6 bin 417 taşerona kadro verildi

biz hala kpss diyelim kadro diyelim lise mezunu adamlar atı alıp üsküdarı geçti maaşları da ikiye katlanacak bu adamların kadroyu aldılar belediyelere torpill kadrolu girenlerin üstüne bu çok kötü oldu üniv bbitirmek yüksek lisans doktora yapmak etra dil bilmek suç artık eğitim seviyesi yükseldikçe işin olmuyor mutsuz oluyorsun ilkokul mezunu adam senden daha mutlu olabiliyor üstelik kadroyu da alıyor biz hala o dersane bu kitap şu sınav deyip ömrümüzü tüketelim

okuduguna pişman olan tek gençlik türkiye cumhuriyeti gençliği malesef :(
hocam sorma yaa enayi gibi hissediyorum kendimi adamlar sınavsız eğitimsiz kadroları kaptılar aldıkları maaşlar da üniv mezunu adamın maaşından çok da yüksek onu geçtim yıllarıma acıyorum ben dersane köşelerinde sürünmelere vaktime neticede bu yaşımızı bir defaya mahsus yaşıyoruz hayatımız okumakla çalışmakla geçiyor sonuç 0

Eğitim
Lisans
Üni
Niğde Ünv.
Bölüm
İşletme
hocam
hocam sorma yaa enayi gibi hissediyorum kendimi adamlar sınavsız eğitimsiz kadroları kaptılar aldıkları maaşlar da üniv mezunu adamın maaşından çok da yüksek onu geçtim yıllarıma acıyorum ben dersane köşelerinde sürünmelere vaktime neticede bu yaşımızı bir defaya mahsus yaşıyoruz hayatımız okumakla çalışmakla geçiyor sonuç 0
ben turizme geri atıldım bi şube kiraladım zoruma giden şu madem ben bu işi yapacaktım neden o kadar okudum bırde ogrenım kredisi ödemeye calısıyorum . bu ara 82,5 puanla atanamazsam artık dürtselerde sınava girmem ama hakkımı helal etmem hakkımıza girenlrin

bir
hocam

ben turizme geri atıldım bi şube kiraladım zoruma giden şu madem ben bu işi yapacaktım neden o kadar okudum bırde ogrenım kredisi ödemeye calısıyorum . bu ara 82,5 puanla atanamazsam artık dürtselerde sınava girmem ama hakkımı helal etmem hakkımıza girenlrin
bir de öğrenim kredisi var di mi onu hiç söyleme okuduğumuza bin pişman olduk zaten belediyelere bir haftada yerleştirilen torpilli kadroluların üzerine bunun olması kabus gibi çöktü alım sayısı bundan az işte bütçe bizden başka herkese açık geçen haberlerde gördüm ingilizce öğretmenliğini bitirmiş 67 alamamış beni atayın çocuğum olacak diye ajitasyon yapıyor öğretmenlerin zırlamalrından kadronun aslan payını kapmalarından sonra bu taşeronların kadroya alınması da çok kötü oldu bütçe ya suriyeliye ya öğretmene ya da ilkokul mezunu adamlara torpilliye gidiyır merkezi alım kadroları açıklanıyor bize bir halt yok

ismail9696

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İşletme
çıldırmamak elde değil ya. bu ülkede haksızlık şerefsizlik diz boyu oldu ya. birde sanki herkese seçim var diye mavi boncuk dağıtıyorlar bir tek kpss ile atama bekleyenlere hiç bir şey yok. bir haberi geçtim sürekli bütçe yok kadro yok saçma salak mazeretler sürekli kötü haberler. ben şuan çalışıyorum ve benden vergi kesiyor gidiyor ya saray yaptırıyor ya da yandaşına kadro verip memur yapıyor. Allah bildiği gibi yapsın hepsini. benden kestikleri vergide boğazlarında kalsın inş. okadar sinirliyim ki. her Allahın günü birilerine müjde veriyorlar onlara verilen her müjde yüreğime bıcak gibi saplanıyor çok zoruma gidiyor. Allah ım canlarını kolay almasın inşallah bıktım ya bu ülkeye de bu yöneticilere de üniversite okuduğuma da bu kadar haksızlığa ve bu haksızlıkları yapanlara yaptıranlara da lanet olsun artık yetti yemin ediyorum yetti canıma tak etti. cinnet geçiren insanların yaptıklarını şimdi daha iyi anlıyorum. bu kadar kolay işte bu ülkede cinnet geçirmek.

