47 Bin Meb Kadrosu Ne Anlama Geliyor?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    47 bin kadro şuan tasarı olarak meclis gündeminde tasarıyı hükümet verdiği için geçmesi kesin olarak bakılabilir.
    Şuan ortalıkta herzamanki gibi bilgi karmaşasası var. Öncelikle açıklamak isterimki bütçe kanununda 2015 yılı için kurumlara tahsis edilen kadro sayısı 36 bindir. Bu kadronun üzere çıkabilmenin tek şartı kanunla ek kadro vermektir. Şuanda olan durumda tam bu şekilde yani kanun tasarısyla Meb'e 47 bin kadro verilecektir. Ancak şuanda tasarıda bu kadronun nezaman kullanılacağı yazılmamış durumda bu durumda geçerse 2015 yılında 47 bin alım yapılamaz ama tabiki bu madde tasarıya eklenecektir. Hatta benim tahminim seçim öncesine çekilecektir Öğretmen ataması.

Bu atama bizim kadromuzu Azaltır mı?

Genel olarak neyseki ağustos atamasıymış bizi etkilemiyor gibi saçma söylemler dolaşıyor arkadaşlar öncelikle bu düşünce çok saçma çünkü kadrolar yıllık olarak veriliyor nisan ayına özel bir kadro yok yani, 2015 yılında bütçede belirtilen kadroları kullanarak yapılacak tüm atamalar 36 binlik dilimden kullılarak yapılacaktır.

Gelelim bu sayının 36 binlik atamaya etkilerine yazıdandan az çok anlaşılacağı üzerine 46 bin kişilik tasarı geçmesiyle öğretmenlere merkezi bütçeye ek olarak kadro verilmiş olacaktır. Yani merkezi kadro sayısında eksilme olmayacak.

Eksilme olmayacak olması öğretmenlerin hakkıdır demek anlamına gelmiyor. Yıllardır öğretmenden başka kimseyi görmüyor bu hükümet milyonlarca insan sınava giriyor gelen kadrolar 200-300 dalga geçer gibi, hükümet biz öğretmene kadro verir oyu alırız düşüncesinde malesef.

Son düzenleme: 3 Mart 2015
  2. fenerbahçe

fenerbahçe İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    şaka mı lan bu

3. vesaire86

vesaire86 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    400.000 kuzu olursanız daha sizi güden çok olur. . Bazen İİBF lilerin bunu hakettiğini bile düşünüyorum. Bu kadar kalabalık olup bu kadar birlik olmak için çabalamayan başka bir grup yok.. Bu gün siz 50.000 kişiyle twiterda etkinlikği yapın. Malildir, yürüyüştür basın açıklamasıdır hükümet en fazla 2 ay direnir. Aktif 5.000 öğretmen 47.000 kadro kopardı ayak üstü 1 ayda. Kızmıyorum adamların mezunları açığı görmüş sizin gibi koyun değil. Siz daha uyuyun İİBF liler.(Çalışan 1.000 İİBF liyi tenzih ediyorum) Yakında ilk 500 atanır özel sektörde 1000 TL ye ömür boyu çalışır durusunuz.

oflinekpss, serxeldan ve umutsuzpolyanna bunu beğendi.
  4. umutsuzpolyanna

umutsuzpolyanna VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ondokuz Mayıs Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    sonsuz katılıyorum etkınlıge gelınmez bu nısanda 500 gıder gerısı ozelde 1000 tl ye o da alınırsa tabı calısır @vesaire86

vesaire86 bunu beğendi.
  5. leyla27

leyla27 Üye

Ödül Puanları:
    258
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Hükümet, 47 bin öğretmen kadrosunun ihdas edilmesi için Meclis Başkanlığı'na kanun tasarısı sundu. İhdas edilen 47 bin öğretmen kadrosunun ne kadarına 2015 yılı içinde atama yapılacağına ayrıca Milli Eğitim Bakanlığınca karar verilecektir. MEB'in, bu yıl atama yapabilmesi için kadro ihdasının yanında ayrıca "atama izni" de alması gerekmektedir. Muhtemelen görüşmeler sırasında verilecek önerge ile bu husus, tasarıya eklenecektir.... daha hersey bitmis gibi konusmayin merkezi atamdann once olmaz agustos icindir bu 47 binin ne kadar kullanilacagi belli degil..

mehmet_1303 bunu beğendi.
  6. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    eline sağlık güzel yazı olmuş.

7. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
  8. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    "En başta biliyorsunuz KPSS'ye göre bu atamalar yapılıyor. KPSS de 4 - 5 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak. Ayrıca öğretmenler için KPSS'den sonra bir de alan sınavı var o da 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak. Dolayısıyla bu kadro ihdasının seçimlere yönelik bir seçim ekonomisi uygulaması olduğu spekülasyonu doğru değil. Temmuz ayında ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'nda, hangi branştan ne kadar öğretmenin emekliye ayrıldığı netleşmiş olacak. Bütün bunlara göre yapılacak hesaplamaların sonucu olarak da Milli Eğitim Bakanlığı, ihdas edilecek bu 47 bin kadroyu ne zaman ve nasıl değerlendireceğini o zaman planlamış olacak."

bu sözler nabi avcı dan :D

Son düzenleme: 6 Mart 2015
    bahtsız bedevi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş