350 Bin İİBF'liye İyi Haber

Serkan

Site Müdavimi
Katılım
30 Eki 2012
Mesajlar
477
Beğeniler
212
Şehir
Bursa
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
#1Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarının kadro yetersizliği nedeniyle yaşadıkları sıkıntıların çözümüne ilişkin, gerek üniversitelerle, gerekse kurumlarla beraber en kısa zamanda bir çalışma yapacaklarını bildirdi. Bilindiği üzere Türkiye'de yaklaşık 350 bin İİBF mezunu işsiz bulunuyor ve bu kesim üniversitelerden lisans mezunu olan ve istihdam bekleyen sayısal olarak en büyük grubu oluşturuyor.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Genel Başkan Yardımcısı Nejla Öksüz ve Ankara 13 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Ramazan Koç, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu'nu ziyaret etti.

Sendika Başkanı Yokuş, ziyarette sendikalarının yapmış olduğu çalıştaylar sonucunda hazırlanan ve kurum sorunlarının yer aldığı kitapçıkları Mehmet Ali Kumbuzoğlu'na iletti. Yokuş, memurların sorunlarına değinerek, memurun iş güvencesinin olmazsa olmaz olduğunu, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değiştirilirken eksikliklerin göz önünde bulundurulması gerektiğini, iş tanımlarının yeniden yapılarak eşit işe eşit ücret uygulamasının sorunsuz olarak hayata geçirilmesi gerektiğini, 4/C'li çalışan personellerin kadroya alınarak memurlara tanınan haklardan faydalandırılması gerektiğini, fazla çalışma ücretlerinin karşılığının ücret olarak ödenmesi gerektiğini, devlet memurluğuna giriş için yazılı sınavı geçtikten sonra bir de sözlü olarak mülakat uygulamasının bir kritere bağlanması gerektiğini ve Devlet Personel Başkanlığı'nda 2006'dan beri Görevde Yükselme Sınavı açılmadığını, kurum çalışanlarının bundan dolayı mutsuz olduğunu ifade etti.

"GÖREVDE YÜKSELME SINAVINI EN KISA ZAMANDA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ise ziyarette yaptığı konuşmada, "Türk Büro-Sen'i ve sizi çok takdir ediyorum. Çalışmalarınız hepimize örnek oluyor. Birçok çalıştay düzenleyerek, alanlara çıkarak, anketler yaptırarak memurun sorunlarını bizden daha iyi tespit ediyorsunuz. Tespitlerinizi bizimle paylaşarak bizlere de büyük destek sağlıyorsunuz. Hepinize çok teşekkür ederiz. Emeğin olduğu bütün çalışmalara saygımız sonsuz. Biz de bize ulaştırdığınız tüm verileri not edip değerlendiriyoruz. 657 sayılı Kanuna geldiğimiz de ise, sizinle iş birliği içinde olmayı arzu ediyoruz. Memurun derdini en iyi siz biliyorsunuz. Yasada ki eksikliklerin nasıl giderileceği hususunda çok sağlıklı tespitleriniz var. Umarım bu konuları birlikte çalışarak çözeriz. Görevde Yükselme Sınavı içinse bir çalışmamız var. En kısa zamanda sınavı gerçekleştireceğiz" dedi.

Öte yandan, Sendika Başkanı Yokuş ziyaret sırasında, İİBF'lilerin kadro yetersizliği nedeniyle yaşadıkları sıkıntılarla ilgili olarak bir çalışma yapılması gerektiğini de Kumbuzoğlu'na iletti.

Kumbuzoğlu ise, İİBF'lilerle ilgili olarak gerek üniversitelerle, gerekse kurumlarla beraber en kısa zamanda bir çalışma yapacaklarını ifade etti.

Kaynak : HABER: 350 Bin İşsize İyi Haber haberi
 
Katılım
18 Tem 2014
Mesajlar
20
Beğeniler
10
Bölüm
Kamu Yönetimi
#8
Evet konu başlığında da görüldüğü gibi bu ülkede sadece atanamayan öğretmenler yok! 350bin küsur mezunuyla atanamayan biz iibfliler! lütfen bunu bir kez olsun dile getirelim, sesimiz olun lütfen!
kpss den geçerli bir puan alıyoruz ancak maalesef kadro yetersizliğinden açıkta kalıyoruz. 4001 herhangi bir lisans mezunu kadroları kamu maliye işletme ekonomi okumuş iibflilerin hakkıdır. bunu gözardı etmeyelim.
bunu medya ne kadar dile getirirse o kadar sonuca ulaşabiliriz.
saygılar sunar iyi çalışmalar dilerim....
arkadaşlar gazetelere bu maili attım...
 

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Katılım
2 Tem 2013
Mesajlar
3,996
Beğeniler
3,986
Şehir
Ankara
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
#9
yansımalarını goremedık maalesef atama donemınde tam tersı azaldı da azaldı!
 

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Katılım
23 Mar 2013
Mesajlar
4,813
Beğeniler
4,753
Şehir
Yurtdışı
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
#10
eski başlıkları hortlatıp durmayın . sebebi neydi ki bu hortlatmanın
 

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Katılım
25 Kas 2013
Mesajlar
1,970
Beğeniler
1,972
Bölüm
İktisat
#16
1 yıl önceki konuların altına niye yorumlar yapılıyor ki bende iyi bir haber var sandım :) reklam kokan hareketlerdi bunlar hiç bişey çıkmadı aksine kadrolar daha da düştü
 
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
0
Beğeniler
0
Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
#18
başlığın hortlaması iyi olmuş bu haberi mail etkinliklirinde kullanabiliriz :)
Bu haberi daha önce yayınlayan tüm sitelere haberi gönderip DPB"nin İİBF"ye karşı yalancı duruma düştüğünü, çalışma yapacağız demelerine rağmen İİBF"lileri daha mağdur ettiğini söyleyebiliriz.
 

cmdn

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
Katılım
16 Ocak 2014
Mesajlar
311
Beğeniler
92
#19
Ters tepmeden yapalım ama bu başlığa yorum yapmayalım birlik olmaya çalıştığımız başlık altına yeni üye arkadaşlarımızı çekmeye çalışalım mesaj atıp bilgilendirelim forumda bilgilendirme yok forum biraz karışık geliyor yeni arkadaşlara..
 

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Katılım
25 Kas 2013
Mesajlar
1,970
Beğeniler
1,972
Bölüm
İktisat
#20
valla benim bildiğim kadarıyla türk büro sen hükümet karşıtı bir sendika bunu kullanırken dikkat etmek lazım
 
Üst