2018 KPSS'YE ÇALIŞMAYA BAŞLAYANLAR/BAŞLAYACAKLAR

Rosa lux.

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Çankırı Karatekin Ünv.
Bölüm
İktisat
Engin'i dinlemedim daha uzun olduğu için içimden gelmedi açıkçası bilemiyorum onu. Ama Bayram'dan memnundum ben. Güzel anlatıyor akılda kalıcı. Kıyas yapamam o yüzden :)
Sağ olun hocam :)

sabırrr

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
matematiği nasıl hallediyosunuz arkadaşlar bazı denemelerde iyi yapıyorum bazılarında tutulup kalıyorum nasıl istikrar sağlayabilirim

Calimeroo

Kaderin benle bu derdi ne
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
matematiği nasıl hallediyosunuz arkadaşlar bazı denemelerde iyi yapıyorum bazılarında tutulup kalıyorum nasıl istikrar sağlayabilirim
Ben matematkte cok iyi olmayanlarin kendilerine belli yapabilecekleri ve cok soru getiren konulari secip onda yogunlasmasi taraftariyim mesela ben mat sorularini cozsemde sinavda zaman yetistiremiyorum hicbirsekilde oyuzden suanda problem grafik sorularina bakiyorum ilk 6 soru zaten temel kavramlar uslu vs bu sekilde belli bir net cikar zaten

Son düzenleme:

Cansuuuu

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ben matematkte cok iyi olmayanlarin kendilerine belli yapabilecekleri ve cok soru getiren konulari secip onda yogunlasmasi taraftariyim mesela ben mat sorularini cozsemde sinavda zaman yetistiremiyorum hicbirsekilde oyuzden suanda problem grafik sorularina bakiyorum ilk 6 soru zaten temek kavramlar uslu vs bu sekilde belli bir net cikar zaten
Peki hocam sizce problemlerde sıkıntısı olan ne yapmalı sizce.biraz üstüne düşmeyle bikaç soru yakalanabilirmi

sabırrr

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
Ben matematkte cok iyi olmayanlarin kendilerine belli yapabilecekleri ve cok soru getiren konulari secip onda yogunlasmasi taraftariyim mesela ben mat sorularini cozsemde sinavda zaman yetistiremiyorum hicbirsekilde oyuzden suanda problem grafik sorularina bakiyorum ilk 6 soru zaten temek kavramlar uslu vs bu sekilde belli bir net cikar zaten
problemim şurda işlem sorularını bazen hiç kaçırmadan yapıyorum o zaman problemleri yapamıyorum problemleri yapıncada bu defa işlem kısmı zor geliyo orayı yapamıyorum bazen 19 20 nete çıkabiliyorum bazende 7 8 nette kalıyorum bu kadar dengesiz bir insan olunurmu ya

10URR

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
ÇEKO
problemim şurda işlem sorularını bazen hiç kaçırmadan yapıyorum o zaman problemleri yapamıyorum problemleri yapıncada bu defa işlem kısmı zor geliyo orayı yapamıyorum bazen 19 20 nete çıkabiliyorum bazende 7 8 nette kalıyorum bu kadar dengesiz bir insan olunurmu ya
Yukardakı yazılanları gorunce kendım yazdım zannettım :)

sabırrr

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
genel kültür kısmında çok sıkıntım yok 40- 50 arası net çıkartabiliyorum türkçe 20-26 net arasında gidip geliyorum işte benim sıkıntım matematik orada tıkanıyorum bazen çok iyiyim kendimde şaşırıyorum bazende berbatım

