37 Bin Ek Kadro Ve Atamaların Hazirana Alınması

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Bugün tüm haber sitelerinde merkezi atamaya ek 37 bin kadro verildi gibi yanlış bir algı ile haberler yapıldı. Kamuyer.net olarak bu olaya açıklık getirmek istedik.

Bildiğiniz üzere 47 bin Meb kadrosu tahsis edilmişti, işte bu 47 bin kadronun 2015 yılında kullanılacak kısmı 35 bin öğretmen ve 2 bin memur kadrosu için torba yasaya ek yapıldı, bu izinle birlikte Meb 37 bin kadro alarak 36 bin+ 4 bin üniversite kadrosuna ek 37 bin kadro daha genel bütçeye eklenmiş oldu. Böylece toplam 2015 rakamı 77 bin olmuş oldu.

Atamaların Haziran Ayına Çekilmesi Ne Anlama Geliyor

Geçmiş günlerde ‘Memur Adayları İçin Nisan Ayı Hüsran Ayı Olabilir başlıklı haberimizde de bahsettiğimiz gibi 2015 yılında kullanmak üzere kalan kadro sayısı 19.783. Bu sayıda şu anlama geliyor 2015/1 atamasında gelecek kadro geçmiş yıllardan çokta farklı olmayacaktır.

Yani öğretmen ataması hariç diğer milyonlarca adayı mutlu edecek seçim yatırımı yapılabilecek kadro sayısı olmaması sebebiyle Hükümet merkezi atamanın nisanda olmasının bir avantajdan çok dezavantaj olacağı düşüncesiyle tekrar haziran ayına çekmiş olabileceği düşüncesindeyiz.

Kaynak : http://www.kamuyer.net/37-bin-ek-kadro-ve-atamalarin-hazirana-alinmasi.html

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Mart 2015
  2. galibaa

galibaa Aktif Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Maliye
    ne yani bugun verılen ek kadro öğretmenlere mıydı

3. chocolate

chocolate Üye

Ödül Puanları:
    58
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Süleyman Demirel Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    zaten bize olsa emin ol hazirana alınmazdı merkezi atama kadro vermicekler o yüzden salladılar seçimden sonraya

4. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Herkeze benden soğuk su tüm bardaklar dolsunnn :ssrtcbya:

5. reaction35

reaction35 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Iyide 2015butcesi 74bindi 37bin daha verilse o zaman 101bin yazmasi gerekmiyor mu atama izni 40bin degildi ki bu haberde bir hata var bence bu sekilde olsa bile 36bin + 4bin olsa -15binde subatta ogretmene gitti 25bin kalmasi lazim o zaman 25bin+37bin diye toplamasi lazimdi kafam iyice karisti arkadas nasil ulke burasi ya

6. galibaa

galibaa Aktif Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Maliye
    Ben bize sanmistim bi kerede bize dogsa yaa gunes uvey ewlat bile degiliz

7. nofear

nofear Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
  8. mehmet arıkan

mehmet arıkan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ege Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    yani sayının değişmeyeceğine,artış olacağına,veya artsa bile merkeziden alınacağına inanıyor musunuz? yarın bile değişebilecekken daha çok vakit var ve bilmiyorum seçim sonrası rakamların yada açıktan alım yapma durumlarının değişmemesi imkansız gibi geliyor bana.kusura bakmayın ama artık güvenemiyorum hiçbir şeye.

9. nofear

nofear Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    oda dogru

10. yıldız

yıldız İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Böyle başa böyle tarak yeni türkiye

asas7979, aygu_ci ve Gökhan60 bunu beğendi.
  11. ekonomist-55

ekonomist-55 VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Dpb kadroları Haziran başı itibariyle açıklayacak. Şayet seçimden önce açıklanmazsa kesin bir bit yeniği var bu işte. Ama açıklarsa herkesin sandığa giderken düşünme payı var. Açıklamazsa yine var. Herkes haddini bilecek.

12. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Ayrıca bu kadar üstünkörü şekilde bir açıklama insanları bilgilendirmeye yönelik değil tamamen umut kırmaya yöneliktir. Bu ülkede hiçbir şey garanti olmadan kimse kılını kıpırdatmaz. Bakın hepiniz kpss hazırlandınız vatandaşlık dersi olsun hukuk dersi olsun hepiniz gördünüz. bir kanun teklifi veya tasarısı kabul edildiğinde ne olur ? cumhurbaskanı onaylayıp resmi gazetede yayınlanmadan yürürlüğe girdiği nerde görülmüş ? Sadece kendimiz için demiyorum açın resmi gazeteye bakın 47bin öğretmen alımı sağlıkçılara yapılan nöbet zammı yeni güvenlik paketi ve bizim kadro artışının hiç biri resmi gazetede yayınlanmamış. Yani daha cumhurbaşkanı onaylamamış. belki önümüzdeki hafta içi onaylanır belki sonraki hafta onaylanır. Ama onaylanmadan kurumlar yeni artışa göre mi taleplerini dpb ye bildireceklerdi ? şurda 5-6 gün kalmış taleplerin bitmesine ertelenmesi kaçınılmazdı bana sorarsanız. Yani azıcık mantıklı olalım sabahında oley be 77bine çıktı 3000 iibf gelecek diyenler 2 ay ertelenince sıçtık ya yine 199 kadro gelecek tribine nasıl giriyorsunuz anlamıyorum. Bunu atanması için 3000 kadro lazım olan biri olarak söylemiyorum belki 3 haneli kadrolar bile bana yetecek. Ama ben hala 2000 den aşağı geleceğini düşünmüyorum. Bu kadar çıt kırıldım olmayın arkadaş. Sanki simdiye kadar atamalar hep nisandaymış da ilk defa hazirana alınmış gibi konusmayın allah için.

13. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Valla ben oyuncak etmelerine kizginim herkes kafasına göre plan yapıyordu. İşe girmek zorunda olabilir bi ay var diye erteledi ama şimdi giden iki ay için üzgün. en basiti annem nisan ayında alacağı çay gününü alamam atanirsan gitme karmasan olacak diyordu. Bende atanirsam gidisim mayısta olur anne demiştim. Kadın kendi eglencesini buna göre ayar ediyordu düşünün. Bu saçma ama bu takvime göre ayarlanan ufacık plan ki nice daha önemli planlari olanlar vardır. Kadro üç yüz beş yüz gelirse yanarlar farkındalar güzel rakam gelecek ama bi öyle bi böyle asab bozuluyor

"Betimleme tapatalktan bildiriyor."

beren27, Beren Hilal balbay ve newmoon61 bunu beğendi.
  14. BeyazıT

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Tabiki haklısınız benim planımda nisanda atanırsam göreve başlamadan kız istemeye gidecektim. Buna göre ocağın sonundan bu yana kendimizi ayarlamıştık. Şimdi kafadan bu iş ağustosa eylüle erteleniyor. Diğer plan ise nisanda atanamazsam mayısta tecili bozdurup ağustosta askere gitmekti. Ama şimdi temmuzun ilk haftası belli olacak atamalar ve ağustos için askerlik tecili bozdurmaya büyük ihtimal geç kalmış olacağım ve yine gidemeyeceğim.

15. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Rakamı düşük tutamazlar ve seçimden önce.gümbür gümbür meydanlarda bagirirlar ondan yana rahatım bize getirisi iyi olsun yeter. Ama işte umut kırıyor sabrı zorluyor

"Betimleme tapatalktan bildiriyor."

16. mehmet_1303

mehmet_1303 ~YNWA~ Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Alımların Hazirana kaydırılması nitekim hepimizin moralini bozdu. Şafağı 5 hafta diye hesaplarken bir anda çıktı 15 haftaya. Yalnız anlamadığım birşey var. Eğer alımlar Nisanda olsaydı; her zaman "İİBF Ailesiyiz" diyen insanlar, "Haktan, Adaletten" bahseden insanlar, mezun olmayan iibflilerin tercih yapamayıp hakkı yendiğinde, onlara adaletsizlik yapıldığında onlar "İİBF Ailesinden" değil miydi? Ya da ne biliyim "Adalet" kavramı onlar için mi geçerli değildi? O zaman niye kimse ortalığı velveleye vermemişti? Niye kimse çıkıpta "Nisanda olmasın diğer mezun olmayan iibfli kardeslerimizde atansın" dememişti. Atamaların Nisanda olup bazı şeylerin bizim çıkarımıza olması bizim haklı olduğumuz anlamına gelmez ki. Demek ki neymiş her insan kendi çıkarları için yaşarmış. Ben dün akşam bunu gördüm forumda. Bundan sonra kimse bana 1 iibfli kardesim daha atansın hikayesi anlatmasın. Bu site dün akşamdan sonra samimiyetini kaybetti benim için. Aslında bunları dün yazcaktım ama hakaretler, küfürler havada uçuşuyor diye foruma bulaşmak istemedim açıkçası. İsteyen beni yerden yere vursun, isteyen beni eleştirsin ama hiçbirşey inandığım gerçekleri değiştiremez...

17. Ceyce

Ceyce Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Asil kotu olan sey temmuza kadar gumruk ptt de alima cikar yine biz 81 80 bekle babam bekle

perihan okşak ve biibf bunu beğendi.
  18. BeyazıT

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Aslında çok haklısın ayını düşünceleri ben ertelenme haberini aldığımda yakınlarıma böyle böyle ertelenmiş diye anlatırken sonrasında neyse belki de hayırlısı buydu kimsenin hakkını yemek günahını almak istemem diye demiştim .Hala da böyle düşünüyorum. Ama tabi ki yine de bize umut aşılayıp plan yaptıran sonra bunları elimizden hükümete tepkiliyim sadece yoksa mezun olamamışlar adına ben de sevindim. Düşünsenize bizimle aynı anda girdiler kasım atamasında tercih yapamadılar nisanda da yapamayacaklardı. Önlerinde sadece 2 atama kalıyordu onların yerinde olduğunuzu düşünün kötü bir durum. Ama yine de bu hükümetin bu yaptıgını haklı çıkarmıyor tabi ki.

leyla27 bunu beğendi.
  19. alligator

alligator Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    artık hiçbirşey umurumda değil

20. galibaa

galibaa Aktif Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Maliye
    kimse mezun olmayan iibfli kardesler atanmasın demıyo kı onlar zaten kasımda eger atanabılcek bı puanı varsa her sekılde atancak önündeki yuksek puanlılar gıdecek mezun olmadan sınava gırmısse 3. yada 4.atamayı dusunuyodur asıl dusuncesızlık milyonlarca insanın beklentılerının koreldıgı noktadadr bence..nisanda merkezı atama olsaydı yuksek puanlılar gıderdı gerıye kalan sınırdakı insaanlar ve yenı mezun arkadslarımız gumruk ya da ptt ya da kasım ataması kovalardık

Sayfayı Paylaş