2020'ye KİT için hazırlananlar

erensson

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
2020'ye KİT için hazırlananlar gelin bu başlık altında KİTlerde tayin durumu, maaşlar, çalışma ortamı vs. gibi konularda istişare edelim. Kim hangi KİT'i düşünüyor?

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
puanlar düşmüyor. en düşük 85 86 olacağını varsayarsak kaliteli bir kit memuru 1 2 puan fazlası kalacaktır. 87 diyorum. KİT tabanı. Çaykur alım yaparsa diğer KİTlere göre tabi daha düşük kalacaktır.

erensson

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
puanlar düşmüyor. en düşük 85 86 olacağını varsayarsak kaliteli bir kit memuru 1 2 puan fazlası kalacaktır. 87 diyorum. KİT tabanı. Çaykur alım yaparsa diğer KİTlere göre tabi daha düşük kalacaktır.
en düşük kapatan genelde çaykur gibi KİT'ler oluyor. 87 olabilir o da son atamada 87'yi görür diye düşünüyorum. ben de 2020'ye hazırlanacam KİT için. Puanların yüksek kapatması insanın biraz gözünü korkutuyor.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
en düşük kapatan genelde çaykur gibi KİT'ler oluyor. 87 olabilir o da son atamada 87'yi görür diye düşünüyorum. ben de 2020'ye hazırlanacam KİT için. Puanların yüksek kapatması insanın biraz gözünü korkutuyor.
çaykur da çakılı. ha nedir Muş'tan iyidir.. dene ama 3 4 ay max yap. zaten yapılırsa bir kaç ay sıkı çalışma yetiyor. Bence zevk almaya bak hayattan. o puanlar yüksek yani. yoksa ben de inan DHMİ çalışasım geliyor. Ya da A grubu.. işte atama yok+mülakatlar.. bezdiriyor.

erensson

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
çaykur da çakılı. ha nedir Muş'tan iyidir.. dene ama 3 4 ay max yap. zaten yapılırsa bir kaç ay sıkı çalışma yetiyor. Bence zevk almaya bak hayattan. o puanlar yüksek yani. yoksa ben de inan DHMİ çalışasım geliyor. Ya da A grubu.. işte atama yok+mülakatlar.. bezdiriyor.
Hacım devletin düz memura verdiği maaş hakikaten yetmiyor. Kira, günlük hayatın pahalılığı, bir şeylerin sahibi olmak ta istiyorsun. Bunun için KİT ya da A kadro kazanma zorunluluk oluyor

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Hacım devletin düz memura verdiği maaş hakikaten yetmiyor. Kira, günlük hayatın pahalılığı, bir şeylerin sahibi olmak ta istiyorsun. Bunun için KİT ya da A kadro kazanma zorunluluk oluyor
ha yani derin olamamak değil maaşın azlığı öyle mi.? maaş umrumda değil. özgürlük bağımsızlık daha önemli bence. her yerde bim a101 var:)

atlakblt

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Para pul hic onemi yok insanin az oldugu bir kurum yok mu bilen varmi

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
başkan sen bir yerlere kaybolma ya, 2019/2 icra memuru alırsa SGK fikir danışırız :D
Merak etme uzun yıllardır. Piyasanın içindeyim. Atanınca bırakmıştım. Son dönemde sizler için buradayım. Tabi, konuşuruz. Zaten icra memurluğu değişmediğinden ömürlük arkadaş kalınabiliyor. Seminerlerde senede bir hafta zaten görüşebiliriz:)

erensson

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
Para pul hic onemi yok insanin az oldugu bir kurum yok mu bilen varmi
PTT de yine seni tek başına kalacağın bir şubeye verirlerse yalnız takılırsın. ama sıkıcı olur öyle. kafa dengi arkadaşların çalıştığı kurum olsa tadından yenmez

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
Merak etme uzun yıllardır. Piyasanın içindeyim. Atanınca bırakmıştım. Son dönemde sizler için buradayım. Tabi, konuşuruz. Zaten icra memurluğu değişmediğinden ömürlük arkadaş kalınabiliyor. Seminerlerde senede bir hafta zaten görüşebiliriz:)
İlk hedef kit. Ama bakalım, nasip.

Cansıkıntısı1

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
2020 için çalışmaya başladınız mı? Benim hocam setini alan var mı? Geçen senenin seti ile aynı mıdır acaba

Cansıkıntısı1

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Bem başladım. Benim hocamın videolarını izliyorum. Yeni çıkan kitapları satılıyor mu bilmiyorum
İnternetten baktım 2020 basımları çıkmış. Ama içerik aynı oluyor genelde geçmiş seneyle ama fiyatı yüksek. Aynıysa 2018-2019 alacağım da fiyatı daha düşük