Calimeroo

Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Peki hocam sizce problemlerde sıkıntısı olan ne yapmalı sizce.biraz üstüne düşmeyle bikaç soru yakalanabilirmi
Cansu hocam bence insan once kendini tanimali neyi yapabilirim neyi yapamam kapasiteyi bilmek lazim mesela ben hareket problemlerini bir tik zor sorulsa yapamayan biriyim cunku kafam calismiyor o konuya :) diger problem konularinda formul yada ezberden gitmeden kendim mantigimla cozmeye calistm oyle alisip gttim biyle olunca problemler kendiliginden halloluyor. Ama mesela sinavda banko konular vardir rasyoneller usluler temek kavramlar siklardan gidilip cozulen carpanlara ayirma problem vs bu sekilde bile 10 net kafadan cikiyor bence problemleri hocalardan dinleyip onlarin yontemini ezberlemek yerine mantiginizla oturtun

Calimeroo

Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
genel kültür kısmında çok sıkıntım yok 40- 50 arası net çıkartabiliyorum türkçe 20-26 net arasında gidip geliyorum işte benim sıkıntım matematik orada tıkanıyorum bazen çok iyiyim kendimde şaşırıyorum bazende berbatım
Cozdugun denemeye yada gordugun soru tarzlarinin cesitliligine gore degisir bu . muhtemelen 20 ve uzeri yaptiklarinda cok sk gordugun artik ezberine oturmus soru kaliplari cikiyodur karsina

sabırrr

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
Cozdugun denemeye yada gordugun soru tarzlarinin cesitliligine gore degisir bu . muhtemelen 20 ve uzeri yaptiklarinda cok sk gordugun artik ezberine oturmus soru kaliplari cikiyodur karsina
evet haklısın bazı sorular artık ezbere yapılıyo inşallah sınavda o ezbere oturanlar çıkarda karşıma yaparım yoksa sınavı batırırım

Calimeroo

Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
evet haklısın bazı sorular artık ezbere yapılıyo inşallah sınavda o ezbere oturanlar çıkarda karşıma yaparım yoksa sınavı batırırım
Allah korusun dur hele :hhhhhh: ben sansliydim 2014 te dershaneye gttim hocam cikabilecek her tarz soruyu gostermeden dersi bitirmezdi o yuzden biraz daha iyi oldum ama yapamadgm kafamin almadigi konular var calissamda yapmiyorum yaptiklarimda genelde basit sorulari oluyor konularin

mnt

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
Vatandaşlık için video önerisi olan var mı? Şöyle çok uzatmadan etkili anlatan, konuları atlamayan bir hoca aranıyor

10URR

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Vatandaşlık için video önerisi olan var mı? Şöyle çok uzatmadan etkili anlatan, konuları atlamayan bir hoca aranıyor
Konu özetli kitap videodan daha iyi ve zaman avantajlı eğer ilk defa vatandaslık gormuyorsan.

mnt

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
Konu özetli kitap videodan daha iyi ve zaman avantajlı eğer ilk defa vatandaslık gormuyorsan.
İlk defa görmüyorum ama unutmuşumdur hep. Çevir konu çevir soru görmüştüm güzele benziyordu fikir olarak kısa öz video bulamazsam öyle bir şeyden çalışırım.

Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
Maliye
Kpss WhatsApp grubu varsa beni ekleyebilir misiniz. Soru çözümü ve motivasyon amaçlı

mnt

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
Uzman kariyer'in denemeye değer alan denemelerini çok beğendim.(coğrafya, matematik) diğerlerini de alcam eminim iyidir. Süvari akademi'nin coğrafya optimum denemesini hiç beğenmedim, aşırı alan bilgisi sormuşlar. hocam da çözme bunu dedi kızdı :) almayı düşünenler varsa fikir olsun.

10URR

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Allah utandırmasın...

Calimeroo

Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Uzman kariyer'in denemeye değer alan denemelerini çok beğendim.(coğrafya, matematik) diğerlerini de alcam eminim iyidir. Süvari akademi'nin coğrafya optimum denemesini hiç beğenmedim, aşırı alan bilgisi sormuşlar. hocam da çözme bunu dedi kızdı :) almayı düşünenler varsa fikir olsun.
Konulari bitirdinizmi hocam denemeye gecmissiniz ne guzel. Kac net birakiyosunuz