657'nin kaldırılması..

Konu, 'Eğlence-Genel Konular' kısmında ykk07 tarafından paylaşıldı.

 1. ykk07

  ykk07 VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  11 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  1.122
  Ödül Puanları:
  148
  Arkadaşlar izlememiştim ama sonradan okuduğum kadarıyla, Cumhurbaşkanı 657'nin kaldırılmasının şart olduğunu söylüyor ve bunun gerekçesi olarak paralel yapı olarak adlandırılan ve zamanında devlet kadrolarına sızdırılan kişilerin kadrolardan çıkarılmasının gerekliliği olarak açıklıyor..

  şimdi burada önemli olan şu,,

  1-657 kaldırılsa bile geri yürür mü ?
  2-Bu uygulama keyfilik getirmez mi?

  Sonuçta bizler yıllarca didinip sınavlara girip hiç bir torpil vs olmadan merkezi atama ile atandık..bu işin ucu bize de dokunur gibi geliyor ama hayırlısı..
   
 2. S.R

  S.R VİP Üye

  Kayıt:
  22 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.401
  Beğeniler:
  2.596
  Ödül Puanları:
  338
  O iş çok zor. Milyonlarca 657'li var. Daha sendikalarla uğraşamıyorlar. Hee bi de öğretmenler de 657 onlar hemen çıkar yürüyüşler falan olmaz o iş :D
   
  ykk07 ve Musa Or bunu beğendi.
 3. ykk07

  ykk07 VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  11 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  1.122
  Ödül Puanları:
  148
  Valla çözemedim,,tespit et kim neyse ispatla al haklarını eyvallah..
  kadrosuzluk sebebide bu sanırım,,adamlar bitirmeye çalışıyor..
   
 4. S.R

  S.R VİP Üye

  Kayıt:
  22 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.401
  Beğeniler:
  2.596
  Ödül Puanları:
  338
  ya hocam ben burda siyasete girmek istemiyorum o yüzden çok yorum yapmayacağım. ama bunlar müslümansa ben değilim aynı dine inanıyor olamayız bu kadar emeği hiç etmek nerde var. zaten paralel falan bahane 657'yi taa ne zamandır kaldırmak istiyorlar. ama dediğim gibi ben o işin zor olduğunu düşünüyorum, bakalım bi seçimler sonuçlansın da.
   
  ykk07 bunu beğendi.
 5. ÇayÇayÇay

  ÇayÇayÇay Çay Varsa Huzur Var Kadrolu Üye

  Kayıt:
  16 Mart 2015
  Mesajlar:
  2.186
  Beğeniler:
  4.885
  Ödül Puanları:
  388
  Cinsiyet:
  Erkek
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Uludağ Ünv.
  Bölüm:
  Uluslarası İlişkiler
  20151031_002603.jpg

  Kaldirilmadan değil çalışma şeklinin duzenlenmesinden bahsediliyor.

  Durum su goruyorlar ki adamlar hic is yapmasada maas aliyorlar. Adam gibi calis da aldığın maaşın hakkini ver.

  Bencede haklı işini yapmaya verme güvence kov rahatça. Yıllardır bilgidiniz birsey neden hic duzeltmediniz bu zamana kadar neden onlem almasiniz simdi neler fark ediyor

  Millete hizmetse edin arkadaş hepiniz edin. Adam gibi yapın isinizi herkes adam gibi yapsin. Memur olmak da isteyen herkese nasip olsun ne diyelim
   
  mervenil, ali20, elyesailyas ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 6. ykk07

  ykk07 VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  11 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  1.122
  Ödül Puanları:
  148
  hayırlısı hocam,,bencede zor özellikle kazanılmış hakkı hiç bir hukuk devletinde alamazlar ama bakalım,,neler göreceğiz..

  Herkesten,herşeyden büyük Allah var zaten boşver hocam..
   
