2019 /2 çeko atamasında tercih vermeyenler veya son merkezi atamayı bekleyenler ...

hattat02

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
son merkezi atamayı bekleyen çekocular puan ve branş sıranızı yazar mısınız??
karma iibf den atanan çekocular puanınızı ve branş sıranızı yazarsanız branş sıralaması güncellenmesi geç olduğu için kimler kaç puanla atandı karma iibf den ...
yardımcı olalım birbirimize... önümüzü görmek için

kimler kaldı bilelim...

Mstfksck

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Puanım 83,66 branş sıralamam güncellenmemiş haliyle 131. Son atamayı bekliyorum üçüncü atamayı 0,23 puanla kaçırdım

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Puan 82,180 Branş sıralaması 215.
Merkeziden beklentim yok. Açıktan alımları bekliyorum

Mstfksck

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
ÇEKO
son merkezi atamayı bekleyen çekocular puan ve branş sıranızı yazar mısınız??
karma iibf den atanan çekocular puanınızı ve branş sıranızı yazarsanız branş sıralaması güncellenmesi geç olduğu için kimler kaç puanla atandı karma iibf den ...
yardımcı olalım birbirimize... önümüzü görmek için

kimler kaldı bilelim...
Sizde puanınızı ve sıralamanızı yazar mısınız

hattat02

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Sizde puanınızı ve sıralamanızı yazar mısınız
Tabiki hocam benim puan 81.95174 branş 227

Hocam sizin puanla benim puan arasında toplam 94 kişi var ve bu 94 kişinin yaklaşık yarısının
Adalet bak. alımında katiplik ikm mübaşir vs kendi memleketini kazanan olmuşsa açıktan alımda son merkezî memleketi açmamışsa tercih vermez diye düşünüyorum hocam ..

hattat02

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Branşta 94. Olan kişi var SGK ya atanmış 84.6 ile bence karamsar olmaya gerek yok hocam inşallah çok alım olacak SGK yine alacaktır ..

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Hocam karamsar olup modunuzu düşürmek istemem ama, ülkenin hali ortada sgk alım yapar mı bidaha belli olmaz. Alsa bile son aklımdaki sayıyı geçmez. Merkeziden bizim puanlara sıra gelmez. Benim tek umudum PTT ve bidahaki katiplik sınavı. Onlar da şans artık. En iyisi yeniden kpssye çalışmak.

hattat02

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Hocam karamsar olup modunuzu düşürmek istemem ama, ülkenin hali ortada sgk alım yapar mı bidaha belli olmaz. Alsa bile son aklımdaki sayıyı geçmez. Merkeziden bizim puanlara sıra gelmez. Benim tek umudum PTT ve bidahaki katiplik sınavı. Onlar da şans artık. En iyisi yeniden kpssye çalışmak.
Tabiki oturup ilan beklemiyorum hocam katiplik mülakat sonucu bekliyorum bir yandan adalet okuyorum hukuka geçiş için kpss ye çok oldu başlayalı katiplik olsa da son merkezi tercih vereceğim çünkü kurum sayısı yani alternatif çok olacak ayrıca sgk az aldı ihdas edilen kadro sayısı bu alimlardan fazla idi o yüzden 2020 bütçesi ile sgk son merkezi sayıyı artırır ve alternatif kurumlar da ekleneceği için kit vs yüksek puanlı iibfliler sgk ve üniv. gibi yerleri en son düşünür alternatif çok olacağı için ümitliyim ben bir duyum da vardı dhmı iibf den yüklü alım yapacak diye söyleyen kişi 3. Merkezi için dhmi için söylediği doğru çıktı sağlam yerden bilgi aldım demişti yine doğru çıkacağını düşünüyorum 81. 8 e düşer bu sefer hocam ınşallah güzel dusunelim güzel olsun... karamsar olmayalım hocam..

Mstfksck

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Tabiki oturup ilan beklemiyorum hocam katiplik mülakat sonucu bekliyorum bir yandan adalet okuyorum hukuka geçiş için kpss ye çok oldu başlayalı katiplik olsa da son merkezi tercih vereceğim çünkü kurum sayısı yani alternatif çok olacak ayrıca sgk az aldı ihdas edilen kadro sayısı bu alimlardan fazla idi o yüzden 2020 bütçesi ile sgk son merkezi sayıyı artırır ve alternatif kurumlar da ekleneceği için kit vs yüksek puanlı iibfliler sgk ve üniv. gibi yerleri en son düşünür alternatif çok olacağı için ümitliyim ben bir duyum da vardı dhmı iibf den yüklü alım yapacak diye söyleyen kişi 3. Merkezi için dhmi için söylediği doğru çıktı sağlam yerden bilgi aldım demişti yine doğru çıkacağını düşünüyorum 81. 8 e düşer bu sefer hocam ınşallah güzel dusunelim güzel olsun... karamsar olmayalım hocam..
Ağzınızdan bal damlıyor hocam

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Arkadaşlar merhaba, bidahaki alımda kaç çekocu alınır tahmini veya duyumu olan var mı? Çekocular yeniden hazırlanıyor mısunuz?

Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Kurumlara dağıtılan kadro dağılımlarının bizim atamaya etkisi var mi sgk ya 1495 kadro verilmiş

Mstfksck

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Kurumlara dağıtılan kadro dağılımlarının bizim atamaya etkisi var mi sgk ya 1495 kadro verilmiş
Sgk ya 1495 kadro alınacak haberini bende gördüm ancak resmi kaynaklardan verilmii bir haber değil sanırım o yüzden haber doğru mu acaba

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Sizce 2020/1 e kaç kişilik sgk alımı yapılır? 100 ü bulur mu acaba? 1453 ün uzmanlık gibi kadrolara daha fazla ayrılacağını düşünüyorum.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Sgk ya 1495 kadro alınacak haberini bende gördüm ancak resmi kaynaklardan verilmii bir haber değil sanırım o yüzden haber doğru mu acaba
SGK da o 1495 den başka kendi verecekleri kadro da vardır önümüzdeki merkezi alım için ayırdıkları,, bu 1495 den diğer kurum içi kadroları(uzman,denetmen vs.) çıkarırsak gene bi 150-200 kadro temmuz alımı için gelse... çok iyi olur yani. Sırf SGK merkezide İİBF' ye 400-500 arası bi kadro açsa keşke şahane olur ne diyelim.(buna bile şahane diyoruz ama napalım başka da)
Şu son atamada keşke sağlam bir kadro gelse, kurumlardan emekli olan da çok, bunun dışında ihtiyaç da çok ve ayrıca yaklaşık 2 senedir alım yapmayan mülakatlı İİBF den alan kurumlar da bari merkeziye dönse de belli bir puanın üzerinde alıp hak eden herkes atansa.

Son düzenleme:

Mstfksck

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
ÇEKO
3004 kodundaki önlisans sosyal güvenlik bölümü mezunları 1495 kadronun kendilerine verilmesi için etkinlik yapıyor biz çeko mezunları olarak birşeyler yapamaz mıyız ?

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
3004 kodundaki önlisans sosyal güvenlik bölümü mezunları 1495 kadronun kendilerine verilmesi için etkinlik yapıyor biz çeko mezunları olarak birşeyler yapamaz mıyız ?
Öyle bişey mümkün olamaz hocam istedikleri kadar etkinlik yapsınlar