2018 KPSS'YE ÇALIŞMAYA BAŞLAYANLAR/BAŞLAYACAKLAR

izmirli

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Böyle bir başlık bulamadığım için açtım, eğer varsa da kusura bakmayın. Ee aranızda 2018deki kpss'ye hazırlanan yok mu hiç. Ben önümüzdeki pazartesi başlıyorum arkadaşlar. Bu başlık altında kitap tavsiyelerinde bulunabiliriz ya da takıldığımız soruları birbirimize sorabiliriz diye düşündüm ne dersiniz.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Bende çalışırım kpss ye.Malum sınava girmek alışkanlık yaptı.
Abi çalışacaksanız çok erken başlamayın ama çok da geç kalmayın derim,, açık konuşayım ben 2016 KPSS ye 2-2.5 ay arası bir sürede hazırlanabildim 82,41 puan aldım ,, y. lisans gibi gereksiz birşeyle uğraşmaktan ve dışarda başka eğitim sertifikaları almak gibi gene çok gerekli olmayacak şeylere vakit ayırmaktan dolayı oldu bu,, bu sınava 5-6 ay arası çalışılıp bence çok iyi bir puan alınabilir ama en erken de ekim-Kasım arasından önce başlanmaz bence erken form tutmuş futbolcu gibi olursunuz ,, insan sıkılıp dağılabilir,; max da 7 ay çalışılır bence B grubu memurluk ve konular belli zaten... Gene de karar sizin , bence bu yaz günlerini hatta güz günlerinin çoğunu kafanızı dinleyerek rahatlatarak geçirin derim arkadaşlar ...

fetih1453

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
düğünümüz olmasa çoktan baslayacağım da 20 ağustos düğünümüz var :) içim içimi yiğiyor :)

izmirli

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Abi çalışacaksanız çok erken başlamayın ama çok da geç kalmayın derim,, açık konuşayım ben 2016 KPSS ye 2-2.5 ay arası bir sürede hazırlanabildim 82,41 puan aldım ,, y. lisans gibi gereksiz birşeyle uğraşmaktan ve dışarda başka eğitim sertifikaları almak gibi gene çok gerekli olmayacak şeylere vakit ayırmaktan dolayı oldu bu,, bu sınava 5-6 ay arası çalışılıp bence çok iyi bir puan alınabilir ama en erken de ekim-Kasım arasından önce başlanmaz bence erken form tutmuş futbolcu gibi olursunuz ,, insan sıkılıp dağılabilir,; max da 7 ay çalışılır bence B grubu memurluk ve konular belli zaten... Gene de karar sizin , bence bu yaz günlerini hatta güz günlerinin çoğunu kafanızı dinleyerek rahatlatarak geçirin derim arkadaşlar ...
Malesef ben bir işte çalıştığım için öyle sabahtan akşama kadar ders çalışmaya vaktim yok. Bu sebeple en azından kendi açımdan tam zamanıdır diye düşünüyorum.

emrah türk

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
İktisat
Şahsen ben 2016 için 5-6 ay ful çalıştım evde 84.55 aldim yine Ekim Kasım gibi başlarım ama günde 2-3 saat çünkü PTT sağolsun eve hal bırakmıyor beyin olarak ve ben faydasını çok gördüğüm soru bankası ihtiyaç vardı, ayrıca coğrafya hep harita üzerinden çalıştım bakalım bu sefer ne olacak başarılar herkese

faty

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Siyaset Bilimi
Askerden gelmiş olmanın verdiği sivil hayata adaptasyonsuzluk sonrası mutlaka yapacağım eylem. Hatta şu sıralar arada genel kültür test çözüyorum unutmuş muyum ne kalmış ne gitmiş diye.
Herkese başarılar.

fby

Yeni Üye
Eğitim
Ön Lisans
Üni
Abdullah Gül Ünv.
Bölüm
Diğer
arkadaslar bu basligi gordum bende tavsiyede bulunmak isterim oncelikle matematigi iyi olmayanlar su asamada matematikten baslasin ve tarih surekli calisilmasi ve tekrar edilmesi gereken bir ders mesela cok guzel videolar var tarih icin ondan faydalanin turkce vatandaslik cografya son iki aydada olur .yok benim matematigim saglam diyorsaniz oyleyse tarih ve turkce hergun en az 10 paragraf sorusu cozun :)

Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
ben 2017 ye spor amaçlı girdim.unutmuşumdur diye düşünüyordum ama sınav anında hepsi aklıma geldi.aynı puanı yine aldım.2016ya çalışan arkadaşlar 2018 de mutlaka daha iyi puan alacaklardır.

