2019 PTT SINAVLARINA HAZIRLIK

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
2018/1'de olmadı insallah 2019'daki alımlarda daha sıkı ve verimli bir çalışma ile başarılı oluruz.

Bu postta alım olana kadar sınava hazırlık kampı kuralım. Herkes çalışma yöntemini ve notlarını paylaşabilir.

Takip ettiğim tek PTT Aday hesabı ise budur. Dileyen takip edebilir.

Görev zor Allah yardımcımız olsun :)

Son düzenleme:

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
2018/1 Kontenjanlarinin %60'ı boş kaldı. Yeni alım için güzel bir fırsat.

Sanırım seneye yüklü bir alım bizi bekliyor

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
2018/1'de olmadı insallah 2019'daki alımlarda daha sıkı ve verimli bir çalışma ile başarılı oluruz.

Bu postta alım olana kadar sınava hazırlık kampı kuralım. Herkes çalışma yöntemini ve notlarını paylaşabilir.

Takip ettiğim tek PTT Aday hesabı ise budur. Dileyen takip edebilir.

Görev zor Allah yardımcımız olsun :)
Hocam şartları nelerdir ? kpss sınavı barajı aranıyor mu yoksa her dileyen sınav ücretini yatırıp girebiliyor mu ? ve konular gk - gy ağırlıklı mı ? yani statü şartı yok mu ?

YarbayMurat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
2018/1 Kontenjanlarinin %60'ı boş kaldı. Yeni alım için güzel bir fırsat.

Sanırım seneye yüklü bir alım bizi bekliyor
kontenjanların %60 ının boş kaldığı bir alımda 87,76 ile 3. yedekte beklemek . Ben başka bir ülkede yaşayamam :D :D

C-hyptia

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
ben bu ptt olayını cözemedim giren pişmanım diyor giremeyen yeni alım için hazırlanıyor

YarbayMurat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
taşeronlarınkiler hariç boş kadrolar yedeklere verilmeli.....
kontejanları çok adaletsiz dağıtmışlar hocam binlerce mezunu olan bölümleri düz gişe adında 2 kişi kontejan ayırırken bugün AÖF den bile daha bu sene mezun verecek olan lojistiğe 15 er kontejan verip 60 ile asil atandılar kı baraj zaten 60 . bu kontejanları ayarlayan kurul hangi kafa ile bu sayıları belirliyor anlamakta güçlük çekiyorum. sonuç olarak tüm bölümleri hesaba katarak Antalya da 14. veya 15 . olarak açıktayım :D :D

leonardodakmanyonu

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
ptt eskiden neredeyse tamamen iibfden alıyordu.sessizliğimiz sayesinde diğer branşların yanında kuş kadar kadrolara kaldık.kamu yönetimi ve birkaç bölüme kadro bile açılmamıştı baskılar sonucu sonradan açtılar, ilan değişti falan filan unutmayın bunları.sınava çalışıyormuşsunuz da bunuda aklınızda bulundurun,pttde gişe ve büro için kadro garanti değil artık iibfliler için, rüyalardan uyanın!ikametgah şartı vs oralara hiç girmiyorum bile!

sonraki alımda "yeteri kadar pazarlamacımız var, sadece banka sigorta ve lojistik alacağız" derlerse eğer ne olacak bunu iyi düşünün, kulağınıza küpe olsun!

esas nokta kadro sayısı!!kadro az gelirse yine şekil A da olduğu üzere 80 li puanlarla yedeklerde beklerken 60 ile kazananları ve boş kalan kadroları uzaktan hoş sedalarla seyrederiz.

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
Yeni alım kapıda :)

umutsuzmutsuz

Yok Hükmünde
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
ben bu ptt olayını cözemedim giren pişmanım diyor giremeyen yeni alım için hazırlanıyor
Çözemicek bisi yok arkadasım ptt de çalısma sartları ağırr sürekli işlem halindesin, müdürler çok baskı yapıo, tatil yok bayram yok seyran yok. Hani diolar ya anlatılmaz yasanır...... Bende 10 ay oldu çalısıyorm, çok şükür işkura yerlestim istifa edecem. PETETE KÖTÜ BİYER AMA İŞSİZLİK ONDANDA KÖTÜ...

Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
Elimizden geleni yapcaz

leonardodakmanyonu

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
inşallah iibf kitlesinin es geçilmeyeceği bir alım olur.

her işin ayrı zorluğu var evet. ama sonuçta devlet kurumu ve ayın 15i dedimi maaş yatıyor değil mi?ne kqdar kötü olabilirki.daha iyi yerler olursa geçin tabi neden geçmeyesiniz.herkes sevdiği işi yapabilse keşke.

Eğitim
Ön Lisans
Üni
Ankara Sosyal Bilimler Ünv.
Bölüm
Siyaset Bilimi
Öncelikle bu işi sevip sevmeyeceğiniz önemli. Maaşı güzel falan değil bana kalırsa. Ülke standartlarımıza göre asgariden yüksek sadece. Düzenli ve rutin bir iş. Beğenirseniz yapın.

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
Baraj 50 Olabilir. Kaynak BURASI