2018 kpss tek başlık

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Hocam kamu yönetimi için bi fikriniz var mı puan açısından kaçlara düşer
Kamu,, ben de bi iktisatçı olarak söylüyorum ki çok aşağı inmez,, merkezide inse inse 83.9 da kalır o şekilde de bi tane puan görürsün,, ort 84.2-84.4 arası kalıyor en son alımda o da,, Sınava giren mezun sayısı iibf de en çok işletme iktisat kamu da zaten.. geçen seferki gibi kadrolar gelirse son atamada dahi 84-85 arası kalır kamu.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Hocam sana asla inanmam ki bu forumda olanlar da hatırlar. Senin gibi puan konusunda milleti kandırıp manipülasyon yapan insanlarla işimiz olmaz. Sen zaten atanmıştın sözüm ona Kilis üniversitesine. Hadi bakalım git Kilis'i gez ne var ne yok diye. Ama oralardaki insanlara yalan söyleme. Uslu ve dürüst bir memur ol. Bunun puanı da tam olarak 100, karakter sıralaması da 1. Hadi rast gele...
Yanlış olmasın ben de öyle hatırlıyorum, Kilis 7 aralık üniv diye yazmıştı arkadaş sanki,, belki de atandığı yerden memnun değildir onun için puanları tekrar kovalıyordur ama atanamamışsa hala bence de yalan söylüyor çünkü yazmıştı diye ben de hatırlıyorum..

Son düzenleme:

ÖSERKANG

İyi Bilinen Üye
Kamu,, ben de bi iktisatçı olarak söylüyorum ki çok aşağı inmez,, merkezide inse inse 83.9 da kalır o şekilde de bi tane puan görürsün,, ort 84.2-84.4 arası kalıyor en son alımda o da,, Sınava giren mezun sayısı iibf de en çok işletme iktisat kamu da zaten.. geçen seferki gibi kadrolar gelirse son atamada dahi 84-85 arası kalır kamu.
Sence çeko kaçta kalır ilk atamada bi fikrin varmı?

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Sence çeko kaçta kalır ilk atamada bi fikrin varmı?
bunu tam olarak bilemeyiz ki, ne desek havada kalır; ama tabi çekoda 85 alanla iktisatta işletmede 87 alan eşit gibi oluyor atama yönünden çünkü hem çekodan sınava giren kişi sayısı çok az olarak kalıyor o bölümlere göre hem de sadece çekoya özgü sgk kadroları açılıyor,, ilk atamada çok az kadro gelirse 87 küsür gibi kapatabilir çeko., ama son atamada 82 leri çok az da olsa 81 küsürleri görür gene geçen dönemki gibi olursa.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Yine de ben 200 230 arası bi kadro bekliyorum.verilen kadronun ekonomiyle alakalı olduğunu pek sanmam zira hiç bi zaman ekonomi düzelmedi.biz her ay hemşire alalım yüzlerce ama ;) branş bazında sıralama tahmininde bulunabilsek? Mesela ilk atamaya girerken 2016da 84 puan çeken bi çekocu kaçıncıydı branş bazında bi bilgisi ya da tahmini olan varmı?
Bir de bu puanı alacağın kesinmiş gibi hareket etme, sonradan üzülürsün,, mesela ben de yazdım işte benim sınavım da güzel geçti net beklentilerim de iyi ama kesin diyemiyorum sonradan beklediğim gibi gelmezse diye, hep yazıyorum bir hata bir kaydırma bir problem olmazsa şu kadar şu kadar bekliyorum diye,, ayrıca bir şey daha var ki beklediğim gibi netler gelse hatta biraz daha iyisi gelse bile kaç nete kaç puan geleceğini, nasıl bir sıralamaya gireceğimi şu sınav için kestirmek güç aynı şey senin için de geçerli., tavsiyem bekle, sonucunu al, branş sıralamana vs bak ona göre yorumlayalım... Ama bildiğim kadarıyla sen atanmıştın bu kadar yazıp sorup stres yapma gene de , alırsan gene iyi bi puan değerlendirirsin, çok stresli görüyorum seni, rahat olman lazım biraz.