Son düzenleme:
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İşletme
Bu ülkede genel bir popülist tavır var.mevcut yönetim taşerona kadro verir mulalefet tüm taşeronları ve öğretmenleri kadroya alma sözü verir.yani adamlar mevcut ülke durumundan o kadar bihaber ki anlamak mümkün değil sonunuz hayırlı olur inşallah

iibf kadro

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
ben taşeronlara kadro verilmesine sevindim.940 küsür liraya kula kulluk etme sisteminin kölesiydi o insanlar.sabahtan akşama kadar eşşek gibi çalıştırılıyorlar.aileleriyle birlikte mutlu olsunlar.garibanında yüzü gülsün.ancak üniversite mezunu bu insanların beklentilerine cevap vermemek insafsızlıktır.yani öyle bir hale geldikki bana yoksa ona niye var mantıgıyla hareket edioruz.tabi sistemin yanlış işlemesinden dolayı tepki de gayet doğal..

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
garibanın oyunu almak kolaydır bizle uğraşmak istemiyorlar. gariban olasım geldi. taşeronda işçi olmakta torpil ister.

hayır devleti geçtim özelde de torpilin dibine vurulmuş özel bankalar falan torpilsiz adam almaz hale geldiler. temızlıkcı alacak adam ona bıle torpıl arıyor, bunun adı işsizlik!!!

Ozge S

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
aRK
biz hala kpss diyelim kadro diyelim lise mezunu adamlar atı alıp üsküdarı geçti maaşları da ikiye katlanacak bu adamların kadroyu aldılar belediyelere torpill kadrolu girenlerin üstüne bu çok kötü oldu üniv bbitirmek yüksek lisans doktora yapmak etra dil bilmek suç artık eğitim seviyesi yükseldikçe işin olmuyor mutsuz oluyorsun ilkokul mezunu adam senden daha mutlu olabiliyor üstelik kadroyu da alıyor biz hala o dersane bu kitap şu sınav deyip ömrümüzü tüketelim
Arkadaşlar öyle düşünmeyin ben de taşeron olarak bir üniversitede çalışıyorum ve çok da önemli bir birimde memur işini yaparak çalışıyorum. karşımda önlisans mezunları var karşılıklı masalarda çalışıyoruz ben alıyorum 1200 onlar alıyor 2000 ( yeni başlayanlar) ben de atanmak istiyorum kadro açılmıyor. kadrolu olmadığımız için tüm iş yükü bizde güvence yok. tüm memurlar yatışta üstelik yükseklisans da yapıyorum. ayrıca normal kadroya geçmektense atanmayı herkesten çok istiyorum. kadroya geçse ne olacak yükselme imkanları vs. hiçbir şey yok. yani her şey karmakarışıkkkk...!

benim t
ben taşeronlara kadro verilmesine sevindim.940 küsür liraya kula kulluk etme sisteminin kölesiydi o insanlar.sabahtan akşama kadar eşşek gibi çalıştırılıyorlar.aileleriyle birlikte mutlu olsunlar.garibanında yüzü gülsün.ancak üniversite mezunu bu insanların beklentilerine cevap vermemek insafsızlıktır.yani öyle bir hale geldikki bana yoksa ona niye var mantıgıyla hareket edioruz.tabi sistemin yanlış işlemesinden dolayı tepki de gayet doğal..
tepkim üniv mezunu adamın kadrolu işi yok ama ilkokul mezunu adamın kadrolu işi var ve o mutlu biz mutlu değiliz bunu söylüyorum kaldı ki kpsszi alım yapılması ve kadrolara alınmalar insafsızlık bize bütçe yok gelene geçene bütçe var

aRK

Arkadaşlar öyle düşünmeyin ben de taşeron olarak bir üniversitede çalışıyorum ve çok da önemli bir birimde memur işini yaparak çalışıyorum. karşımda önlisans mezunları var karşılıklı masalarda çalışıyoruz ben alıyorum 1200 onlar alıyor 2000 ( yeni başlayanlar) ben de atanmak istiyorum kadro açılmıyor. kadrolu olmadığımız için tüm iş yükü bizde güvence yok. tüm memurlar yatışta üstelik yükseklisans da yapıyorum. ayrıca normal kadroya geçmektense atanmayı herkesten çok istiyorum. kadroya geçse ne olacak yükselme imkanları vs. hiçbir şey yok. yani her şey karmakarışıkkkk...!
adam önlisans mezunu senden fazla alıyor sen y. lisans yapıyorsun adaletin böylesi işte diyecek laf yok