izmirli

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Benim de matematiğim iyidir bu sebeple matematikten soru çözeceğim sadece. Pazartesi tarihle coğrafyaya başlamayı düşünüyorum.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
Ben geçen sene eylül de 2-3 saat evde ders çalışarak başlamıştım.daha sonra 5-6 saat derken en Son 2 ayda sabah 8 gece 12 şeklinde çalıştım.O zamanki en büyük sıkıntım sınav stresi idi.Hatta sınavda Matematik ten başlayıp 40 dk 10 soru çözmüştüm.En güvendiğim bölümde afallayınca heyecanım daha fazla artmıştı.Ama bu seneki sınavda heyecan yapmama gerek kalmayacak.Dün derse coğrafya ile başladım.Biraz matematik falan çalışırım.
sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim.

Mrs.Turan

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bende bayramdan sonra başlamayı düşünüyorum hala yerleşememiş olursam.
Eylül ayını matematik çalışarak ve tarih videosu izleyerek geçiririm. Zaten tarih ve matematiği halletmek en zor kısmı halletmek gibi geliyor bana. Sonrasında bunlardan pratik yaparken diğer derslere de bakmaya başlarım ve aralık ayı bittiğinde konu olarak tüm dersleri bitirmiş olurum. Ocaktan sonrası ise bol deneme ve soru çözümü ile iyi bir puan gelir diye düşünüyorum.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Malesef ben bir işte çalıştığım için öyle sabahtan akşama kadar ders çalışmaya vaktim yok. Bu sebeple en azından kendi açımdan tam zamanıdır diye düşünüyorum.
Ben geçen sene eylül de 2-3 saat evde ders çalışarak başlamıştım.daha sonra 5-6 saat derken en Son 2 ayda sabah 8 gece 12 şeklinde çalıştım.O zamanki en büyük sıkıntım sınav stresi idi.Hatta sınavda Matematik ten başlayıp 40 dk 10 soru çözmüştüm.En güvendiğim bölümde afallayınca heyecanım daha fazla artmıştı.Ama bu seneki sınavda heyecan yapmama gerek kalmayacak.Dün derse coğrafya ile başladım.Biraz matematik falan çalışırım.
sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim.
Usta bak aynen yazmışsın işte bu sefer de aşırı motivasyon oluyor, o da insanı bitiren birşey yani fazla çalışıp odaklanma bir sınav stresi yaratıyor bu gerçek, babam rehber Öğretmeniydi bu konudan hep bahsederdi bana,bir yerde fazla çalışmak da yanlış,, gerçekten bu hayatta herşey de böyle, ne çok azı ne de çok fazlası, ikisi de zarar.. güzel bir ders çalışma programı ile ortalama güzel bir zamanın üzerinde halledilebilir aslında ,, ben 2-.2,5 ay arası çalıştım diyorum en fazla da 7-8 deneme sınavı çözdüm böyle bir sonuç ortaya çıktı benim için ama tabi bazı derslerin altyapısı da güzeldi,, bence hemen hemen herkeste kişinin kendisine göre bazı derslerinin alt yapısı güzeldir, demem o ki ort 6-.6,5 aylık bir çalışmayla hem çok strese girmeden hem de normal çalışma süresi koşullarının biraz daha üzerinde çalışılarak gerçekten güzel bir sonuç alınabilir ,, aslında böyle konuşurken hep bir örnekten yola çıkıyorum, 2016 sınavında bir arkadaşın kız arkadaşı evde dediğim gibi çalışarak ki o da özelde çalışıyormuş bir yandan işte 90,4 müydü Neydi öyle bir puan aldı sınavdan ..

Son düzenleme:

izmirli

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Evet arkadaşlar ihtiyacım olan kitaplarımı da aldım. Geçtiğimiz hafta yavaş yavaş kpss'ye çalışmaya başladım. Yok mu bana katılan :D

Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
ben 2017 ye spor amaçlı girdim.unutmuşumdur diye düşünüyordum ama sınav anında hepsi aklıma geldi.aynı puanı yine aldım.2016ya çalışan arkadaşlar 2018 de mutlaka daha iyi puan alacaklardır.
Seni 2018 e kadar kiralık verecez linnes solda iyi değilsin çünki :)

ssiibf

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Bozok Ünv.
Bölüm
İktisat
Bende calismaya başlayacağım inlsh bayramdan sonra sadece soru ve deneme ağırlıklı düşünüyorum ben konulara fazla vakit ayrrmak istemiyorum çünkü alt yapı oluşuyor insanda önemli olan cozebildigin kadar cok.soru çözmek hızını artirmak özellikle türkçe ve matematik tre