6225 - M.E.B.'den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak

Arkadaşlar üniversitede alınan bilgisayar dersi bu sertifika yerine geçer mi hepimizin merak ettiği bir soru. Forumda arama yaptım ancak bulamadım. Ben bu dersi Enformatik adı altında almıştım. Traskriptte bu şekilde yer alıyor. Ders içeriğini de kanıtlamak zorunda bırakır mı acaba kurum. Ya da ders saati önemli midir? Bu konuda sertifkası olmadan transkript ile yerleşen bir canlı örnek bulamadım çevremde sizin tanıdığınız var mı?

Yoksa bu sertifikayı almalı mıyız kodu sağlamak için?

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
üniversitede aldığın bilgisayar dersinin transkriptli ıspatı yeterli

halaskar

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İşletme
arkadaşlar ben üni. de işletmecilikte bilg. uyg. ve yönetim bilişim gibi dersler aldım. acaba bu dersler sertifika yerine geçermi?

LebbeykyaGazze

İyi Bilinen Üye
Gecer diye biliyorum

ismail9696

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İşletme
arkadaşlar bu konuda ben de bir şey sormak istiyorum. M.E.B. onaylı Bilgisayarlı muhasebe sertifakası bilgisayar işletmeni sertifikası olarak geçerli olur mu? :/

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
arkadaşlar bu konuda ben de bir şey sormak istiyorum. M.E.B. onaylı Bilgisayarlı muhasebe sertifakası bilgisayar işletmeni sertifikası olarak geçerli olur mu? :/
hayır hocam ikisi farklı sertifikaların

ismail9696

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İşletme
verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

fernando

Yeni Üye
Arkadaşlar bu kod konusunda emin olmamız lazım. Hepimiz ünv mezunuyuz hepimiz birinci sınıfta bilgisayar dersi gördük. Lisede de gördük. Öyleyse bu kod neden var? Ya da bu kurslar neden var?

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
Adamlar kılavuza açıkça yazmış zaten. Örgün diye belirtmiş. Örgünsen ders yeterli değilsen sertifika istiyor.

3.9. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, “M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
sadece üniversitede alınan ders mi geçerli oluyor ? ben ilköğretim 6-7-8 de bilgisayar dersi aldım. bu da geçerli olur herhalde ?

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
sadece üniversitede alınan ders mi geçerli oluyor ? ben ilköğretim 6-7-8 de bilgisayar dersi aldım. bu da geçerli olur herhalde ?
Lisede fark etmez yeter ki bunu belgeleyebil...

Hayatının bir bölümünde alman yeterli :)

Son düzenleme:

lisa

İyi Bilinen Üye
Arkadaşlar bu kod konusunda emin olmamız lazım. Hepimiz ünv mezunuyuz hepimiz birinci sınıfta bilgisayar dersi gördük. Lisede de gördük. Öyleyse bu kod neden var? Ya da bu kurslar neden var?
her lisede bilgisayar derdi yok. ben lisede görmedim mesela. son yıllarda yaygın olmaya başladı. her üniversitede var mı bilmiyorum. olmayabilir o yüzden böyle bi kod koymuşlar.

zamanında ben de netten araştırmıştım. üniversitede alınan enformatik dersi yeterli oluyor. saat önemli değil.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
saçma gereksiz hale geldi netin başından kalkmıyor ki nesil ne sertifikası 5 yaşındaki çocuklar bıle bilg. ıle doğuyor artık.

meb veriyor çok basıtt bır eğitim garanti altına almak ıstersenız yada dilekçe gönderin ösym ye dersi aldığınızı gösteren evrak ile bırlıkte