:(

kübraa

Yeni Üye
meslekler hakkında bilgi verebilirmisinz hangisini seçecegim konusunda kararsızım :(

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Özelde Bankacılık ;)

Kamuda soruyorsan puanın tuttuğuna at kendini :)

Aze

Yeni Üye
Bende henüz mezun olmadım ve bu konuda enazından mezun olan arkadaşlar bilgilendirse çokta güzel olur.
Okulda ortalamam iyi durumda bunun için okulda kalmayı istiyorum ama açıkcası o konuda da çok bilgi sahibi degilim.
Kpss A zor diye biliyorum ama isteyince olmayacak birşeyde yok. Gidebileceğiimiz ve en uygun meslekler biraz tanıtılsa fena olmaz :)

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bende henüz mezun olmadım ve bu konuda enazından mezun olan arkadaşlar bilgilendirse çokta güzel olur.
Okulda ortalamam iyi durumda bunun için okulda kalmayı istiyorum ama açıkcası o konuda da çok bilgi sahibi degilim.
Kpss A zor diye biliyorum ama isteyince olmayacak birşeyde yok. Gidebileceğiimiz ve en uygun meslekler biraz tanıtılsa fena olmaz :)
kesinlikle 4.snıfta dershaneye yazıl a grubu için hazırlan bilgilerin taze fazla zorlanmazsın.yoksa benim gibi b grbundan hazırlanırsan k.çı kırık ptt ye bile atanamazsın

Aze

Yeni Üye
Peki Aless mi Kpss A mı diye sorsam ? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Peki Aless mi Kpss A mı diye sorsam ? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?
ben çok birikimli donanımli biri değilim bu konularda.derslerini seviyorsan akademik ortam güzel çevrem iyi hocalar iyi diyorsan ales derim yyok mevki makam karizma biraz maddiyat düşünürsende kpss a derim de ben ne desem boş en güzel kararı sen verirsin yeter ki erken ver kararını...

Aze

Yeni Üye
Daha 2. snfım zaten ama çalışmak için geçte kalmak istemiyorum snuçta Aless de Kpss de çok kolay degil ve rakip oldukça fazla.
Dediğiniz gibi önemli olan erken karar verebilmek :) Ahh birde bu konuda detaylı bilgiye sahip olanlar yardımcı olsa dahada netleşir düşüncelerim.
Bana şuan Aless daha yakın geliyor ama onda da ömrünün sonuna kadar derslerle ugraşcaksın. Ben artık bianda işe atılp ders çalışmak istemiyorum.
Kararsızlık bu yönde. Kariyer söz konusu olsa okulda kalaakta bunu sağlamış olurum. Maaş desen oda aynı şekilde. Ama ama işte :)
Ayrıca çok teşekkür ederim yadımcı oldugunuz için.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Daha 2. snfım zaten ama çalışmak için geçte kalmak istemiyorum snuçta Aless de Kpss de çok kolay degil ve rakip oldukça fazla.
Dediğiniz gibi önemli olan erken karar verebilmek :) Ahh birde bu konuda detaylı bilgiye sahip olanlar yardımcı olsa dahada netleşir düşüncelerim.
Bana şuan Aless daha yakın geliyor ama onda da ömrünün sonuna kadar derslerle ugraşcaksın. Ben artık bianda işe atılp ders çalışmak istemiyorum.
Kararsızlık bu yönde. Kariyer söz konusu olsa okulda kalaakta bunu sağlamış olurum. Maaş desen oda aynı şekilde. Ama ama işte :)
Ayrıca çok teşekkür ederim yadımcı oldugunuz için.
Ne öğrenmek istiyorsun ki tek tek cevaplayım.

Aze

Yeni Üye
Mesela aless için enaz kaç almam gerekir?
Aynı şekilde yds içinde. Ve ben yabancı dil özürlü biri olaraktan ingilizceyi nasıl öğrenebilirim ?
Hangi kaynakları kullanmamı tavsye edersiniz.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
açıkcası sosyal bilimler de artık öyp ile girmek zor...öncelikle ingilizcen yoksa bu iş çok zor. sana düşen öncelikle ingilizce temel edinmek olmalı.

