30 yaş ve üstü olanlar kulübü

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Gunaydin arkadaslar 30 yaveya uatu degilim sadece evlilikle ilgili bende birseyler yazmak.isterim bende isim.olmadan asla evlenmem.diyordum ki uzun zamandir bir iliskim.vardi bazi arkadaslar bilir 2012 de atanriz diyorduk.ilk basta bizim.puan araliklari olmadi acikta kalacagimiz belli oldu. Uzun zamandir uzak sehirlerde bir iliski gercekten cok da zor oluyor ve hep atanmayi beklemek hayatinin geri kalanini ertelemek cok da dogru degilmis bunu gordum.nisaanliliksirecimde 2014kpss ue hazirlandim bu seferde 79almisim.uzuldum ama belli mi olur dedim belki oncekinde 80le atanamadim ama bu sefer belki 79puanla bi ise baslarom aciktqn atamalar falan. Dediginiz gbi belki evlendikten sonra dedgnz seylere maruz kalanlar vardir. Ama eger karsinizdaki insani uzun zamandir taniyip guveniyorsaniz illa atanacam diye beklemeye de gerek.yok 79la da olmadi.mi 2016ya hazirlanirim zaten cocuk faan kisa vadede dusundgmz seyler degildi. Zaten evlilik tum sartlar olustuktan aonra illa isin paran olduktan sonra guzel.gunleri gecirmek.icinse ona tam.evlilik diyemem ben karsindakini her sartta desteklemek guc vermektir.kisacasi arkadaslar atanmamak dunyanin.sonu degil niye mi ben derdim.ki ayanmadan evlenmem evlendim sonra dedim.ki atansam.baska bise istemem vecok gecmeden babamin son evre kolon kanseri oldugunu ogrendim.hala atanmayi istiyorum elimdeen geleni de yapiyorum her alima basviriyorum gidiyorum falan ama.diyorim.ki hersey atanmak degil babam.iyi olsun ben is falan istemiyorum.mus in ji koyinde ucretli ogretmenlik yapiyorum yanimda sadece esim.var babam.memlekette onca uzakliga ragmen cok.sukur ki ikiletmeden gonseriyor beni baaamin yanina hayatin kime.ne zaman ne verecegi belli olmaz o yuzden ertelemeyin
yazacak çok şey var yazdığına karşılıkta insan bu duygu yoğunluğunda cümleleri kuramıyor umarım güzel bir hayat seni bekler babana acil şifalar

cenk coban

VİP Üye
Kadrolu Üye
bu kulupte bende varım,ama keske olmasaymısım dedıgım cok zaman oluyor.ınsan gercekten hayatın nasıl gectıgını bıle anlayamadan 30 oluyor,30 demek depresyon demek sanırım :) ve bu yastan sonra dıs etkenlere dırenmekte bıraz zor oluyor,en ıyısı bız burada kendı aramızda 30 lar kulubu kurup destek olalım :) gun falan olmasa da buna benzer etkınlıkler yapalım...

rammstein85

Ministry of Family and Social Policy
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
BAŞLIĞIM HORTLAMIŞ :eek:

MAYISTA 30 OLARAK BU GRUPTAYIM. COMİNG SOON

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Bana sorarsan da 22 23üm ama iş hayatı iyi yoruyor, balla pekmezle güne başlayarak ara ara bina dışına çıkıp köy havası alarak İbrahim Üzülmez formülüyle kurtarmaya çalışıyoruz artıkın. :)

Askerde uzun dönem yeni başlamış bir çocuk gelmişti, birader bir sigara ver diye.

-Birader?

-Kardeş sen kaçlısın?

-Sence kaç yaşındayım?

-93lüsün.

-Yok kardeşim, 85liyim.

-Abi, maşallah. Birader içinse özür.

Bu diyalogla hala karşılaşıyorum. :) Bizim kuşak yaşlanmaz kolay kolay. :) Ah bir de şu cep telefonuyla falan biraz az uğraşsak.

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
Bana sorarsan da 22 23üm ama iş hayatı iyi yoruyor, balla pekmezle güne başlayarak ara ara bina dışına çıkıp köy havası alarak İbrahim Üzülmez formülüyle kurtarmaya çalışıyoruz artıkın. :)

Askerde uzun dönem yeni başlamış bir çocuk gelmişti, birader bir sigara ver diye.

-Birader?

-Kardeş sen kaçlısın?

-Sence kaç yaşındayım?

-93lüsün.

-Yok kardeşim, 85liyim.

Bu diyalogla hala karşılaşıyorum. :) Bizim kuşak yaşlanmaz kolay kolay. :) Ah bir de şu cep telefonuyla falan biraz az uğraşsak.
valla ben elimden geldiğince iyi bakıyorum kendime.sigara filanda içmem yaşlanmamam lazım:D

rammstein85

Ministry of Family and Social Policy
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
orta yaş krizinde olan var mı :kötü:

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
aynı dershanede başıma geldi sürekli. bende de ciddi anlamda bir zamana yetişememe var farkında değilim yaşımın. arkadaşlar kendi aralarında muhabbet ediyordu. yaş konusunda kızın biri dedi ki 27 yaşındaymış ahh ahh ben yaşlandım diye hayıflandı bana abla diyeceksin falan diye uğraşıyor bir arkadaşımızla. o sırada ben ölim o zaman dedim. üstüme toprak atın 27 yaşlıysa diye gülerken hoca dahil oldu konuya ben merak ederim lütfen söyleyin deyince yaş muhabbeti dedik. hocada sordu kaç yaşındasınız diye hemde ekliyor sorulmaz ama falan diye 30 dedim. sınıfta herkes bir döndü bana. az daha ağlayacaktım be! vay bakın otuz yaşında falan dicekler sandım. millet arada yanıma döküldü biz seni daha küçük sanıyorduk yaşıt sanıyorduk falan diye.
ablanızım ben sizin ayağınızı denk alın diye güldüm ama en öndekiler bile kalkıp baktı koskoca anfide:)

-Birader?

