2018/[Sözleşmeli] Ticaret Bakanlığı - Yedek Atama Süreci

simnis

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
gelirse unutmam kardeşim seni eywallhda artık umut felan kalmadı bu kaçıncı ben bile hatırlamıyorum. İşallh dediğiniz gibi olur teşekkürler
Mülakat günü 4-5 kişi ile tanışmıştım. 5 kişi grup halinde bekliyoruz sohbet ediyoruz. 3 kişi çalışmıyor. Ben ve bir Ankaralı arkadaş özel sektör çalışanıyız. Diğer 3 tanesi başka kurumlarda mülakata girmiş sonuçlarını bekliyor. Hatta mülakata girecekleri kurumlar da var daha. Bu 3 arkadaşın mülakata gelme sebebi diğer kurumlar olana kadar elimde bir iş olsun. Diğerlerinden herhangi birinden olumlu sonuç çıkarsa gümrükte işe dahi başlamayız dediler. Biz diğer 2 kişi ise olsun da başka yer gözümüz görmüyor. Benim olmadı inş diğer arkadaşın olmuştur. Mülakat günü sağdan soldan kulak misafiri olduğum duruma göre %20 gibi bir feragat olacak diye tahmin ediyorum. Kimisi iyi araştırınca meslekten korkacak. Kimisi başka kurumlara gidecek ya da gitti. Size her türlü sıra gelecek. Ki kuradan sonra ve işe başladıktan sonra bırakan daha da çok olacak. Yedekleri az tutarak son şansı olan insanların ahını aldılar burası kesin. Forum da bir çok arkadaş bu konuda mağdur. Ben son yedek dahi olsam evraklarımı yapıyordum şu an.

Son düzenleme:

41döners

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Mülakat günü 4-5 kişi ile tanışmıştım. 5 kişi grup halinde bekliyoruz sohbet ediyoruz. 3 kişi çalışmıyor. Ben ve bir Ankaralı arkadaş özel sektör çalışanıyız. Diğer 3 tanesi başka kurumlarda mülakata girmiş sonuçlarını bekliyor. Hatta mülakata girecekleri kurumlar da var daha. Bu 3 arkadaşın mülakata gelme sebebi diğer kurumlar olana kadar elimde bir iş olsun. Diğerlerinden herhangi birinden olumlu sonuç çıkarsa gümrükte işe dahi başlamayız dediler. Biz diğer 2 kişi ise olsun da başka yer gözümüz görmüyor. Benim olmadı inş diğer arkadaşın olmuştur. Mülakat günü sağdan soldan kulak misafiri olduğum duruma göre %20 gibi bir feragat olacak diye tahmin ediyorum. Kimisi iyi araştırınca meslekten korkacak. Kimisi başka kurumlara gidecek ya da gitti. Size her türlü sıra gelecek. Ki işe başladıktan sonra bırakan da çok olacak. Yedekleri az tutarak son şansı olan insanların ahını aldılar burası kesin. Forum da bir çok arkadaş bu konuda mağdur. Ben son yedek dahi olsam evraklarımı yapıyordum şu an.
Benimle mülakata giren 6 kişi vardı ise ben hariç hepsi memurdu. Diğer arkadaşları bilmiyorum ama tanıştıklarından ikisi zaten girdi, ben yedekteyim, daha da kötüsü işi olmayıp yedeğe alınmayanlar. Büyük haksızlık gerçekten. Çalışanlar girmesin demiyorum ama şartları uygunsa çalışmayan öncelikli olmalı diyorum.

simnis

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Benimle mülakata giren 6 kişi vardı ise ben hariç hepsi memurdu. Diğer arkadaşları bilmiyorum ama tanıştıklarından ikisi zaten girdi, ben yedekteyim, daha da kötüsü işi olmayıp yedeğe alınmayanlar. Büyük haksızlık gerçekten. Çalışanlar girmesin demiyorum ama şartları uygunsa çalışmayan öncelikli olmalı diyorum.
Memur olan arkadaş zaten halihazırda olan memurluğu ile 1 kişinin yerini dolduruyor. Sonra tekrar atanıp 1 kişinin daha yerini dolduruyor. Burada yapmayacağı mesleklere başvuru yapıp insanların şansını yok eden kişiler gerçekten nelere sebep olduğunun farkında değiller. Madem çalışmayacaksın neden başvuruyorsun, neden mülakata geliyorsun. Sen olmasan başka insanların şansı olacak. Sen olmasan diğerleri girecek. Torpilden bahsedenler bundan da bahsetmeli. Ben özel sektör çalışanı olarak işim ve maaşımdan memnun olsam açıkçası devlete başvurmam. Ki yaşa takıldım artık gümrük hayal bundan sonra. Bu alımda da resmen günler ile yırtmıştım yaştan. Bir daha şansım olsa bu kadar üzülmezdim. Daha önce 2 defa denedim olmadı. İlk defa şansım oldu o da yalan oldu :)

