2019 PTT SINAVLARINA HAZIRLIK

leonardodakmanyonu

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
Hocam kpss puanıyla ihs'li alındığını (Diğer kurumlar için konuşuyorum) hiç duymadım. Ki zaten kpss puanıyla alınmasını istemem şahsen. Çünkü puanı elde eden zaten kurumdan kuruma atlıyor. Olan biz Ptt isteyenlere oluyor. Geçen seneki sistemi herkes eleştirdi ama bölüm ayrımı hariç sanki daha hakkaniyetli oldu.
hocam botaş büro personeli işçi olarak alıyor 4857 ye tabi olmasına rağmen onlar da bile kpss şartı var.

kpss dikkat edin memur seçme sınavı değil kamu personeli seçme sınavı.yani kapsamı çok geniş.

kpss mutlaka olmalı.kurumdan kuruma atlıyosa atlattırtmasınlar.adama o hakkı verirlerse adamda atlar.merkezi atamaya geçsinler bakalım atlayabiliyor mu görelim.

kendi sınavını yapacaksa da istediği bölümlere öncelik versin sıralasın adalet bakanlığı gibi.en azından kadrolar boş kalmaz.ne oldu şimdi kadroların yarısı boş kaldı.yüksek puanlılar dışarıda kaldı.

leonardodakmanyonu

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
"2023'e kadar peyderpey personel alınacak"
Bozgeyik, bazı basın organlarına yansıyan haberler nedeniyle PTT AŞ'nin hemen bu yıl personel alımı yapacağı gibi yanlış bir algı oluştuğunu ifade etti.
Buna dayalı olarak basında asılsız haberler yer aldığına dikkati çeken Bozgeyik, söz konusu alımlara ilişkin şu bilgileri verdi:
"Asırlık çınar PTT AŞ'yi daha da büyütmek için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 vizyonu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan'ın desteğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şirketimizi daha nitelikli bir noktaya taşımak için 2023 yılına kadar çizdiğimiz hedefler doğrultusunda ihtiyaç oldukça personel alımı planlıyoruz. İstihdam seferberliği kapsamında geçen yıl alım süreci yaşanmış olup, bu yıl için ihtiyaç oluştuğu takdirde personel alımına ilişkin ilanı şirketimizin kurumsal web sitesinden duyuracağız."
Mesleki Yeterlilik Kurumu ile imzalanan protokolle posta ve kargo sektörünün meslek standardının belirleneceğini vurgulayan Bozgeyik, "Böylece 2023 yılına kadar çizdiğimiz hedefler doğrultusunda ihtiyaç oldukça personel alımı gerçekleştireceğiz." dedi.
Kenan Bozgeyik, sosyal medya ve bazı basın organlarında yer alan "PTT'ye personel alımı" içerikli haberlere itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti.

Altı çizili cümleler tezat oluşturmuyor mu?

Bu yıl personel alımı yapılacağı gibi yanlış bir algı oluşturuluyor deniyor ve bu yıl alım olmayabileceği sinyali veriliyor.

Akabinde de bu yıl ihtiyaca göre alım olabileceğinden söz ederek zaten kendileri bir algı oluşturmuş olmuyor mu?

Ben mi yanlış yorumluyorum acaba?Çok önemli bir açıklama.Başka yorumu olan?

Ayng06

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Maliye
"2023'e kadar peyderpey personel alınacak"
Bozgeyik, bazı basın organlarına yansıyan haberler nedeniyle PTT AŞ'nin hemen bu yıl personel alımı yapacağı gibi yanlış bir algı oluştuğunu ifade etti.
Buna dayalı olarak basında asılsız haberler yer aldığına dikkati çeken Bozgeyik, söz konusu alımlara ilişkin şu bilgileri verdi:
"Asırlık çınar PTT AŞ'yi daha da büyütmek için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 vizyonu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan'ın desteğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şirketimizi daha nitelikli bir noktaya taşımak için 2023 yılına kadar çizdiğimiz hedefler doğrultusunda ihtiyaç oldukça personel alımı planlıyoruz. İstihdam seferberliği kapsamında geçen yıl alım süreci yaşanmış olup, bu yıl için ihtiyaç oluştuğu takdirde personel alımına ilişkin ilanı şirketimizin kurumsal web sitesinden duyuracağız."
Mesleki Yeterlilik Kurumu ile imzalanan protokolle posta ve kargo sektörünün meslek standardının belirleneceğini vurgulayan Bozgeyik, "Böylece 2023 yılına kadar çizdiğimiz hedefler doğrultusunda ihtiyaç oldukça personel alımı gerçekleştireceğiz." dedi.
Kenan Bozgeyik, sosyal medya ve bazı basın organlarında yer alan "PTT'ye personel alımı" içerikli haberlere itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti.

Altı çizili cümleler tezat oluşturmuyor mu?

Bu yıl personel alımı yapılacağı gibi yanlış bir algı oluşturuluyor deniyor ve bu yıl alım olmayabileceği sinyali veriliyor.

Akabinde de bu yıl ihtiyaca göre alım olabileceğinden söz ederek zaten kendileri bir algı oluşturmuş olmuyor mu?