Usagii

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Yanlış olmasın ben de öyle hatırlıyorum, Kilis 7 aralık üniv diye yazmıştı arkadaş sanki,, belki de atandığı yerden memnun değildir onun için puanları tekrar kovalıyordur ama atanamamışsa hala bence de yalan söylüyor çünkü yazmıştı diye ben de hatırlıyorum..
Bu zeki arkadaş puanını olduğundan yüksek söyleyip başkalarının tercihlerini etkilemeye çalışmıştı. Yine çıkmış piyasaya.Yorumlarına itimat edilmemesini öneririm.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Bu zeki arkadaş puanını olduğundan yüksek söyleyip başkalarının tercihlerini etkilemeye çalışmıştı. Yine çıkmış piyasaya.Yorumlarına itimat edilmemesini öneririm.
Deme yaa, ben de atandığını yazdı diye biliyorum, zaten atanmış birisi niye öyle bir şey yapsın ki; çok ilginç,, atanmış biri olarak puanları etkileyemez de zaten ama tercih yapılırken öyle bir şey yaptıysa ben de kınıyorum buradan kendisini,, biz senelerce kadro mücadelesi verdik kendi adıma konuşayım gene bilen bilir bir çok arkadaşımın da kendi puanımmış gibi tercihini yaptım, bunlar söylenmez ama bazı arkadaşlara bu konuda yardımcı olarak yerleştirdiğim 6-7 kişi bile olmuştur 2012 sınavında bu yana,, hatırlayan hatırlamayan herkese hakkım helal olsun ama arkadaşların puanları iyiydi benim de içim temizdi sonuçta; benden yüksek puanlı bi iibfli kardeşimin merkezi atamalarda bilhassa arkama geçmesi yanlış olurdu, hak ettiler atandılar, biz de kendimizce yardımcı olduk ama bir iibfli olarak bir başka iibfliyi özellikle merkezi atama adına saf dışı etmek benim için asla kabul edilebilir bir şey değil, böyle bir şey yapmaya kalkışmışsa bile son derece alçakça bi davranış biçimi.

cihan şayir

KAFKAS KARTALI
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
Son zamanlarda dikkatimi çeken şeyler var. puanını yanlış söyleyenler, milletin tercihine müdahale edenler, daha hiçbir şey belli değilken yok kadro gelmez yok şu puana inmez yok 90 olur yok 80 olur. Maşallah buraya resmen bilgi profları dolmuş. Unutulmamalıdır ki bir insanın umutlarını kırmak bile kul hakkıdır. Gün doğmadan neler doğar arkadaşlar herkes emeğinin karşılığını muhakkak alır onun bunun lafına kanmayın. Bu sınav döneminde baya alımlar olacaktır arkadaşlar durumlar bunu gösteriyor. Kimseyi dinlemeden sınav sonucunu bekleyin sonra alımlar oldukça her şey konuşulur tartışılır.

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Sonuçlar açıklansın o zaman birşeyler belli olur boşuna üzülüp yada sevinmeyin. Kadro konusunda beklentiler fazla ama süreç farklı işleyebilir

ÖSERKANG

İyi Bilinen Üye
Bir de bu puanı alacağın kesinmiş gibi hareket etme, sonradan üzülürsün,, mesela ben de yazdım işte benim sınavım da güzel geçti net beklentilerim de iyi ama kesin diyemiyorum sonradan beklediğim gibi gelmezse diye, hep yazıyorum bir hata bir kaydırma bir problem olmazsa şu kadar şu kadar bekliyorum diye,, ayrıca bir şey daha var ki beklediğim gibi netler gelse hatta biraz daha iyisi gelse bile kaç nete kaç puan geleceğini, nasıl bir sıralamaya gireceğimi şu sınav için kestirmek güç aynı şey senin için de geçerli., tavsiyem bekle, sonucunu al, branş sıralamana vs bak ona göre yorumlayalım... Ama bildiğim kadarıyla sen atanmıştın bu kadar yazıp sorup stres yapma gene de , alırsan gene iyi bi puan değerlendirirsin, çok stresli görüyorum seni, rahat olman lazım biraz.
Aşağı yukarı bu civarda beklediğim için sordum bunu hani bu puanı çeksem kaça girerim diye merak ettim sadece bu

ÖSERKANG

İyi Bilinen Üye
bunu tam olarak bilemeyiz ki, ne desek havada kalır; ama tabi çekoda 85 alanla iktisatta işletmede 87 alan eşit gibi oluyor atama yönünden çünkü hem çekodan sınava giren kişi sayısı çok az olarak kalıyor o bölümlere göre hem de sadece çekoya özgü sgk kadroları açılıyor,, ilk atamada çok az kadro gelirse 87 küsür gibi kapatabilir çeko., ama son atamada 82 leri çok az da olsa 81 küsürleri görür gene geçen dönemki gibi olursa.
2026/2 de 220 civarında kadro açılmıştı.tek kod olursa şansı arttıran bişey heralde

ÖSERKANG

İyi Bilinen Üye
Arkadaşlar 2016 da puanlar açıklandıktan ne kadar zaman sonra başlamıştı bu yıl için tahminde bulunsak?

Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bu sınavda 86+ netler havada uçuşuyor. Sınav cidden bir bana mı zor geldi ne :)

mnt

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
Açıklandı

aiseaise

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
Netlerimi tam dogru hatirlayip hesaplamisim, kpss robotlari 89 puan hesapliyordu, 86.6 almışım.

Pace

Tatlı telaş
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Kac aldınız millet genelde 80 ustu sankı herkes almıs