  S.R bunu beğendi.
 7. ykk07

  ykk07 VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  11 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  1.122
  Ödül Puanları:
  148
  başbakan dediğine katılıyorum herkes aldığı parayı haketmeli ama cb başka şeyden bahsediyor sanki..
   
  elyesailyas bunu beğendi.
 8. S.R

  S.R VİP Üye

  Kayıt:
  22 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.401
  Beğeniler:
  2.596
  Ödül Puanları:
  338
  gerçekten böyle bir düzenleme yapsınlar başım üstüne ama amacın bu olduğunu zannetmiyorum hocam ben.
   
  ozgeden.88 bunu beğendi.
 9. onur klm

  onur klm VİP Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  22 Kasım 2013
  Mesajlar:
  339
  Beğeniler:
  463
  Ödül Puanları:
  118
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  Kamu Yönetimi
  Mehmet'im sen iyi niyetle olaya yaklaşıyorsun ama ben sana kendimce amaçlarını söyleyim. Ne kadar kendilerine muhalif adam varsa hepsini kamudan atmak için getirmek istiyorlar bu düzenlemeyi. Görünen köy kılavuz istemiyor maalesef. Adamların yaptıkları yapacaklarının teminatı.

  Son olarak sandığa gidin. Sandığa gidin. Sandığa gidin.
   
  dpuzede, ufuk1810, ozgeden.88 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 10. Zuurtu

  Zuurtu VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  520
  Beğeniler:
  545
  Ödül Puanları:
  348
  Dedikleri çok hoş gerçekten çalışmayan memuriyetten atılmali ama bunlar bu işi hakkaniyet gözeterek yapmaz taraf yan gözeterek yapar
   
 11. ÇayÇayÇay

  ÇayÇayÇay Çay Varsa Huzur Var Kadrolu Üye

  Kayıt:
  16 Mart 2015
  Mesajlar:
  2.186
  Beğeniler:
  4.885
  Ödül Puanları:
  388
  Cinsiyet:
  Erkek
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Uludağ Ünv.
  Bölüm:
  Uluslarası İlişkiler
  Valla onu bunu bilmem dostlar.

  657 sayılı kanunda değişiklik mi yapılacak yaparlar. Ama tek başına iktidara gelmeleri lazim bunu için o da 1 Kasım da belli olacak.

  Açıkçası ne yapacaklar edeceklermis umursamiyorum. Bana memurlugumu versinler arkadas kadrolarimizi versinler. Kasima kalan 8860 adet kadronun alima cikmamasi halinde gelmislerine gecmislerine bunlarin deyip.

  Geç kalmamak lazim yarin için
   
  mervenil, S.R ve onur klm bunu beğendi.
 12. ali20

  ali20 Misafir

  Bu paralel yapı ülkemizde devletin içerisinde sızmış bir virüs gibi. İstihbaratta da var, eminiyet teşkilatı, silahlı kuvvetlerimiz bütün bu yerlerin hepsinde bunlar var ve ciddi iletişim sağlamaya çalışıyorlar. 657 değiştirilmediği sürece bu iş çözülmez.
  Paralel yapı ciddi manada Amerikan bütçesinden kendine taraftır. Bunu da çok cüzzi bazı rakamlar, senato ve kongre üyelerine verdikleri desteklerle bunları yanlarına çekiyorlar. Bunların çoğunun ABD'e giriş müsadesi yoktur ama şimdi çoğu girebiliyor. FBI konuyla ilgili işi çok sıkı tutuyor. Bunun bir neticesi olacak diye düşünüyorum.

  rte
   
 13. ali20

  ali20 Misafir

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, memurları ilgilendiren 657 sayılı kanun ile ilgili tartışmalara da değindi. 675 sayılı kanunun Türkiye'de bürokrasiyi düzenleyen bir kanun olarak değerlendiren Davutoğlu, "Genel olarak personel rejimi bağlamında da Türkiye'de çalışma şevkinin artması ve çalışma performansının artması bağlamında da tekrar ele alınması gereken bir kanun" dedi.

