart sapma ile 83 gelecekse türkçe full diye 84 85 olabilir mi o puan sizce?

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Yani 83 puan falan diyosunuz? Kpss uzmanı da 83.4 diyo 2018 tahmini.ben de standart sapmanın matematikte olacağını da düşünüyorum adam gibi yapabildim diyene rastlamadım herkes bi yetiştiremedim diyo
Yani standart sapma ile 83 gelecekse türkçe full diye 84 85 olabilir mi o puan sizce?
Kardeşim ben de yetiştiremedim ama 27 de 27 yaptım matı, geri dönüp bakıp yapabileceğim sorular da yapılabiliyordu yetiştiremedim ama ve etrafta 25 ve üzeri net yapan sırf benim 3-4 arkadaşım var,, gene de yapmışlardır matı yani biraz daha ,, keşke sapma matta olsa süper olurdu,, tamam gy si her zaman avantajlıdır bütün KPSS sınav tarihine bakıldığında ama bence bu sefer ezber bozan durumlar olabilir bu konuda yani gy sapması olur ama diğer sınavlara göre çok az olur diye düşünüyorum ,, bence gene yazıyorum şahsi fikrimdir, senin yazdığın netlere 84-85 aralığı olamaz dostum, çok zor,, zaten Türkçe ile birlikte max 83 olur diyorum bu sene için ..hani 29 küsür değil de en az bi 34-35 gk netin olsa derim ki sapmayla 85 olabilir neden olmasın sonuçta vatandaşlığın Veya güncel bilgilerin sapması değil bu Türkçe nin sapması,, ama şunu da belirteyim sınavdan çıktıktan ilk 2-3 gün Türkçe nin genele zor olduğu gibi bi yanılsamaya düştüm bazı yorumlardan ama sonradan baktım ki Türkçe de bu sene daha kolaydı özellikle sözel mantıklar çok kekti.. ben vakit yetiştiremedim bulduğum son 3 tanesini işaretleyemedim mesela saate bakmak aklımdan çıkmış kağıda nasıl yumulmuşsam artık ,, çoğu kişi yapmıştır sözel mantığı mesela , belirleyici bi sözel mantık değildi gene dilbilgisi de öyleydi o yüzden tamam tabi güven gene de Türkçeyi her nolursa olsun full yapmak kolay birşey değil ama getirisinin bir önceki seneler kadar olmayacağı da az çok belli ,, o yüzden sen kendini biraz daha 83 e hazırla ,, umarım yanılırım da daha fazlası gelir , gelirse sevinirsin gelmezse de üzülmezsin böylelikle... Hakkımızda hayırlısı olsun.

makus

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
benimde bölüm işletme gy 39.75 gk 45.25 açıktan alımlarda mülakatlara devam gibi görünüyor. genel atamada yine iş görmez sanırım.

ÖSERKANG

İyi Bilinen Üye
Kardeşim ben de yetiştiremedim ama 27 de 27 yaptım matı, geri dönüp bakıp yapabileceğim sorular da yapılabiliyordu yetiştiremedim ama ve etrafta 25 ve üzeri net yapan sırf benim 3-4 arkadaşım var,, gene de yapmışlardır matı yani biraz daha ,, keşke sapma matta olsa süper olurdu,, tamam gy si her zaman avantajlıdır bütün KPSS sınav tarihine bakıldığında ama bence bu sefer ezber bozan durumlar olabilir bu konuda yani gy sapması olur ama diğer sınavlara göre çok az olur diye düşünüyorum ,, bence gene yazıyorum şahsi fikrimdir, senin yazdığın netlere 84-85 aralığı olamaz dostum, çok zor,, zaten Türkçe ile birlikte max 83 olur diyorum bu sene için ..hani 29 küsür değil de en az bi 34-35 gk netin olsa derim ki sapmayla 85 olabilir neden olmasın sonuçta vatandaşlığın Veya güncel bilgilerin sapması değil bu Türkçe nin sapması,, ama şunu da belirteyim sınavdan çıktıktan ilk 2-3 gün Türkçe nin genele zor olduğu gibi bi yanılsamaya düştüm bazı yorumlardan ama sonradan baktım ki Türkçe de bu sene daha kolaydı özellikle sözel mantıklar çok kekti.. ben vakit yetiştiremedim bulduğum son 3 tanesini işaretleyemedim mesela saate bakmak aklımdan çıkmış kağıda nasıl yumulmuşsam artık ,, çoğu kişi yapmıştır sözel mantığı mesela , belirleyici bi sözel mantık değildi gene dilbilgisi de öyleydi o yüzden tamam tabi güven gene de Türkçeyi her nolursa olsun full yapmak kolay birşey değil ama getirisinin bir önceki seneler kadar olmayacağı da az çok belli ,, o yüzden sen kendini biraz daha 83 e hazırla ,, umarım yanılırım da daha fazlası gelir , gelirse sevinirsin gelmezse de üzülmezsin böylelikle... Hakkımızda hayırlısı olsun.
Benim de çevremde bırak 24 25 i 20 net matematiğim var diyen yok işte çok yorumda okudum yetişmedi matematik diyen.zorluk kolaylık kişiden kişiye değişir tabi.dersane hocalarım matematikte standart sapma bekleyin derdi.kimle konuşsam bunu doğrulup bakalım görücez bence hangi test grubunu fullersen fulle yine iyi bi katkısı olur yine dediğiniz gibi.neyde olacağını da bilemeyiz herkese zor gelen başka bi test grubu var gibi gözüküyo zaten benim açımdan normaldi hatta denemelerimden daha iyiydi yani.24 gün kaldı bakalım 83 bile olsa dışarda kalmayız heralde istanbulda bile sgk 81 i 82 yi görmüşken :)

ÖSERKANG

İyi Bilinen Üye
Geçen yıl 83 84 ile ilk atamada yerleşen oldu mu? Bıranş bazında sırası kaç civarı gelir bi bilginiz varmı?