41döners

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Memur olan arkadaş zaten halihazırda olan memurluğu ile 1 kişinin yerini dolduruyor. Sonra tekrar atanıp 1 kişinin daha yerini dolduruyor. Burada yapmayacağı mesleklere başvuru yapıp insanların şansını yok eden kişiler gerçekten nelere sebep olduğunun farkında değiller. Madem çalışmayacaksın neden başvuruyorsun, neden mülakata geliyorsun. Sen olmasan başka insanların şansı olacak. Sen olmasan diğerleri girecek. Torpilden bahsedenler bundan da bahsetmeli. Ben özel sektör çalışanı olarak işim ve maaşımdan memnun olsam açıkçası devlete başvurmam. Ki yaşa takıldım artık gümrük hayal bundan sonra. Bu alımda da resmen günler ile yırtmıştım yaştan. Bir daha şansım olsa bu kadar üzülmezdim. Daha önce 2 defa denedim olmadı. İlk defa şansım oldu o da yalan oldu :)
Hocam bu fikrim özel sektörde çalışanlar için değil de devlette halihazırda memur arkadaşlar içindi. Bilemiyorum başvuran kişilerden ziyade seçenler haksızlık yapıyor bence. Yaşınız kaç ki sorması ayıp? Yaş sınırı yazmamış ki muhafaza hariç?

simnis

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Hocam bu fikrim özel sektörde çalışanlar için değil de devlette halihazırda memur arkadaşlar içindi. Bilemiyorum başvuran kişilerden ziyade seçenler haksızlık yapıyor bence. Yaşınız kaç ki sorması ayıp? Yaş sınırı yazmamış ki muhafaza hariç?
Ben muhafaza istiyordum. Diğerleri ptt de masa başı çalışmaktan farksız geliyor. Ben sahayı seviyorum. Yaş 30 oldu :)

41döners

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Ben muhafaza istiyordum. Diğerleri ptt de masa başı çalışmaktan farksız geliyor. Ben sahayı seviyorum. Yaş 30 oldu :)
Olsun muayeneye başvurursunuz o da saha yanlış bilmiyorsam. Hakkınızda hayırlısı olsun asla vazgeçmeyin.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
Mülakat günü 4-5 kişi ile tanışmıştım. 5 kişi grup halinde bekliyoruz sohbet ediyoruz. 3 kişi çalışmıyor. Ben ve bir Ankaralı arkadaş özel sektör çalışanıyız. Diğer 3 tanesi başka kurumlarda mülakata girmiş sonuçlarını bekliyor. Hatta mülakata girecekleri kurumlar da var daha. Bu 3 arkadaşın mülakata gelme sebebi diğer kurumlar olana kadar elimde bir iş olsun. Diğerlerinden herhangi birinden olumlu sonuç çıkarsa gümrükte işe dahi başlamayız dediler. Biz diğer 2 kişi ise olsun da başka yer gözümüz görmüyor. Benim olmadı inş diğer arkadaşın olmuştur. Mülakat günü sağdan soldan kulak misafiri olduğum duruma göre %20 gibi bir feragat olacak diye tahmin ediyorum. Kimisi iyi araştırınca meslekten korkacak. Kimisi başka kurumlara gidecek ya da gitti. Size her türlü sıra gelecek. Ki kuradan sonra ve işe başladıktan sonra bırakan daha da çok olacak. Yedekleri az tutarak son şansı olan insanların ahını aldılar burası kesin. Forum da bir çok arkadaş bu konuda mağdur. Ben son yedek dahi olsam evraklarımı yapıyordum şu an.
Kardeşim etkinlik yapalım resmen hakkımız gasp edildi,dediğin gibi başka devlet kurumunda çalışanlar,dogu görevinden ve başka kurumları kazanıp feragat edecekleri sayarsak 300 bulur geçer bile sayı hakkımızı arayalım bizim son şansımızdı suçumunuz ne bi şeyler yapmamız lazım bizim ülkemizde ağlamadan bi şey olmuyo maalesef etkinlikle yedek sayısını çoğaltabilirz.

