2018 yks iibf iş durumu

Ghost22

Yeni Üye
Eğitim
Ön Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İktisat
Önceklikle merhaba herkese ben lise 4 mezunuyum bu haftasonu sınava gireceğim. Siyaset bilimi düşünüyordum puanımın yetmediği için iibf bölümleri düşünüyorum amacım kamuda bir yere girmek önceliğim kaymakamlık cocukluk hayallerimden bir tanesi.Ama şuan okuyup da işsiz kalmaktan korkuyorum yada kafamı duvarlara vurmaktan aileme mahçup olmaktan iktisat ve maliye var kafamda ikisinden biri uludağ üni yada sakarya üni . Ben yapabileceğime inanıyorum ama siz tecrübeli büyüklerimden biraz tavsiye almak istiyorum.Referansın olması gerektiğini öğrendim aslında akrabalarım var 1.dereceden akrabam olan vali ve kaymakam var bu referansım iş durumumu etkiler mi sizce nasıl bir yol izlemeliyim sınavıma 4gün kaldı ve kendimi kötü hissetmeye başladım.

Fok balıkları çok yalnız

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer
iibf’den koşarak uzaklaş bence. Biyoloji okuyup formasyon alabilirsin. Ya da kimya... açıköğretimden adalet okuyup dgs ile hukuka geçebilirsin. İlla vali, kaymakam olacam diyorsan hangi bölüm mezunlarından olunuyo ona bak, eğer açıköğretimde varsa o kadar zahmet edip okula girmeye gerek yok. Arkadaşım açıköğretim mezunu ve şu anda bir market zincirinin bölge müdürü mesela.

Ben istatistik mezunuyum. Evet, fen-edebiyat. Ama sağ olsunlar benim de yolumu buraya düşürdüler. Girerken ne için girdim, mezun olduğumda halime bak. Burası Türkiye, biraz da şansının yaver gitmesi gerek.

Bu arada referans pis, ööö, öcü... öyle şeyler bize göre. Hobi olarak yine kullan ama fazla dillendirme linç edilirsin. Ayrıca referand değil torpil.

Allah yardımcın olsun. İnşallah istediklerine bir an önce kavuşursun.
Önceklikle merhaba herkese ben lise 4 mezunuyum bu haftasonu sınava gireceğim. Siyaset bilimi düşünüyordum puanımın yetmediği için iibf bölümleri düşünüyorum amacım kamuda bir yere girmek önceliğim kaymakamlık cocukluk hayallerimden bir tanesi.Ama şuan okuyup da işsiz kalmaktan korkuyorum yada kafamı duvarlara vurmaktan aileme mahçup olmaktan iktisat ve maliye var kafamda ikisinden biri uludağ üni yada sakarya üni . Ben yapabileceğime inanıyorum ama siz tecrübeli büyüklerimden biraz tavsiye almak istiyorum.Referansın olması gerektiğini öğrendim aslında akrabalarım var 1.dereceden akrabam olan vali ve kaymakam var bu referansım iş durumumu etkiler mi sizce nasıl bir yol izlemeliyim sınavıma 4gün kaldı ve kendimi kötü hissetmeye başladım.