Ben ingilizce okudum gramerim iyidir ama pek sözcük bilgim yok..örneğin nette dolaşan, daylight videolarıyla başlayabilirsin çalışmaya. daha 2.sınıftasın imkanın varsa kurslara git, imkanın yoksa belediyelerin düzenlediği ücretsiz kurslara git...en öncelikli konun ingilizce olmalı...zira yüzbinlerce rakibin olacak sen mezun olduğunda..ve öyp ile girmek çok zor ingilizcesiz.

alesi bir tarafa bırak ingilizceye odaklan.

kaynak olarak Seyfi Hoca var onun notlarını edinebilirsin buradan.

https://www.facebook.com/ydskursu?ref=profile

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
@Aze konuyla alakasız da çerkes misin? :)

Aze

Yeni Üye
açıkcası sosyal bilimler de artık öyp ile girmek zor...öncelikle ingilizcen yoksa bu iş çok zor. sana düşen öncelikle ingilizce temel edinmek olmalı.

Ben ingilizce okudum gramerim iyidir ama pek sözcük bilgim yok..örneğin nette dolaşan, daylight videolarıyla başlayabilirsin çalışmaya. daha 2.sınıftasın imkanın varsa kurslara git, imkanın yoksa belediyelerin düzenlediği ücretsiz kurslara git...en öncelikli konun ingilizce olmalı...zira yüzbinlerce rakibin olacak sen mezun olduğunda..ve öyp ile girmek çok zor ingilizcesiz.

alesi bir tarafa bırak ingilizceye odaklan.

kaynak olarak Seyfi Hoca var onun notlarını edinebilirsin buradan.

https://www.facebook.com/ydskursu?ref=profile

Kesinlikle o konuda haklısınız. Önce ingilizceye agırlık vermeliyim enazından bu yaz tatilinde ingilizceye iyi kötü temel atmalıyım.
Attığınızı linkide not edindim bilee :) Çok teşekkür ederim..

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Kesinlikle o konuda haklısınız. Önce ingilizceye agırlık vermeliyim enazından bu yaz tatilinde ingilizceye iyi kötü temel atmalıyım.
Attığınızı linkide not edindim bilee :) Çok teşekkür ederim..

Seyfi Hoca bu işi en iyi yapanlardan birisidir. Size faydası olur.

İngilizce çok önemli

Aze

Yeni Üye
Seyfi Hoca bu işi en iyi yapanlardan birisidir. Size faydası olur.

İngilizce çok önemli
Beni zaten en çok korkutan yds yani alessi yapabilsem bile yds de kesinlikle zorlanırım diye düşünüyorum.
ilk ona odaklanmakta en mantıklısı. Peki siz olsanız alan mı düşünürdünüz aless mi? Alan derslerinide yapabildigim için onuda düşünmüyor değilim.:confused:

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
Alakalı bi kullanıcı adı bulmak zorunda değilim sanırım diğer üyelerede bakınca.
Çerkez değilim anlamını begendiğim için bunu kullandım.
konuyla alakasız olan benim sorum olduğu için yazdım. son cümle yeterli yani. neyse konu devam.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Beni zaten en çok korkutan yds yani alessi yapabilsem bile yds de kesinlikle zorlanırım diye düşünüyorum.
ilk ona odaklanmakta en mantıklısı. Peki siz olsanız alan mı düşünürdünüz aless mi? Alan derslerinide yapabildigim için onuda düşünmüyor değilim.:confused:

Ben alanı seçtim zira 2 49 ortalama ile mezun oldum :) parlak bir öğrenci değildim.

ingilizcesiz zor

Aze

Yeni Üye
Benim ortalamam 3.50 ama hala alanı göze almış değilim :)
Sanırm ingilizceyi haletmem gerekecek..

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
ezberciysen işin zor, öğreniyorsan alanı seç..her iki durumda ingilizce önemli