-Kardeş sen kaçlısın?

-Sence kaç yaşındayım?

-93lüsün.

-Yok kardeşim, 85liyim.

silya1984

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
Gunaydin arkadaslar 30 yaveya uatu degilim sadece evlilikle ilgili bende birseyler yazmak.isterim bende isim.olmadan asla evlenmem.diyordum ki uzun zamandir bir iliskim.vardi bazi arkadaslar bilir 2012 de atanriz diyorduk.ilk basta bizim.puan araliklari olmadi acikta kalacagimiz belli oldu. Uzun zamandir uzak sehirlerde bir iliski gercekten cok da zor oluyor ve hep atanmayi beklemek hayatinin geri kalanini ertelemek cok da dogru degilmis bunu gordum.nisaanliliksirecimde 2014kpss ue hazirlandim bu seferde 79almisim.uzuldum ama belli mi olur dedim belki oncekinde 80le atanamadim ama bu sefer belki 79puanla bi ise baslarom aciktqn atamalar falan. Dediginiz gbi belki evlendikten sonra dedgnz seylere maruz kalanlar vardir. Ama eger karsinizdaki insani uzun zamandir taniyip guveniyorsaniz illa atanacam diye beklemeye de gerek.yok 79la da olmadi.mi 2016ya hazirlanirim zaten cocuk faan kisa vadede dusundgmz seyler degildi. Zaten evlilik tum sartlar olustuktan aonra illa isin paran olduktan sonra guzel.gunleri gecirmek.icinse ona tam.evlilik diyemem ben karsindakini her sartta desteklemek guc vermektir.kisacasi arkadaslar atanmamak dunyanin.sonu degil niye mi ben derdim.ki ayanmadan evlenmem evlendim sonra dedim.ki atansam.baska bise istemem vecok gecmeden babamin son evre kolon kanseri oldugunu ogrendim.hala atanmayi istiyorum elimdeen geleni de yapiyorum her alima basviriyorum gidiyorum falan ama.diyorim.ki hersey atanmak degil babam.iyi olsun ben is falan istemiyorum.mus in ji koyinde ucretli ogretmenlik yapiyorum yanimda sadece esim.var babam.memlekette onca uzakliga ragmen cok.sukur ki ikiletmeden gonseriyor beni baaamin yanina hayatin kime.ne zaman ne verecegi belli olmaz o yuzden ertelemeyin
Elif aynı durumdayz canım benim de uzun süreli bir ilişkim var ama evlnmeye cesaret edemiyorum atanmazsam imknsz diyorum önce iş senle de puandaştık ama bakıyorum yaş ilerliyor ilişki süresi uzuyor(11sene) ama değişmyn ilerlemeyen tek şey atanma... ve diyorum ki herşey atanma değil hayırlısuyla yaza düşünüyorum artık beklemkle olmuyo çnkü

elif_glts

VİP Üye
Mücadele Grubu
Aynen puandastik ne yazik ki.ikimizinde olmadi inan hayat ertelenmiyor gercekten bekleme yaza dugun guzel olur oncesinde de nisan ben pisman degilim insan sevdigiyle olunca her sey oluyor basarabiliyor insallah her sey gonlunce olur seni cok iyi anliyorum

bahtsız bedevi

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
en güzel yaşlarımız heba oldu gitti.. işsizlik parasızlık eziklik.. ne insan içine çıkabildim ne de istediğimi yapabildim ne zaman evden dışarı çıksam meraklı teyzeler dibmde bitti bıktım artık.. dile kolay tam 4 yıl.. 4 duvar arasında gecen koca 4 yıl...

elif_glts

VİP Üye
Mücadele Grubu
İns bu zor gunlerin ardindan tunelin sonundaki isigi gorebiliriz hepimiz herkesin sikintisi ayri ayri ortak paydamz atanamamk ptt gumruk kyk vs ins buseler olur

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Başlık hortlasın.

Şiddetli bir şekilde saç dökülüyor, bu hızla beş yıla Jason Statham kadar saçım kalacak. :D Beni de 93lü sanmıyorlar artık :)

vera

Site Müdavimi
ulen hala genc gosteriyorum ama bu durum nereye kadar kurtarir bilemiyorum 30 ne lan kocaman adam yasi 30 bi kadina cok fazla :( 30 travma sebebi 30 evlensem de coluk cocuga karissam mi diye dusunme nedeni kim iyi ki dogdum gordun mu 30 oldum der 30 derken sanki insanalr OTTUZ diyor gibi neyse beni kendimle bas basa birakiyorum

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
ulen hala genc gosteriyorum ama bu durum nereye kadar kurtarir bilemiyorum 30 ne lan kocaman adam yasi 30 bi kadina cok fazla :( 30 travma sebebi 30 evlensem de coluk cocuga karissam mi diye dusunme nedeni kim iyi ki dogdum gordun mu 30 oldum der 30 derken sanki insanalr OTTUZ diyor gibi neyse beni kendimle bas basa birakiyorum
Geçen yıl etrafımda toplam 10 düğün gördüm. Evlenenler bekar akranlrını da unutuyor ufaktan, 24 25 yaşındaki arkadaşlarla takılalım diyorsun onlar zaten full nişanlı falan.

80ler'in sonu 90lar'ın başında çocuk oln kuşak evlilik ve iş bulm konusunda lanetli, buna inanıyorum artık. :)