  Bir yandan insanların kendisinden iş talep ettiğini, bir yandan da Kayseri'de Organize Sanayi Bölgesi'nde 810 bin işçi açığı bulunduğunu anlatan Davutoğlu, insanların buralarda değil, 657 sayılı kanuna bağlı iş yani memur olmak istediklerini kaydetti.

  İnsanların işe girdiği andan itibaren emekliliğine kadar hem devletin teminatı altında olmayı hem de çalışmasa bile maaşını almak istediğini ifade eden Davutoğlu, ama bir iş adamının çalışmadığını düşündüğü elemanının yerine başka biriyle çalışabildiğini belirtti.

  Belli bir memurun ya da bürokrasinin belli birtakım hukuki teminatları altında olabileceğini ancak bu durumun performansları etkilememesi gerektiğine işaret eden Davutoğlu, şunları söyledi:

  "Devlet de şunu diyebilmek durumunda, 'Sen çalışmıyorsun ya da yanlış çalışıyorsun.' Bir kişi ne suç işlerse işlesin ki öyle bir noktadaki, mesela 2 Kasım'da biz yeni hükümeti inşallah kurduğumuzda, ben şunu desem, 'Başbakan olarak bir yıla aşkın gözlüyorum hepinizi, hesabı da ben veriyorum, siz vermiyorsunuz, yanlış iş olduğunda. O zaman ben şu bürokratları çok başarılı görüyorum, işlerine devam etsinler, şu bürokratları da başarısız görüyorum hani, bir müddet dinlenmeye alalım ya da farklı yerlerde görevlendirelim desem bütün o bürokratlar giderler Danıştay'a. Bu paralel yapının etkin olduğu dönemlerde herhangi bir memura görev değişikliği yapsanız Danıştay'dan anında karar aldırıp, geri geliyor. İşte şimdi burada benim görevim, hükümet olarak ehliyet ve liyakate dayalı bir şekilde memurlarımızı değerlendirmemiz ve kimseyi herhangi bir negatif ayrımcılığa tabi tutmamamız. Gerçekten de beni ilgilendirmez kim hangi görüştedir, hangi yapıya mensuptur. Paralel yapıyı kastetmiyorum, o bir suç odağı haline dönüşmüş, ola ki birisi şu sivil topluma daha yakındır, öbürü şu sivil topluma daha yakındır, beni tek ilgilendiren bu memur ister müsteşar olsun ister, ister657, vazifesini yapıyor mu, bu işin ehli mi? Nasıl vatandaşlar arasında etnik ayrım yapmayı doğru görmeyiz, memurlar arasında da başka şeye bakmam ben. İşini yapması önemli."

  Davutoğlu, ehil olmadığını düşündüğü bir memuru yerinden oynattıklarında geri döndüğünde ve yaptığı işten memurun değil, kendisinin sorumlu olduğunu, kendisinin hesap verdiğini kaydetti.

  "Buradan kastettiğim şey son derece açık, bizim daha etkin daha ehil bir liyakate dayalı bir değerlendirme performans sistemini düşünmemiz lazım. 657'yi bu perspektiften de değerlendirebiliriz" diyen Davutoğlu, memurların büyük çoğunluğunun fedakarca bir şekilde görevlerini yaptığını, görevleri karşılığı maaşlarını hak ederek aldıklarını ifade ederek, polis ve askerleri örnek gösterdi.

  Davutoğlu, memurların en etkin şekilde değerlendirilmesini, onların bu süreçlerde kendi kabiliyetlerini, becerilerini ortaya koyacak şekilde esnek çalışmalarını tesis etmek gerektiğini söyledi.
   