Ben mi yanlış yorumluyorum acaba?Çok önemli bir açıklama.Başka yorumu olan?
Genel müdür öyle bir konusmus ki hem umutları azaltıyor hem umut artırıyor

leonardodakmanyonu

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
Genel müdür öyle bir konusmus ki hem umutları azaltıyor hem umut artırıyor
kesinlikle.sağlık bakanlığı çıktı mesela 23.000 alacaz dedi, içişleri şu kadar polis şu kadar bekçi rakam vererek çok net açıklamalar.Bu açıklama akıl bulandırıcı ve net değil.bu kadar netliklerin olduğu ortamda bu açıklama , olmadı.

erhanby

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Ben olayı şöyle yorumluyorum.

Halen 2018/1 Sgk atamalarının gerçekleşmediği ile alakalı malum.nette haber okudum. Konuyla alakası ne diyebilirsiniz. Şöyle ki;

*** Bildiğiniz üzere T.C başkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuda tasarrufa gideceğiz dedikten sonra tüm kamu daireleri alımları kıstı.

Ptt başkanı ve ulaştırma bakanlığı şu anda alım için Başkandan haber bekliyor. Aslında altı çizili cümleleri incelediğimde Kenan Bozgeyik alım olabilir veya olmayabilir demesinin sebebi budur. Aslında kurumda personel ihtiyacı çok. Ancak onay verilmeden de kesin bir ifade kullanmıyorlar.

Şu an ki durumda 2018/1 yedeklerinin bile yerleşebileceği meçhul. (Hemen asmayın beni. Tam tersi ihtimalde var).

Ben ümidi kestim. Çünkü alım olsa ile hem geç ilan gelebilir hem de sayı az olabilir.

Allah yardımcımız olsun.

leonardodakmanyonu

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ben olayı şöyle yorumluyorum.

Halen 2018/1 Sgk atamalarının gerçekleşmediği ile alakalı malum.nette haber okudum. Konuyla alakası ne diyebilirsiniz. Şöyle ki;

*** Bildiğiniz üzere T.C başkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuda tasarrufa gideceğiz dedikten sonra tüm kamu daireleri alımları kıstı.

Ptt başkanı ve ulaştırma bakanlığı şu anda alım için Başkandan haber bekliyor. Aslında altı çizili cümleleri incelediğimde Kenan Bozgeyik alım olabilir veya olmayabilir demesinin sebebi budur. Aslında kurumda personel ihtiyacı çok. Ancak onay verilmeden de kesin bir ifade kullanmıyorlar.

Şu an ki durumda 2018/1 yedeklerinin bile yerleşebileceği meçhul. (Hemen asmayın beni. Tam tersi ihtimalde var).

Ben ümidi kestim. Çünkü alım olsa ile hem geç ilan gelebilir hem de sayı az olabilir.

Allah yardımcımız olsun.
amin.

bu düşüncede mantıklı fakat az bir alım olacaksa göstermelik denebilecek kadar yani.böyle bir açıklama yapılıp kafaları neden karıştırılıyor aslında bu kısmına takıldım olayın.net bir şekilde mesela bu yıl alım yapacağız fakat rakam veremiyorum şeklinde bir açıklama yapılamaz mıydı ki yani?bu açıklama hiç yapılmasaydı da biz aynı belirsizlik içerisinde bekliyorduk zaten :)

Eğitim
Lisans
Üni
Niğde Ünv.
Bölüm
İşletme
Bu açıklamadan ben PTT 2019 yılında personel almayacağını anladım. Umutlarımız 2020ye artık.

Eğitim
Lisans
Üni
Niğde Ünv.
Bölüm
İşletme
Ayrıca açıklamayı okuduğumuzda PTT başkanının 2019 yılında personel ihtiyacı olursa alım yapacaz diyor. Büyük ihtimal PTT nin 2019 yılında personel ihtiyacı Yok. İnş 2020 senesinde alım olur.

Ayng06

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Maliye
Ayrıca açıklamayı okuduğumuzda PTT başkanının 2019 yılında personel ihtiyacı olursa alım yapacaz diyor. Büyük ihtimal PTT nin 2019 yılında personel ihtiyacı Yok. İnş 2020 senesinde alım olur.
Hocam ihtiyac her zaman var ptt de lakin bana kalırsa diğer arkadaşların dediği gibi onay bekleniyor. Çünkü sayın genel müdür açıklamasında sayın başkan ve ulastırma bakanı ile calısmalarımızı yürütüyoruz diyor. Zaten 2023 hedefleri dogrultusunda alım yapması gerekiyor aksi takdirde her yıl 15 bin alım yapması gerekecek bu yıl yapmazsa

leonardodakmanyonu

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
insan kaynakları personeli performans yapabilyorsa güzel puanlar yaparlar.

leonardodakmanyonu

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
verilen rakama göre öyle oluyor hocam 58 bin alım olacak diyorlar :) alım olacaktır yıl içinde ama gecikme olacak sanırım. kurum raporunda alıma çıkılacak diyor. kurum yalan söyleyecek değil
bencede alım olacak hissediyorum ama nasıl bi alım olur kaç kişi hangi bölümler olur hiçbir fikrim yok.

Ayng06

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Maliye
Arkadaşlar 58 bin alım hepsi gişe veya dağıtım değil. İştiraklere sınavsız alacaklar bir çoğunu.
Mutlaka öyledir hocam ama 20 bin civarı normal personel alınır sanırım bunu da yıllara bölersek 5000 alması lazım her yıl