soner bedir

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Arkadaşlar cidden söylüyorum kadroya alınan taşeron yol işçilerine bende sevindim fakat ortada şöyle bir durum var az önce haberlerde dinledim bu kadro onlara oy için verilmiş bir kadro değil sadece mevcut hükümet bunu oy toplama adına böyle gösteriyor 2011 de dava açılmış ve yol işçileri davayı kazanmışlar ve yine mevcut hükümet davayı danıştaya götürmüş fakat istedikleri yönde bir karar çıkartamamışlar(tabi nasıl oluyo bu hiç bir fikrim yok) sonuç olarak bu bir lütuf gözüyle değerlendirilmemeli adamlar haklarını aramış ve çatır çatır almışlardır

Arkadaşlar cidden söylüyorum kadroya alınan taşeron yol işçilerine bende sevindim fakat ortada şöyle bir durum var az önce haberlerde dinledim bu kadro onlara oy için verilmiş bir kadro değil sadece mevcut hükümet bunu oy toplama adına böyle gösteriyor 2011 de dava açılmış ve yol işçileri davayı kazanmışlar ve yine mevcut hükümet davayı danıştaya götürmüş fakat istedikleri yönde bir karar çıkartamamışlar(tabi nasıl oluyo bu hiç bir fikrim yok) sonuç olarak bu bir lütuf gözüyle değerlendirilmemeli adamlar haklarını aramış ve çatır çatır almışlardır
biz okuyoruz sınavlara giriyoruz elimizde puanlar var atanamıyoruz ama ilkokul mezunu adamlar hakların alıyorlar üstelik ne sınav ne bişi pat kadroyu al benim eleştrim bu bunlara kadro vermek demek bizden kadroların kesilmesi demek

soner bedir

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
biz okuyoruz sınavlara giriyoruz elimizde puanlar var atanamıyoruz ama ilkokul mezunu adamlar hakların alıyorlar üstelik ne sınav ne bişi pat kadroyu al benim eleştrim bu bunlara kadro vermek demek bizden kadroların kesilmesi demek
tamam eyvallah birşeyleri tabi ki eleştirmemiz gerekiyor buna hakkınız var ama biz hani okuduk ettik şunu yaptık bunu ettik demek yerine biraz da saygı duymamız lazım diğer insanlara sonuçta adamlar haklarını aramış ve kazanmışlar buna bizim saygı duymamız ve örnek almamız gerekirken vay efendim onlar ilk okul biz üni mezunuyuz onlara giden kadrolar yüzünden biz atanamıyoruz demenin saçma olduğunu düşünüyorum bizim atanamamamızın öğretmenlerle ve ya taşerona verilen kadrolarla kısmen alakalı olduğunu düşünüyorum asıl alaka işte bütçe yok kaynak yok diyen şahısların hala işlerini öğrenememiş olması maliye bakanının görevi kaynak korumak değil kaynak yaratmak fakat bundan bir haber bir insanı oraya oturtan başbakan ve bunları yönetime getirip hala kpss ile atanmaya çalışan insanlarda bence sorun çünkü adamlar ilk geldikleri yıl olan 2002 dediler biz devleti küçültüp özele yönelip özelleştirme yapacağız dediler ve bu insanlar böyle bir propagandayla oy aldılar hani siz vermişsinizdir vermemişsinizdir bilmiyorum eleştirdiğim oy verenlerde değil yanlış anlaşılmasın kimsenin görüşüne saygısızlık yapamam ama şunu sormayı da hak bilirim arkadaşım madem amacın kamuda çalışmaktı bu mantıkla hareket eden bir partiye neden oy veriyorsun

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Baba yine atanamazsam kendi yolumu cizecem millet ne paralar kazaniyor akillara zarar.mezun oldugumdan beri kendimi enayininde enayisi gibi görüyorum.Arkadaşım gecenlerde isvece gitti oradaki akrabalari iktisat bölümünü duyunca ağızları açık kaliyormus ama gel gör ki Türkiye de bir lira kadar değeri yok.Hani yerde gorursunde tenezul edip almazsin ya öyle iste.Ha bu arada kadro alanlara da hayırlı olsun emekciyle bi problemim yok.

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
3155te imam hatipli alıyolar hayırlı olsun ne diyelim
İmam hatipli almiyorlar imam ve hatip alıyorlar. Bence her meslek grubunu alsınlar herkesi yerine yerlestirsinler. Bizi de alsınlar herkes kendi branşında alinmaya başlarsa sonucu güzel olur