79 puanlılar atanıncaya kadar güncel. :D

umutvar

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
2012-2014'de 80,868 ile boşta kalan biri olarak 2014-2016 döneminde dört merkezi alımda atanma ihtimali görmüyorum. Ancak en azından 79lular olarak burada toplanır, sağı solu eleştirir rahatlarız diye düşündüm. : )

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
hadi biraz eleştirek o zaman nerden başlıyoruz :) ama puanım 79 deil

elif_glts

VİP Üye
Mücadele Grubu
Bi an kendimi.gordum 2013 de 80.54 ile acikta kalan ben bu sene 79la bakalim.nolucaz aciktan alimlarda belki olablr bzm
2012-2014'de 80,868 ile boşta kalan biri olarak 2014-2016 döneminde dört merkezi alımda atanma ihtimali görmüyorum. Ancak en azından 79lular olarak burada toplanır, sağı solu eleştirir rahatlarız diye düşündüm. : )

umutvar

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Bi an kendimi.gordum 2013 de 80.54 ile acikta kalan ben bu sene 79la bakalim.nolucaz aciktan alimlarda belki olablr bzm
Ben de açıktan alımlara ümit bağladım, merkeziyi pek düşünmüyorum.
hadi biraz eleştirek o zaman nerden başlıyoruz :) ama puanım 79 deil
Mesela geçen gün nette Türkiye'deki bir memura 30 küsür vatandaş düştüğünü okumuştum. Bu Avrupa'da daha düşükmüş: memur başına 15-20 gibi bir şey. Ayrıca iibflilere ait olan gih kadrolarının doluluk oranı epey düşük diye biliyorum. Tamam devlet herkesi memur olarak alamaz ama en azından sistemli bir kadro dağılımı yaparak bizim kadrolarımızı başka bölümlere açmayıp sadece bize verebilir.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
twitter da her gün bunu anlatmaya çalışıyoruz. sadece açık kontenjanları doldursalar ve 4001 değil de İİBF alsalar İİBF nin derdi kalmaz ki.ama şu durumda çok mağdur ediliyoruz. okul yıllarımda verdiğim emekleri hatırlıyorum da bir hüzün alıyor beni..

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Bende bu gruptayim avrupa gibi bizimde sanayimizin is yapsa bizde çok rahat ataniriz

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
birileri İİBF liler eğitim aldığını sanıyor ama eğitimleri hiç yeterli değil diyor. o yüzden işsizlermiş. o halde neden devlet mezun olur olmaz işe girebileceğimiz şekilde eğitim vermedi bize. biz boşuna mı koca koca kitapları ezberledik. bir de tez hazırladık. neden tez yerine staj yaptırmıyorlar anlamıyorum. her üniversite kafasına göre takılıyor.

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Ben avrupa da eğitim alanlarında çok yeterli olduğunu sanmıyorum hatta bu sistemle biz bir. Çok ülkeden iyiyiz.

birileri İİBF liler eğitim aldığını sanıyor ama eğitimleri hiç yeterli değil diyor. o yüzden işsizlermiş. o halde neden devlet mezun olur olmaz işe girebileceğimiz şekilde eğitim vermedi bize. biz boşuna mı koca koca kitapları ezberledik. bir de tez hazırladık. neden tez yerine staj yaptırmıyorlar anlamıyorum. her üniversite kafasına göre takılıyor.

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
Ben de açıktan alımlara ümit bağladım, merkeziyi pek düşünmüyorum.

Mesela geçen gün nette Türkiye'deki bir memura 30 küsür vatandaş düştüğünü okumuştum. Bu Avrupa'da daha düşükmüş: memur başına 15-20 gibi bir şey. Ayrıca iibflilere ait olan gih kadrolarının doluluk oranı epey düşük diye biliyorum. Tamam devlet herkesi memur olarak alamaz ama en azından sistemli bir kadro dağılımı yaparak bizim kadrolarımızı başka bölümlere açmayıp sadece bize verebilir.
Türkiyede bir memura 30 küsür vatandaş düşme nedeni öğretmen sayısının çokluğu. Düz memura çok daha fazla kişi düşüyordur.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
dayım da yengem de öğretmen. geçen gün geldiler. çok yoruluyorum haftada 30 saat çalışıyorum hem de maaşım da az diyor yengem. maaşını sordum. 2500 + ek olarak ayda 700 felan alıyormuş. yenge biraz az ağla dedim :D kadın şaşırdı... insanoğlu hep fazlasını istiyor ama bu öğretmenler çok fazlasını istiyor. deli olcam.

umutvar

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
dayım da yengem de öğretmen. geçen gün geldiler. çok yoruluyorum haftada 30 saat çalışıyorum hem de maaşım da az diyor yengem. maaşını sordum. 2500 + ek olarak ayda 700 felan alıyormuş. yenge biraz az ağla dedim :D kadın şaşırdı... insanoğlu hep fazlasını istiyor ama bu öğretmenler çok fazlasını istiyor. deli olcam.
Vay be, insan oğlu olarak ne kadar doyumsuzuz. Benim de eniştem öğretmen geçen gün bizim pcden maaş bordrosu indirmiş maaşı 2.800 küsür ve cuma günleri ders olmadığı için okula gitmiyor. Kesinlikle kıskanmıyorum ama 2.800 lira maaş alıp 4 gün çalışmak 3 gün tatil yapmak bana rüya gibi geliyor. Yahu düşünsenize haftanın yarısı tatil gibi bir şey.

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
zırlayıklar işte :acpsnr:
adamlar kendilerini diğer meslek grupları ile kıyaslayıp onlara göre az alıyoruz diyorlar. Geçen twitterda birisi biz niye doktorlar, sağlıkçılar kadar alamıyoruz diye şikayet ediyorlardı

direniibf

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
biz 79 lular için 2016 yılının iyi geçeceğini düşünüyorum. Frkındayım herkes umutsuz ama içimden bir his diyorki devlet ne zamana kadar memur almayacak.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
79 lular mı :D :D doğum tarihimi

umutvar

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
biz 79 lular için 2016 yılının iyi geçeceğini düşünüyorum. Frkındayım herkes umutsuz ama içimden bir his diyorki devlet ne zamana kadar memur almayacak.
2010-2012 döneminde epey memur almışlardı daha stoğu eritememişlerdir bu yıl da pek almazlar bence.
Evet mustor başlığı yanlış yazmışım, 79 puanlılar olacaktı. : )