23 Haziran-2 Temmuz Tercih Süreci, Tahminler, Analizler [TEK BAŞLIK]

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Tek başlıkta toplamak faydalı olacaktır, özellikle de cinsiyet ayrımcılığı yapan, mücadeleci insanları provakatör olarak adlandıranları görünce de derli toplu bir şekilde püf noktaları vs. paylaşalım, tahminleri biz bize yapalım mantığı oluştu.

Tercihlerde yapılan en önemli hata, en çok istenen kurumların başa yazılması yerine pek istenmeyen yerlerin garanti gelir mantığıyla en üste yazılıp puanların çarçur edilmesidir. (KİT gelecek puandaki bir insanın atıyorum Bayburt Üniversitesi'ni en üste yazması gibi)

ÖSS'de de şahsen puanıma göre biraz daha yüksek yerleri başa yazmış, gelmesi garanti yerleri ortalara, en az istediğim yerleri en alta yazmıştım. Kuş kadar kadro var zaten, umarım alın terinizle emeğinizle aldığınız puanlarla en iyi yerlere atanırsınız.

Bence doğru tercihlerle 82,5+'ın atanma şansı mevcut. Gümrük'te olup KİT yazmayacaklar, PTT'de olup memleketine atananlar vs. sadece kendi civarını yazacaklardır. Şu meşhur A grubu etkisi de merak konusu. 82,5+ atanırsa A grubu etkisine inanırım.

83lü arkadaşlardan şartları elverenler TCDD vs. düşünmeli derim. 84+ zaten KİTler'e yüklenecektir.

B Grubu Merkezi Atamalar :
2012/2 Kpss Merkezi Memur Alımı : 722
2013/1 Kpss Merkezi Memur Alımı : 1781
2013/2 Kpss Merkezi Memur Alımı : 420
2014/1 Kpss Merkezi Memur Alımı : 388

Toplam Kpss Merkezi B Grubu : 3311

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Tek başıkta soru cevap olması güzel olmuş

kontess

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar, ben yeni üyeyim ve fikirlerinize ihtiyacım var. bölüm çeko, puan 83,718. Çeko bölümü mezunlarının tercih edebileceği kadro sayısı, tercih robotunda 62 ( gerçek dışı gibi görünsede ). Üstelik doğu batı hiç ayrım yapmaksızın tüm kadroları yazarsam bile 30 tercihin 29u doluyor sadece. Onda da 26 tanesi KİTler, 3 tanesi de üniversite kadrosu ( sakarya ve giresun üniv.) Yani en yüksek ve en düşük kapatan kurumlar, ortası yok maalesef :( Sizce üniversite kadrolarını da yazmak şartıyla bu puanla bir yere atanabilir miyim ? Fikirlerinize ihtiyacım var. Lütfen yardım edin...

vahican85

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
Arkadaslar bölüm ve puanlari ile hangi kurumu yazmak istediklerini ve secici olanlar nereleri yazip yazmak istemediklerini burada belirtirlerse belirleyici bir ölçüt olabilir. En azindan 82.5 83 arasi icin belki bir ihtimal ölçüt olabilir. Gordugum kadariyla içişleri vhki deki vardiya sistemi sıkıntı bazilari icin.

GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu vardiya sistemi nedir ben hala anlamadim anlayan varsa bi anlatsin Allah askina puan 82,741. Bence en sıkıntılı puan araligi da 82,5 83 araligi gibi şu süreç bi an önce bitsin de önümüzu gorelim stres hat safhada Allah yardimci miz olsun

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
ösym yı beklıyorum lısteyı hazırlamak ıcın zaten pazartesıye bır sey kalmadı.

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
telefonlara bakacaksiniz Gecenin bir yarısı

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
telefonlara bakacaksiniz Gecenin bir yarısı
DPB'nin yayınladığı kılavuzda yazıyor mu hocam?
@kontess: Giresun olabilir gibime geliyor senin için. Olan bütün üniversiteleri eksiksiz gediksiz yazmalısın, puan çok iyi, bölüm sıkıntılı.

vahican85

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
82.637 isletme ile herhangi bir çakılı kadro ?

GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kontess

Yeni Üye
DPB'nin yayınladığı kılavuzda yazıyor mu hocam?
@kontess: Giresun olabilir gibime geliyor senin için. Olan bütün üniversiteleri eksiksiz gediksiz yazmalısın, puan çok iyi, bölüm sıkıntılı.
evet bölüm oldukça sıkıntılı yazacağım zaten 3 tane üniversite kadrosu var olursa ya Sakarya Üni. yada Giresun Üniv. olur zaten ki onlar bile şüpheli..

çatırt

Yeni Üye
gümrüğe başvuruda diploma yüklenildiği için başvurunun kabul edilmeme durumu söz konusu olurmu?

özkan10

Herşeyin hayırlısı...
Eğitim
Lisans
Üni
Adnan Menderes Ünv..
Bölüm
Kamu Yönetimi
Vahican neden olmasin rizkin varsa olur gumruge basvurdun mu peki

özkan10

Herşeyin hayırlısı...
Eğitim
Lisans
Üni
Adnan Menderes Ünv..
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bende bu kadrolardan sonra basvurdum çünkü issizim alternatifim olsaydi basvurmazdim

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
hala acıklanmadı gumruk yarın mecburen acıklayacaklar ınsallah 30 unda mulakatlar baslayacak.