simnis

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Kardeşim etkinlik yapalım resmen hakkımız gasp edildi,dediğin gibi başka devlet kurumunda çalışanlar,dogu görevinden ve başka kurumları kazanıp feragat edecekleri sayarsak 300 bulur geçer bile sayı hakkımızı arayalım bizim son şansımızdı suçumunuz ne bi şeyler yapmamız lazım bizim ülkemizde ağlamadan bi şey olmuyo maalesef etkinlikle yedek sayısını çoğaltabilirz.
Biz sonuçların açıklanması için çok etkinlik yaptık ve meyvesini aldık. Ama katılım o zaman bile az oluyordu. Yine haber sitelerine yazabiliriz. Kazanan arkadaşlar da destek olursa yedek sayılarının artırılması için belki bir şeyler olur.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
Biz sonuçların açıklanması için çok etkinlik yaptık ve meyvesini aldık. Ama katılım o zaman bile az oluyordu. Yine haber sitelerine yazabiliriz. Kazanan arkadaşlar da destek olursa yedek sayılarının artırılması için belki bir şeyler olur.
Yazalım kardeşim elimizden gelen ne varsa yapalım bizim gibi bu işi canı gönülden isteyen insanlar her zaman destek olacaktır,bu işi organize etmek lazım sadece katılım ne kadar olabilirse artık önemli olan sesimizin duyulması

41döners

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
@anılcan hocam ne zamana kadar yedek geçerli? Yani çağırılma ihtimalimiz var.

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
1 - Asil Adayların Evrak Teslim Süreci

2 - Asil adaylardan feragat edenlerin yerine yedek çağrılması ve evrak teslim süreci

3 - Asil ve bir kısım yedek Adayların Kura Çekimi

4 - Asil ve bir kısım yedek Adayların Atama Onayları

işlemleri gerçekleştikten sonra

5 - Kuradan sonra feragat eden adayların yerine yedek adayların çağrılması

6- Yedek adayların evrak teslim, kura çekimi, atama onayı.

---------------------------------------------------------------------

1 - Asil Adayların Evrak Teslim Süreci
2 - Asil adayların evrak teslim süreci
3 - Asil adayların kura çekimi
4- asil adayların atama onayları

işlemleri gerçekleştikten sonra

5 - Kuradan sonra feragat eden adayların yerine yedek adayların çağrılması

6- Yedek adayların evrak teslim, kura çekimi, atama onayı.

bu iki yöntemden biri tercih edilerek yedek atama süreci yapılıyor. son 2 alımdır . ilk 6 seçenekteki gibi süreç işledi.

yine o şekilde olacağını tahmin ediyorum.
@41döners

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
tüm feragatlar belli olduktan sonra hemen çağrılırsınız. asillerin atama onayları geldikten en geç 1 hafta sonraya kadar süreç işler.
hocam bize de yardımcı olur musunuz muhafaza da yedek sayısı çok çok az etkinlikle yedek sayısını artılmasını talep edicez umarım faydası olur desteğinizi bekliyoruz.

41döners

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Hayır hocam şunu demek istedim, eğer Feragat eden yok diyelim herkes yerlerine dağıldı işe başladı yedeklik bir sonraki alıma kadar devam eder mi? Yani işe başlandıktan sonra istifa eden olursa da bizi çağırırlar mı? Gerçi olmaz da olsa?

simnis

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Hayır hocam şunu demek istedim, eğer Feragat eden yok diyelim herkes yerlerine dağıldı işe başladı yedeklik bir sonraki alıma kadar devam eder mi? Yani işe başlandıktan sonra istifa eden olursa da bizi çağırırlar mı? Gerçi olmaz da olsa?
Yok ben de @anılcan a sordum aslında. Sen arada alıntılı olduğun için sana gibi oldu :)

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
hocam bize de yardımcı olur musunuz muhafaza da yedek sayısı çok çok az etkinlikle yedek sayısını artılmasını talep edicez umarım faydası olur desteğinizi bekliyoruz.
umarım başarılı olursunuz, ben buradan destek olacağım.

Kurum, feragatlar yedeklerden çok fazla olursa ne gibi bir yöntem izler? Ben muhafaza memurluğunda feragatın fazla olacağını düşünüyorum.
feragatlar yedekten daha fazla olursa kadrolar boş kalır. yeni çağrılanlar olmaz. bir sonraki alımda açık kapatılır.

bir sonraki alıma kadar devam etmez. istifa eden olursa ki bir iki tane gördüm yeni yedek çağrılmaz.

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Muhafaza 6. Yedeğim gelir diye düşünüyorum ama asillerin kurasından sonra mı olur evrak teslimlerinden sonra mı

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Muhafaza 6. Yedeğim gelir diye düşünüyorum ama asillerin kurasından sonra mı olur evrak teslimlerinden sonra mı
Merhaba, 6. Yedeksiniz çok büyük ihtimalle asillerin evrak teslim işleminden sonraki feragatlar sonrasi cagrilirsiniz. Asillerle birlikte kuraya girersiniz.

Biraz konuyu inceleyin 2. Sayfada yedeklerin çağrılmasına yönelik 2 farklı uygulama var bilgi sahibi olursunuz

ozgrcck

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
Haklarından feragat edenler için nasıl bı yaptırım oluyor merkeziden üniversiteye atanmış birisi evrak teslimi yapmış ve gümrük olmuş evrak teslimi yapıp kura sonucunda gitmezse diğer kurumu etkiler mi bilen yardımcı olsun