 14. AHMET ÖZER

  AHMET ÖZER 84.208

  Kayıt:
  17 Mart 2015
  Mesajlar:
  1.593
  Beğeniler:
  2.359
  Ödül Puanları:
  168
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Kırşehir
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Anadolu Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  ASLINDA BİZ ANLAMALIYDIK NEDEN BU KADAR AZ KADRO GELDİĞİNİ.2001 KRİZİNDE BİLE BÖYLE BİR KADRO AZALIŞI OLMAMIŞTIR. BAKIN BURDA ÖZETLİYOR DURUMU( http://www.memurlar.net/haber/544373/ ) DİYOR Kİ KENDİLERİ(RTE):Bu paralel yapı ülkemizde devletin içerisinde sızmış bir virüs gibi. İstihbaratta da var, eminiyet teşkilatı, silahlı kuvvetlerimiz bütün bu yerlerin hepsinde bunlar var ve ciddi iletişim sağlamaya çalışıyorlar. 657 değiştirilmediği sürece bu iş çözülmez.

  YANİ DEDİKLERİNİN ÖZETİ BİZİ AÇIKLIYOR ASLINDA HERŞEYDEN HABERSİZ KADRO BEKLEYEN BİZ MASUM KPSSZEDELERİ..NEDEN 2014 TEN İTİBAREN MERKEZİ ALIMA KADRO VERİLMEDİĞİ ÇOK AÇIK..İKİ BİLEMEDİN ÜÇ TANE CEMAATÇİ GİRECEK DİYE MİLYONLARIN EMEĞİNİ HAKKINI ÇALDILAR..

  LÜTFEN ARKADAŞLAR ALLAH AŞKINA YARIN OY KULLANIN.. VE DİYORUM Kİ :

  MAZLUMUN AHI İNDİRİR ŞAHI..
   
  mervenil, S.R ve kuşçubaşı bunu beğendi.
 15. S.R

  S.R VİP Üye

  Kayıt:
  22 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.401
  Beğeniler:
  2.596
  Ödül Puanları:
  338
  Kısaca meali, devlet şunu diyebilmek durumunda, ''sen bizden değilsin bundan böyle memur da değilsin hadi güle güle''
   
 16. ali20

  ali20 Misafir

  İşte şimdi burada benim görevim, hükümetolarak ehliyet ve liyakate dayalı bir şekilde memurlarımızı değerlendirmemiz ve kimseyi herhangi bir negatif ayrımcılığa tabi tutmamamız. Gerçekten de beni ilgilendirmez kim hangi görüştedir, hangi yapıya mensuptur. Paralel yapıyı kastetmiyorum, o bir suç odağı haline dönüşmüş, ola ki birisi şu sivil topluma daha yakındır, öbürü şu sivil topluma daha yakındır, beni tek ilgilendiren bu memur ister müsteşar olsun ister, ister657, vazifesini yapıyor mu, bu işin ehli mi? Nasıl vatandaşlar arasında etnik ayrım yapmayı doğru görmeyiz, memurlar arasında da başka şeye bakmam ben. İşini yapması önemli."
   
 17. S.R

  S.R VİP Üye

  Kayıt:
  22 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.401
  Beğeniler:
  2.596
  Ödül Puanları:
  338
  Liyakat.. Kim belirleyecekmiş benim liyakatımı ben sabahlara kadar ders çalışırken, sıcak yatağında uyuya uyuya sırf birinin akrabası tanıdığı diye özel atamayla atanan müdürler mi?
   
  CANER, Mesut med, ozgeden.88 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 18. AHMET ÖZER

  AHMET ÖZER 84.208

  Kayıt:
  17 Mart 2015
  Mesajlar:
  1.593
  Beğeniler:
  2.359
  Ödül Puanları:
  168
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Kırşehir
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Anadolu Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  AĞZINA SAĞLIK HOCAM..YÜREĞİNE..
   
  S.R bunu beğendi.
 19. ali20

  ali20 Misafir

  orasını ben bilemem hocam.657 ile ilgili haber cıktı ben onu paylastım.sonucta liyakat ölçme makinası yok :)
   
 20. anılcan

  anılcan GTB Memuru Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

  Kayıt:
  22 Eylül 2014
  Mesajlar:
  2.320
  Beğeniler:
  4.503
  Ödül Puanları:
  388
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Trabzon
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Anadolu Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  merak etme seçimden sonra cumhurbaşkanının kuklası olan bir başbakan olamayacak, en azından hükümet olamayacak.
   

Sayfayı Paylaş