2018 KPSS'YE ÇALIŞMAYA BAŞLAYANLAR/BAŞLAYACAKLAR

Uükamu

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Abant İzzet Baysal Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Matematik icin soru cozun hocam konu calismak gereksiz ales sorularini cevabi cozumlu sekilde satiyolar onlardan edinebilirsiniz. Diger dersler icin video ve benim hocam yayinlari cok cok guzel tabi ustune soru. Ben konu calistiktan sonra 3farkli kaynaktan soru cozmustum. Tekrar asamasinda da yine piyasada o siralar pipuler hangi kaynak varsa onlarin sorularini cozdum ve karakutu yayinlari cok iyi butun sinavlardaki sorulari derleyip konu konu ayirmislar tekrar zamani cok faydasini gordum

Gülce

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uşak Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Arkadaşlar ben 2018 de alandan da hazırlanmak istiyorum b grubunda artık bi birikimim var sadece b grubuyla değil bu sefer alanla da birlikte götürmek istiyorum bu kpss işini ama ilk defa çalışacağım için nerden başlamalıyım ne yapmalıyım hic fikrim yok alandan hazırlanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi gerek kaynak gerekse video anlatım noktasında

ümitvar_

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
yeni yayınları inceleyip özellikle türkçe ve matematik soru bankası önerebilecek var mı?

mrb arkadaşlar. bende 1 hafta oldu başladım calısmaya. hem iş hem kpss ikisi bi arada olacak. hedef 90 üzeri inşallah. asağısı kurtarmaz

ssiibf

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Bende bu hafta başlamayi düşünüyorum suanda sadece türkçe matematik ilerleyen zamanlarda genel kültür e bakacagm

Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İşletme
merhaba arkadaşlar ben de bu hafta başladım hem özel sektör hem kpss bakalım hakkımızda hayırlısı olsun

ümitvar_

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Turkce icin bunu bir arastirin isterseniz. Yararli olacagini dusunuyorum ben inceledigim kadariyla
İlk kez görüyorum bulursam inceleyeceğim hocam saolun , bilindik yayınlar Türkçe için sanki yetersiz kalıyor gibi ales çıkmış sorularını almayı düşünüyorum bi de. İnşallah istikrarlı çalışabilirsem tabi :/

Eğitim
Lisans
Üni
Mustafa Kemal Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Arkadaslar merhaba sonunda 2018e hazirlanan bir iibf grubu buldum nere baksam öğretmen çünkü. Ben bir ay öncesinden başladım. Ders ders bitirerek gitmeyi planlıyorum. Matematigin son konularındaym iki hafta içerisinde biterse insallah sonraki 3 hafta cografyayi halledip kasım ce aralık ayinda tarih ve türkçeyi bitirmeyi planlıyorum.
Bende özel sektördeydim fakat ders calismak icin isten ayrildim. Güzel bir metot uygulayarak gunde 6 saatte kadar ders çalışabiliyorum artik 30 dakika ders 10 dakika ara ile kendinizi yormadan gercekten verimli ders çalışıyorsunuz.
Matematikte ilyas hocanin videolarini izledim ardindan pegem benim hocam ve yargının soru bankasindan o konunyn testlerini çözdüm. Suan icin iyi gibi ama henüz bir deneme çözemediğim icin durum tam olarak ne bilmiyorum.. En buyuk avantaj ise gunde en 50 paragraf soru çözmek ales kitaplarından. Sizler icin önerim simdilik bu kadar Allah emeklerimizi bosa çıkarmasın.. Sizler hangi dersten hangi yayinlari kullanıyorsunuz?

Eğitim
Lisans
Üni
Mustafa Kemal Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
İlk kez görüyorum bulursam inceleyeceğim hocam saolun , bilindik yayınlar Türkçe için sanki yetersiz kalıyor gibi ales çıkmış sorularını almayı düşünüyorum bi de. İnşallah istikrarlı çalışabilirsem tabi :/
Osym turkceyi artik ales mantigina çevirdi cok doğru bir adım bence

Eğitim
Lisans
Üni
Mustafa Kemal Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
İhtiyaç ve pegem güzeldi ama soruşturma var sanırım. Yediiklim de güzeldir klasik yayınlardan şaşmayın bilinmesi gereken her şeyi yeterli düzeyde veriyorlar zaten. Ekstra ve detay bilgiyi zamanla insan kendi öğrenmek istiyor ve bi şekilde ediniyor da :)
Bayramdan sonra başlıyor muyuz?
Ihtiyac ve pegemde soruşturma derken hocam.. ? Aman ders calisacaz derken gümbürtüye gitmeyelim

forbidden zone

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Arkadaslar merhaba sonunda 2018e hazirlanan bir iibf grubu buldum nere baksam öğretmen çünkü. Ben bir ay öncesinden başladım. Ders ders bitirerek gitmeyi planlıyorum. Matematigin son konularındaym iki hafta içerisinde biterse insallah sonraki 3 hafta cografyayi halledip kasım ce aralık ayinda tarih ve türkçeyi bitirmeyi planlıyorum.
Bende özel sektördeydim fakat ders calismak icin isten ayrildim. Güzel bir metot uygulayarak gunde 6 saatte kadar ders çalışabiliyorum artik 30 dakika ders 10 dakika ara ile kendinizi yormadan gercekten verimli ders çalışıyorsunuz.
Matematikte ilyas hocanin videolarini izledim ardindan pegem benim hocam ve yargının soru bankasindan o konunyn testlerini çözdüm. Suan icin iyi gibi ama henüz bir deneme çözemediğim icin durum tam olarak ne bilmiyorum.. En buyuk avantaj ise gunde en 50 paragraf soru çözmek ales kitaplarından. Sizler icin önerim simdilik bu kadar Allah emeklerimizi bosa çıkarmasın.. Sizler hangi dersten hangi yayinlari kullanıyorsunuz?
Evde çalışıyorsaniz sınavdan önce mutlaka dershanelerin seri denemelerine kayıt yaptırın durumunuzu görün.

ümitvar_

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Hocam matematikte hangi yayının soru bankası sınav için daha uygun sizce çözdükleriniZden?

fetih1453

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
geleceğimiz karışık puan 78,78 p.tesi başlamayı düşünüyorum ben de.

Eğitim
Lisans
Üni
Mustafa Kemal Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Hocam matematikte hangi yayının soru bankası sınav için daha uygun sizce çözdükleriniZden?
Matematikten benim hocam, yargının kozmik oda soru bankasını,pegemin 2016 basimu matematik soru bankasini çözüyorum. Benim hocam soru bankasi videolari pekiştirmek acısından birebir.Bunlardan cok memnunum yani sinavda karşılaştığım bu nedir ya dediğim her soruyu gördüm diyebilirim ki evde calisan biri olarak çözümleri de gayet yetiyor anlamaya. Fakat birde Matematiğin Pusulası vardı onu kesinlikle önermiyorum. Yanlışlarla dolu bir kitap.

Eğitim
Lisans
Üni
Mustafa Kemal Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Murat yayınlarını çözen var mı hic bildiğim bir yayın değil

Fok balıkları çok yalnız

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer
Murat yayınlarını çözen var mı hic bildiğim bir yayın değil
Murat yayınları için zor hocam. ilk etapta bu yayını çözmeyin. Ama 2-3 kitap bitirdikten sonra çözebilirsiniz. İlk başta Murat Yayınları ile başlarsanız moraliniz bozulur, ders çalışmaktan soğursunuz.